Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

podesavanje unrealircd pomoc

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: podesavanje unrealircd pomoc

[ Pregleda: 3895 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blago56

Član broj: 63833
Poruke: 10
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon podesavanje unrealircd pomoc20.07.2005. u 11:43 - pre 228 meseci
skinuo sam urelaircd i imam anope ali kako ja sada da to podesim i da dignem server server bi se nalazio na momo kompu za pocetak ali sta sve trebam da uradim da bi podigao tajs erver i hocu da mi adresa bude ono nesto.no-ip.com !!!!molim dobre duse a mi pomognu!!!!
 
Odgovor na temu

Picsel
Beograd

Član broj: 39817
Poruke: 440
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: podesavanje unrealircd pomoc20.07.2005. u 20:56 - pre 228 meseci
Pa moras da editujes conf fajlove (unrealircd.conf i services.conf). Uostalom, verovatno si dobio fajlove README ili INSTALL gde je prilicno lepo objasnjeno kako se instalira. A imas i doc folder pa tu pogledaj. Ako stvarno pazljivo citas i uz pomoc google-a, cak i prosecan korisnik IRC-a ne bi trebao da ima mnogo problema.

Sto se tice no-ip, moras da se registrujes na sajtu www.no-ip.com i da dodas i podesis DNS.
 
Odgovor na temu

blago56

Član broj: 63833
Poruke: 10
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: podesavanje unrealircd pomoc21.07.2005. u 00:05 - pre 228 meseci
ok nije problem to uraditi izmeniti te fajlove ali kako to posle ubaciti na net ne treba mi shell preko mog kompa ce to ici ali ne razumem koji program koristiti da kada neko ukuca moj domain da mu otvori ovaj server sto ja radim????
 
Odgovor na temu

Picsel
Beograd

Član broj: 39817
Poruke: 440
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: podesavanje unrealircd pomoc21.07.2005. u 11:15 - pre 228 meseci
Pa dovoljno je da podesis konfiguraciju i da pokrenes unrealircd. Zatim samo namestis domain postavke (ime domaina, tvoja IP adresa...) i kad neko pokusa da se konektuje na nesto.no-ip.com on ga forwarduje na tvoj IP. A mozes i da skines program koji ce automatski da ti menja postavke DNS-a u no-ip (automatski menja IP adresu ako se promeni) i imas da ga skines na sajtu www.no-ip.com
 
Odgovor na temu

blago56

Član broj: 63833
Poruke: 10
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: podesavanje unrealircd pomoc22.07.2005. u 14:46 - pre 228 meseci
ovde niko ne kapira sta ja pitam pitanje je kako kada sam podesio te fajlove kako sada da pokrenem taj server kazete pokreni unreal pa kako da ga pokrenem nije to exe fajl da ga pokrenem jel se jos neki program koristi za te stvari,dajte maloo bolje objasnite,nece vam skoditi@@@
 
Odgovor na temu

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343



+2 Profil

icon Re: podesavanje unrealircd pomoc22.07.2005. u 16:41 - pre 228 meseci
Win: C:/program files/Unreal3.2/wircd.exe
linux cd Unreal3.2 | ./unreal start

Detaljnije objasni sta ti treba...
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: podesavanje unrealircd pomoc

[ Pregleda: 3895 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.