Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kkao da uradim simple back up od mysql

[es] :: PHP :: Kkao da uradim simple back up od mysql

[ Pregleda: 2125 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.234.airbaud.net.



+2 Profil

icon Kkao da uradim simple back up od mysql20.07.2005. u 17:41 - pre 228 meseci
Zelim da u administraciji imam opciju da se uradi backup baze podataka, kako ovo jednostavno da uraidm, ima li neko code?
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Kkao da uradim simple back up od mysql20.07.2005. u 21:44 - pre 228 meseci
Code:

<a href = backup.php>Bek Up</a>

backup.php

<?

exec('/usr/local/mysql/bin/mysqldump -uusername -ppassword -hhostname -databasename > /some/location/mybackup.sql');

?>


ovo ti je ono, najosnovnije, otkucano za 1,5 minut... za 6 minuta imas full skriptu, kakvu zelis ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Kkao da uradim simple back up od mysql20.07.2005. u 23:12 - pre 228 meseci
Pod uslovom da je moguce pozivanje eksternih programa i da je mysqldump instaliran na serveru, takodje pogledaj i sta kaze manual (posebno deo da li se komanda izvrsava upozadini ili ne. Meni se cini da je bolje ali i teze napraviti sopstveni mehanizam (recimo po uzoru na phpMyAdmin).
Owl
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.234.airbaud.net.



+2 Profil

icon Re: Kkao da uradim simple back up od mysql21.07.2005. u 16:20 - pre 228 meseci
Hvala :)

Kako da sad omogucim korisniku tom da opet ako nesto pukne stavi bazu podataka nazad na server, i kako da se igram sa opcijama ono ako hocu drop if exist i tako to...
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Kkao da uradim simple back up od mysql21.07.2005. u 17:25 - pre 228 meseci
Za omogucivanje, mozes 2 stvari da uradis:

1) ako je napredniji korisnik, tj, zna sta radi, da mu izlistas sql beck-ups, recimo, po datumima ili slicno, a zatim kada izabere koji fajl hoce (preko radio button na primer), onda taj radio button salje samo ime fajla do sledeceg php fajla, u kome se nalazi:

exec('mysql -uusername -ppassword -hhostname database_name < /path/to/mysqldump/$imefajla_ovde_iz_Radio_Button');

2) ako nije napredniji korisnik, onda ti, kroz skriptu sam odlucis za korisnika koji backup da uradi, nesto u smislu, uzmes najnoviji backup. Ne znam kako PHP moze da barata sa tim podacima o fajlovima, ali _ako_ bash nista drugo, mali shell sa ls -caltr koji ce da ti izvuce datum i ime fajla, koje ti opet prosledjujes komandi gore.

U oba slucaja, moras na mnogo stvari da pazis. Recimo:

- dal' ces da radis dump baze ili ce backup da bude samo update?
- dal' ima relacija u bazi?
- dal' smeju da se dupliraju podaci?
- koliko je velika baza / brza masina (recimo, 2 GB backup na pristojnoj 4-ro serverskoj masini traje oko 30 minuta da je ucita, od nule. To znaci da 30 minuta baza uopste nije dostupna)...

Itd, itd, itd...

Sto se tice opcija, to se ipak moras sam igrati. Ili instaliraj phpmyadmin, pa radi export sa raznim opcijama, ili bolje preko shell-a. Ukucaj lepo: mysqldump --help, pa citaj :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kkao da uradim simple back up od mysql

[ Pregleda: 2125 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.