Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretplata za držav­nu RTS

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Pretplata za držav­nu RTS

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 38837 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 13:48 - pre 228 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Prvo i prvo, nece se placati RTS-u NISTA a kamoli pretplata. To su novinari samo nazvali tako. Placace se vladi tj drzavi koja ce da od toga odvaja sredstva za odrzavanje Javnog servisa.

Nije shija nego vrat.
Citat:
Svi cemo biti zakonski obavezni da placamo Javni servis, gledali mi RTS ili ne...to je najmanje bitno od svega. Javni servis se ne odrzava zbog pojedinca vec zbog kompetnog drustva.

Kako da ne, a najvise zbog onog dela drustva koji ce da od njega prima platu i putuje po egzoticnim zemljama.
Citat:
Takodje, EU je postavila uslov postojanja Javnog servisa za ulazak u Evropsku Uniju.

Onda ne moramo da se zurimo sa deranjem koze, imamo vremena do 2020. godine (po optimistickim prognozama).
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
195.215.8.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 14:05 - pre 228 meseci
Citat:
Takodje, EU je postavila uslov postojanja Javnog servisa za ulazak u Evropsku Uniju.


Onda ne moramo da se zurimo sa deranjem koze, imamo vremena do 2020. godine (po optimistickim prognozama).



Baš tako, a i taj ulazak u tu EU mi se već ogadio koliko ga pominju.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 14:34 - pre 228 meseci
Citat:
Nabukodonosor: aha
Prvo i prvo, nece se placati RTS-u NISTA a kamoli pretplata. To su novinari samo nazvali tako. Placace se vladi tj drzavi koja ce da od toga odvaja sredstva za odrzavanje Javnog servisa.

Pa pazi... ova formulacija je još opasnija jer onda bukvalno nemamo nikakvu kontrolu nad trošenjem tih sredstava. Ko nama garantuje da će pare koje dajemo za tu TV nadoknadu otići javnom servisu? Ko nama garantuje da se javne nabavke vezane za javni servis neće nameštati prijateljima i rodbini zaposlenih, ili nekome ko je blizak vladi? Ako u zakonu zaista stoji ovakva formulacija, to je onda razlog više da ne plaćamo 300 dinara na slepo.

Da stvar bude još gora, nama se samo saopštava kako će do 31. decembra 2005. RTS postati javni servis. Šta to praktično znači za nas? Kako će izgledati program posle isteka tog roka? U čemu će se razlikovati? Ko će ga kontrolisati? Ko će ih sankcionisati ako to ne bude tako? Ko nam garantuje da rok za transformaciju neće biti produžen? Koji je rok za otpuštanje viška zaposlenih koje ćemo plaćati mesecima, možda i godinama? Gde ćemo mi moći da vidimo informacije o trošenju našeg novca? Ništa od toga se ne zna... ali se zna da se pretplata plaća i u Evropi.

Da se razumemo, ja podržavam plaćanje javnog servisa, ali RTS mora najpre da se transformiše, ili ajde da ne budemo cepidlake da najkasnije do kraja godine raščisti sa viškom zaposlenih i transformiše veći deo svog sistema. Po načinu obraćanja direktora RTS-a, i Cekića ispada kao da mi ne želimo uopšte ikada da plaćamo pretplatu. Jasno je da je to nužno, ali je nužno i da postoji nekakav "ugovor" sa pretplatnicima - da znamo šta mi tačno dobijamo osim što će oni da promene naziv i da neko odgovara ako se te ugovorne obaveze ne ispune. Vi sada nemate čak ni garanciju da možete da pratite kanale RTS-a, što je apsurdno, a to se dešava u mnogim manjim mestima po Srbiji.

Evo još jednog teksta koji govori o tome koliko oni i dalje žele da rade po starom
http://www.nuns.org.yu/srp/dosije/dom/?conid=1627
Citat:
“Prodaja Radija 101 i Trećeg kanala jesu u planu”, potvrđuju za Dosije i Stipčević i Divjak, negirajući da se planira i prodaja Radija 202. “Uz saglasnost Vlade, raspisaćemo tender, ali ne za mesec ili dva kako se očekuje, već kada se steknu uslovi”, precizira Stipčević. Predsednik Upravnog odbora RTS-a dodaje i da od finansijske stabilnosti RTS-a, pre svega zasnovane na pretplati, zavisi i sudbina još jedne bolne tačke RTS-a, Radio televizije Novi Sad.

Ko će da odredi kakvi su uslovi i da li su ispunjeni uslovi za prodaju ovih stanica? Ne za mesec, dva... a kad??
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 14:55 - pre 228 meseci
Citat:
Pa pazi... ova formulacija je još opasnija jer onda bukvalno nemamo nikakvu kontrolu nad trošenjem tih sredstava. Ko nama garantuje da će pare koje dajemo za tu TV nadoknadu otići javnom servisu? Ko nama garantuje da se javne nabavke vezane za javni servis neće nameštati prijateljima i rodbini zaposlenih, ili nekome ko je blizak vladi? Ako u zakonu zaista stoji ovakva formulacija, to je onda razlog više da ne plaćamo 300 dinara na slepo.


Postoji zakon o dostupnosti informacija od javnog znacaja.
Znaci mozes da zatrazis komplet informacije o prihodima i rashodima RTS-a, na sta su trosene pare i od koga su dobijene, u paru tacne.

Jednostavno.

Inace mogu da primetim da su ovde mnogi jako paranoicni...

Takodje RTS ima tradiciju duzu od 50 godina i ne valja procenjivati njegov rad na osnovu poslednjih 10-15 ako se uzmu u obzir okolnosti pod kojima je radio.

Bila je sinoc jako dobra emisija na RTS 1, emisija ''Kljuc'' - Tema - Opravdanost pretplate ili tako nesto... tamo je sve lepo razjasnjeno...
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 15:00 - pre 228 meseci
Citat:
STELLANOVA: Postoji zakon o dostupnosti informacija od javnog znacaja.
Znaci mozes da zatrazis komplet informacije o prihodima i rashodima RTS-a, na sta su trosene pare i od koga su dobijene, u paru tacne.

Jednostavno.

Da da, vrlo im je stalo da te informacije budu dostupne. Mislim da poverenik za informacije još uvek nema sopstvenu kancelariju. Toliko o tome. I valjda ja ne moram da tražim to... valjda je savršeno logično da na web sajtu RTS-a takva informacija mora da postoji i da mora da bude tačna. Jednostavano, i ja kažem.

Citat:
Inace mogu da primetim da su ovde mnogi jako paranoicni...

To nije neopravdano....

Citat:
Bila je sinoc jako dobra emisija na RTS 1, emisija ''Kljuc'' - Tema - Opravdanost pretplate ili tako nesto... tamo je sve lepo razjasnjeno...

Ništa nije razjašnjeno... samo su polarizovali javnost i napravili od pretplate pitanje života ili smrti. Kao što rekoh... na lepe oči i prazna obećanja ne mogu da traže pare. Nadam se da se svi slažemo oko toga.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 15:08 - pre 228 meseci
Upravo tako - koja je vrednost pretplate?

- Gde idu pare (cash flow)
- Kako ce one biti trosene
- Ko ce biti garant reforme RTS-a
- Sta ako RTS ne ispuni ocekivanja
- Sta sa viskom zaposlenih
- Konkretan plan restrukturiranja i pretvaranja RTS u moderno preduzece
- Nacin naplate, da li je legalan, da li je legalno izabran (tenderom)

To su gomile pitanja koje moraju biti odgovorene ili bar uplanirane pre zahteva za tako necim velikim - da svako domacinstvo placa doticnu organizaciju.

300 dinara po domacinstvu nije zajebancija, to su ogromne pare, koje ce direktno i bez kompromisa biti uzimane od gradjana Srbije - svakako onaj ko te pare uzima ima veliku oabvezu da te pare trosi namenski i sa nekim ciljom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 15:08 - pre 228 meseci
Da bi se nesto napravilo potrebna su sredstva, nemojmo izvlaciti zakljucke pre nego sto se pokazu rezultati.

Kako mislite da neko nesto uradi ako se taj neko poistovecuje sa prethodnikom a pritom se ne gledaju njegovi uspesi a Tijanicevi uspesi su ocigledni, koliko god da su nedovoljni oni su ocigledni. Uporedite RTS pre 3 godine i sada.
Da li je neko odgovarao za paljenje te iste televizije? U cije ime je neko zapalio tu televiziju?
To su sve stvari koje niko ne uzima u obzir...

Sto se tice

Citat:
Da da, vrlo im je stalo da te informacije budu dostupne. Mislim da poverenik za informacije još uvek nema sopstvenu kancelariju. Toliko o tome.


To da li je ima ili ne nije toliko bitno jer on licno ne obradjuej te zahteve... On obradjuje sam zalbe na nedostupnost neke informacije...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 15:17 - pre 228 meseci
Citat:
STELLANOVA: Da bi se nesto napravilo potrebna su sredstva, nemojmo izvlaciti zakljucke pre nego sto se pokazu rezultati.

Taj RTS postoji već ihahaj godina i finansira se iz budžeta. Imali su itekako prilike da pokažu neke rezultate dosad. S obzirom da rezultata nema, zaključak se nameće sam. Zar ne?
Citat:
To da li je ima ili ne nije toliko bitno jer on licno ne obradjuej te zahteve... On obradjuje sam zalbe na nedostupnost neke informacije...

Čitaj: dok on ne dobije kancelariju, niko neće ni imati razlog da objavljuje informacije jer narod nema kod koga da se žali.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 15:26 - pre 228 meseci
Citat:
STELLANOVA
Da bi se nesto napravilo potrebna su sredstva, nemojmo izvlaciti zakljucke pre nego sto se pokazu rezultati.


$1.000.000 pitanje je - ako ih drzava nije naterala da se promene uslovljavanjem finansiranja - ko, ili sta ce ih naterati da se menjaju kad budu imali "blanko cek" od gradjana - tj. zagarantovane finansije. Profit svakako ne moraju da prave (to je i poenta Javnog Servisa), ali pitanje je imaju li morala i objektivnosti da se i bez pretnje sankcijom razvijaju i modernizuju? Poznajuci stanje "drustvene svesti" u Srbiji ovo mi stvarno ne deluje bas lako ;-)

Upravo zbog ovoga je potrebna temeljna reforma pre uvodjenja stalnog izvora finansija... ako se korumpirana socijalisticko-samoupravna masa opskrbi stalnim izvorom finansija koji ne moze biti uslovljen ni od koga - i koji ce svakog meseca kapljati, ode mast u propast totalno.

Da se kladimo da ce sve ostati isto jos dugi niz godina... jer bedak je da se zameras ljudima, optustas ih i nesto menjas ;-)

Jos ako ne moras... pa sve ti je lako onda :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.07.2005. u 16:29 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 15:45 - pre 228 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da se kladimo da ce sve ostati isto jos dugi niz godina... jer bedak je da se zameras ljudima, optustas ih i nesto menjas ;-)
]


Ljudima?? Izvini ali te stvari treba zvati drugacijim imenom.
Da bilo ko tamo ima bilo kakvu vrstu morala odavno bi poskakali u Dunav i/ili Savu. Ucestvovali su u verovatno najmonstruoznijoj propagandnoj masineriji posle hitlerove (namerno malim slovima) a sad bi da sve bude cool. Medjutim to nije apsurd. Apsurd je to sto ce i uspeti da se izvuku i vecina gradjana ce ,nazalost, ipak placati to.
Sto se mene tice ja svoj televizor svecano bacam kroz prozor 31. i nadam se da cu pogoditi i onoga ko dodje da mi tu 'uslugu' naplati. Od mene para nece i ne mogu videti.
Dokle ce svi stavlljati formu ispred sustine i ignorisati slona u sobi?
A da im je bar ta forma zaista regularna nego i tu treba da se sve maximalno zamraci, da se svi igraju gluvih telefona, govore nebuloze i prete ili cak otvoreno lazu (kad su rekli da je uslov za prijem u EU da imamo javno servis a u stvari je dosta da samo ukunemo drzavnu TV).

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 26.07.2005. u 17:08 GMT+1]
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:03 - pre 228 meseci
Tuzna cinjenica je da ce sve to biti uradjeno, jer niko nema m00da da se zamera preobimnom konglomeratu od 6000 ljudi od kojih ko zna koliko predstavlja visak u svakom pogledu, a verovatno jako mali procenat stvarno radi i otkida se od posla.

Game over, gradjani ce dobiti jos jedan "obavezni namet" od 300 din mesecno, bez prava da biraju kako se te pare trose. Kao i ona taksa na mobilne telefone, ovo je jos jedan u nizu nacina da se "nezvanicno" povecaju drzavni prihodi.

Ono sto je strasno, sto se u Srbiji izglead najmanje isplati baviti nekim postenim privatnim biznisom - mnogo je isplativije prikaciti se na drzavne/javno finansirane jasle i crpeti bogatstvo ove zemlje koje stvaraju drugi svojim radom.

RTS se razmece avionima, kamionima - milionima koji su im toboz potrebni, a nisu se ni u jednom momentu zapitali da li im zaista treba 6000 ljudi... 3 kanala, i sl..

U Srbiji se uvek kuce grade od krova :(

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.07.2005. u 18:03 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:03 - pre 228 meseci
Citat:
Čitaj: dok on ne dobije kancelariju, niko neće ni imati razlog da objavljuje informacije jer narod nema kod koga da se žali.


Nisi procitao zakon, nije tako jednostavno, jer ako se ispostavi da neko nije dao informaciju koja je trazena taj ce krivicno odgovarati...

Citat:
Taj RTS postoji već ihahaj godina i finansira se iz budžeta. Imali su itekako prilike da pokažu neke rezultate dosad. S obzirom da rezultata nema, zaključak se nameće sam. Zar ne?



Pa nije bas tako...do 91.-92. godine imali su super program, dobre emisije, serije itd... Pose toga dolaze sankcije i izolacija, hiperinflacije i razne druge stvari koje nisu izazvane od strane ljudi u RTS-u.
od 2003. RTS ima bolji program, dobre emisije, kvalitetan filmski program i prenose svih vecih sportskih dogadjaja.

Ivane, malo je sve to sto pricas kontradiktorno i imaginarno...

Prvo kazes...



Citat:
$1.000.000 pitanje je - ako ih drzava nije naterala da se promene uslovljavanjem finansiranja - ko, ili sta ce ih naterati da se menjaju kad budu imali "blanko cek" od gradjana- tj. zagarantovane finansije. Profit svakako ne moraju da prave (to je i poenta Javnog Servisa), ali pitanje je imaju li morala i objektivnosti da se i bez pretnje sankcijom razvijaju i modernizuju? Poznajuci stanje "drustvene svesti" u Srbiji ovo mi stvarno ne deluje bas lako ;-)


pa onda...


Citat:
Upravo zbog ovoga je potrebna temeljna reforma pre uvodjenja stalnog izvora finansija... ako se korumpirana socijalisticko-samoupravna masa opskrbi stalnim izvorom finansija koji ne moze biti uslovljen ni od koga - i koji ce svakog meseca kapljati, ode mast u propast totalno.


Ja te pitam : Ko i sta ce nekoga naterati da uradi ovo iznad?


Citat:
Ljudima?? Izvini ali te stvari treba zvati drugacijim imenom.
Da bilo ko tamo ima bilo kakvu vrstu morala odavno bi poskakali u Dunav i/ili Savu. Ucestvovali su u verovatno najmonstruoznijoj propagandnoj masineriji posle hitlerove (namerno malim slovima) a sad bi da sve bude cool. Medjutim to nije apsurd. Apsurd je to sto ce i uspeti da se izvuku i vecina gradjana ce ,nazalost, ipak placati to.


Heh, nije sve tako crno belo a pogotovo nije tako kao sto izgleda iz ovog vremena...

Samo mi kazi da li si ti bio za rezim od 91-2001?
Ako je odgovor ne, kazi mi sta si radio da ga srusis?

Jednostavno ljudi koji su radili u RTS-u nisu pali sa neba tu. Oni su radili na njemu i pre Milosevica, to su ljudi koji su na taj RTS stigli zato sto znaju znanje. TO sto su bili prinudjeni da rade to sto su radili ih uopste necini takovima da ih nebi nazivali ljudima. Oni su imali svoje porodice koje su izdrzavali platama od tog RTS-a... Sta je trebalo da urade? Da daju otkaz pa da posle gledaju gladnu porodicu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:09 - pre 228 meseci
Vidi, Stellanova...

Citat:

Ja te pitam : Ko i sta ce nekoga naterati da uradi ovo iznad?


Imas opciju A - gde te neko uslovljava finansiranjem - a to je u ovom momentu drzava... dakle, ako neces da se reformises, skresace ti budzet i ti ces to morati da uradis, inace - nema para. Slicno se desava sa VSCG, pa da vidis kako moraju da skresu rashode.

Opcija B - je blanko finansiranje preko ledja gradjana direktno, kao "Javni Servis" tj. obaveza svakog domacinstva da ga direktno placa - i onda te apsolutno niko ne moze naterati da uradis nista, nikakvom metodom, jer pare dobijas svakog meseca...

Ne moras cak ni da emitujes program.

Da li je sada jasnije?

Znam da je problem ako te drzava finansira, jer onda nisi "nezavistan" ili sta god - ali je neophodno uraditi pripremu, kako je i bilo planirano zakonom za tranziciju u javni servis - za sta je bila neophodna drzavna volja (koje ne bi bilo) - da ne bi doslo do Opcije B.

Mislim da je, na zalost, za varijantu A kasno - jer smo sad i stisnuti i od strane EU da se sto pre reformisemo - ali moje pitanje je: ZASTO TO NIJE URADJENO OD 2002, KADA JE DONESEN ZAKON - imali su 3 godine da se prilagode... da srede strukturu... ne, to nije uradjeno - RTS je i dalje preobimn konglomerat, i nove emisije g-dina Tijanica nisu resenje problema.

I sad ce se lagano skliznuti u Opciju B - i RTS ce ostati to sto jeste jos dugi niz godine, samo sto ce ga sad placati gradjani direktno.

No dobro.. ako se vecina slaze sa tim, bolje ni ne zasluzuju.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:17 - pre 228 meseci
Kurir, 22.07.2005 Strana: 6

U EVROPU SA TV PRETPLATOM

Autor: D. M.

Tijanić: Ako ljudi žele u evropsko društvo, moraju da izdržavaju javni servisBEOGRAD - Najava da će se pretplata za RTS od jeseni plaćati 300 dinara izazvala je burne reakcije u Srbiji. Reagovala su udruženja potrošača, sindikati, građani. Mnogi ne žele da plaćaju pretplatu jer smatraju da je program RTS-a nekvalitetan i nezanimljiv. Drugi kažu da uopšte ne gledaju ovu televiziju, a treći naglašavaju da za isti novac mogu putem kablovske televizije da prate čak 60 programa.
Aleksandar Tijanić, generalni direktor Radio-televizije Srbije kaže za Kurir da pitanje pretplate nije osnovno, već samo tehničko pitanje. Po njegovim rečima, glavno pitanje je da li srpsko društvo želi javni servis.
- Paradoks je da 80-90 odsto Srba želi u Evropu, od toga 70-80 odsto želi javni servis, a samo pola od tog procenta želi da plaća. To, međutim, nije stvar izbora. Ako želite normalno evropsko društvo, morate da izdržavate javni servis. Evropa je uvela javni servis da vlada ne bi mogla da utiče na informacije i da privatni vlasnici televizija ne mogu da upravljaju nacionalnom frekvencijom kao da su je nasledili od babe i dede - kaže generalni direktor RTS-a.
Tijanić prognozira šta će se dogoditi ako se u Srbiji ne napravi jak nezavisni javni servis.
- Jedna trećina Srba imaće trouglaste glave, druga glave u obliku princes krofne, a treća trećina će na glavi imati antene da bolje primaju uputstva izdaleka. Ako Srbi žele tako da izgledaju, ko sam ja da ih u tome sprečavam. Nije reč o pretplati, kao što protivnici javnog servisa ističu, već da li hoćemo u Evropu ili Afriku - ističe Tijanić.
Na pitanje šta građani za novac koji budu izdvajali za javni servis mogu da očekuju, Tijanić kaže da će RTS biti apsolutno nezavisan od vlasti i opozicije i imaće vesti kojima će svaki građanin moći da veruje.
- To će biti televizija i radio koji čuvaju tradiciju, nacionalne posebnosti, manjine i kulturne vrednosti, televizija koja ima obrazovni i dečji program. Radiće sve one poslove koje komercijalne televizije neće da rade jer im se ne isplati - kaže Tijanić, i napominje da će se stvaranjem javnog servisa sačiniti arhiva kulturnih, nacionalnih i građanskih vrednosti.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:20 - pre 228 meseci
Citat:
Pa pazi... ova formulacija je još opasnija jer onda bukvalno nemamo nikakvu kontrolu nad trošenjem tih sredstava. Ko nama garantuje da će pare koje dajemo za tu TV nadoknadu otići javnom servisu? Ko nama garantuje da se javne nabavke vezane za javni servis neće nameštati prijateljima i rodbini zaposlenih, ili nekome ko je blizak vladi? Ako u zakonu zaista stoji ovakva formulacija, to je onda razlog više da ne plaćamo 300 dinara na slepo.

E to ne znam. Jedino ako cela vlada uzme te pare i podeli medjusobno. Ajde bre, pa ne ide to jednom coveku da samo on zna za to, pa da nekome da pare.


Citat:
- Gde idu pare (cash flow)
- Kako ce one biti trosene
- Ko ce biti garant reforme RTS-a
- Sta ako RTS ne ispuni ocekivanja
- Sta sa viskom zaposlenih
- Konkretan plan restrukturiranja i pretvaranja RTS u moderno preduzece
- Nacin naplate, da li je legalan, da li je legalno izabran (tenderom)

A reci ti meni Ivane, u kojoj to zemlji u svetu se sve ove informacije iznose obicnom pretplatniku?!

Citat:
$1.000.000 pitanje je - ako ih drzava nije naterala da se promene uslovljavanjem finansiranja - ko, ili sta ce ih naterati da se menjaju kad budu imali "blanko cek" od gradjana - tj. zagarantovane finansije. Profit svakako ne moraju da prave (to je i poenta Javnog Servisa), ali pitanje je imaju li morala i objektivnosti da se i bez pretnje sankcijom razvijaju i modernizuju? Poznajuci stanje "drustvene svesti" u Srbiji ovo mi stvarno ne deluje bas lako ;-)

U ovoj zemlji ce sve biti ovako kako je sada ako ljudi jos 100 godina budu pametovali i voleli da znaju i ono sto ne bi trebalo da ih zanima. Da su Hrvati ovoliko ispitivali sve, a da nisu dali ni dinar, sada im televizija ne bi bila takva kakva jeste. Svi kukamo kako je njima bolja televizija a RTS je sranja a kad dodje da se da 300 dinara, e onda pocinje "gde cemo sa viskom radnika, kakav ce biti cach flow..." i slicne gluposti.

Citat:
Ne moras cak ni da emitujes program.

JA shvatam da ti hoces da kazes da mi nemamo nikakve garancije da ce oni da urade to sto tvrde da hoce, ali kazi ti meni, na koji nacin mislis da ti oni to dakazu??! Sta god urade da ti dokazu, oni kasnije mogu da se ogluse o to. Od tog "dokaza" nema nista, jer je neizvodljivo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
217.24.27.*



+2 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:21 - pre 228 meseci
Po meni, bilo bi ok da raspišu referendum,kao u Sloveniji - Da li nam treba javni servis? , pošto je to izgleda jedini način da se građani zapravo pitaju, da im ne bude nametnuta pretplata. Ali,ne verujem da su neki ljudi spremni da rizikuju :).
Ko će da kontroliše da te pare idu samo za one emisije koje su neprofitabilne. Na primer, RTS može ladno da uzme na tenderu Ligu šampiona i sl. gde dosad nije pobeđivala u trci,samo zato što može sebi da dozvoli luksuz da bude na gubitku 20-tak posto,za razliku od privatnih tel. Zar će biti ok da novinari RTS-a imaju 1500€ min platu,dok ostali "obični" novinari u Srbiji imaju i dalje tih 200€ (ne vidim da će to poboljšati stvari,osim za RTS)... a argumenti su krajnje pristrasni.
Tako bi svaki građanin mogao da traži blanko pare od države sa obećanjem da će "pokušati" da napravi posao koji će biti koristan za državu,tj. da će dati sve od sebe.
E sad,ako mu se usput zalomi,neko pijanstvo,letovanje u Egiptu,ili kakav drugi luksuz (vanredni trošak na ljubavnicu)- well, ljudi smo,šta sad, (nije smak sveta) .... sve u svemu-mnogo dobro za ljude u RTS-u,a rizik,tj. odgovornost praktično nikakva.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 17:24 - pre 228 meseci
Citat:
Drustvo je skup pojedinaca - uopste ne sumnjam da u UK vecina drustva ipak zeli BBC ciji kvalitet niko i ne moze da dovede u pitanje... pitanje je da li vecina drustva u Srbiji zeli RTS ovakav kakav je. O tome se radi.

Pa niko ne zeli ovakav RTS, zato i trebaju pare da se sve modernizuje. Ali niko ne zeli da da pare a zeli besplatno da gleda neku svetsku televiziju. Hmm...zanimljivo.

Citat:
Po meni, bilo bi ok da raspišu referendum,kao u Sloveniji - Da li nam treba javni servis?

Mislim da ovo nije dobra ideja. Tacnije veoooma je losa. Jer prosecan Srbin u trenutku odgovora na referendum samo u glavi ima 300 kinti koje treba da da, a ne ono sto je opste dobro. Ponekad gradjani i ne znaju sta je dobo za njih i to mora da odluci neko na visem nivou, npr. drzava. Da se prosecan Srbin pita, Javni servis bi bio TV Pink. Dajte ovo na referendum i garantujem preko 80% gradjanstva ce glasati ZA. A to UOSPTE ne znaci da je to dobro za ovu naciju. Vecina obicno nije u pravu.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 26.07.2005. u 18:28 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 18:25 - pre 228 meseci
Citat:

A reci ti meni Ivane, u kojoj to zemlji u svetu se sve ove informacije iznose obicnom pretplatniku?!


Poslovanje javnih firmi je i te kako javno u svetu - nije tesko proveriti... U Srbiji je to na papiru moguce, a u praksi... probaj ;-) Pa cak i ako se otkrije nesto, moze te sustici demanti vlade ukoliko sutra - kako se recimo desilo pre koju nedelju sa jednom vrlo pipavom informacijom ehm... finansijsko - patriotske prirode ;-)

Elem...

Da se ne smaramo, evo ES je tu - mark my words, videcemo se za 3 godine pa cemo i oceniti RTS ;-)

Dela govore mnogo vise nego reci.

Citat:

Tijanić: Ako ljudi žele u evropsko društvo, moraju da izdržavaju javni servisBEOGRAD - Najava da će se pretplata za RTS od jeseni plaćati 300 dinara izazvala je burne reakcije u Srbiji. Reagovala su udruženja potrošača, sindikati, građani. Mnogi ne žele da plaćaju pretplatu jer smatraju da je program RTS-a nekvalitetan i nezanimljiv. Drugi kažu da uopšte ne gledaju ovu televiziju, a treći naglašavaju da za isti novac mogu putem kablovske televizije da prate čak 60 programa.
Aleksandar Tijanić, generalni direktor Radio-televizije Srbije kaže za Kurir da pitanje pretplate nije osnovno, već samo tehničko pitanje. Po njegovim rečima, glavno pitanje je da li srpsko društvo želi javni servis.
- Paradoks je da 80-90 odsto Srba želi u Evropu, od toga 70-80 odsto želi javni servis, a samo pola od tog procenta želi da plaća. To, međutim, nije stvar izbora. Ako želite normalno evropsko društvo, morate da izdržavate javni servis. Evropa je uvela javni servis da vlada ne bi mogla da utiče na informacije i da privatni vlasnici televizija ne mogu da upravljaju nacionalnom frekvencijom kao da su je nasledili od babe i dede - kaže generalni direktor RTS-a.


Klasicni Tijanic... zamena teza na delu, kao u staro dobro vreme kada je doticni gospodin bio poznatiji kao Ministar "Nemam Pojma" u zna se cijoj vladi dok su medije zatvarali po kratkom postupku.

Nije naravno problem u pretplati - javni servis je u biti jedna jako korisna stvar ako je zaista dobar, vec je problem sta ta pretplata finansira danas u Srbiji- ta pretplata finansira tromi, neefikasni, preko-zaposleni RTS koji je sve samo ne "Javni Servis'. I ni 10000 tijanica mantranjem o "evropskom drustvu" (sic) nece umanjiti tu cinjenicu.

Citat:

U ovoj zemlji ce sve biti ovako kako je sada ako ljudi jos 100 godina budu pametovali i voleli da znaju i ono sto ne bi trebalo da ih zanima.


Kako se ti samo varas ;-) Znaci, ne treba da te zanima gde idu tvoje pare... ;-) Iz takve zemlje se emigrira.

Citat:
Da su Hrvati ovoliko ispitivali sve, a da nisu dali ni dinar, sada im televizija ne bi bila takva kakva jeste.


U Hrvatskoj je HRT na dobrovoljnoj bazi finansiran od strane gradjana, a od skoro je koliko znam javni servis (2004), bice da su se izgradili malo ranije - Hrvati su malo vise ulagali u televiziju, verovatno zato sto su i imali vise ;-) Takodje, marketinska vrednost trzista u HR je nekoliko puta veca od Srbije, mozda ti to odgovori na tvoja pitanja - zemlja je bogatija 4 puta od Srbije, pa je iluzorno porediti ih uopste.

Citat:
Svi kukamo kako je njima bolja televizija a RTS je sranja a kad dodje da se da 300 dinara, e onda pocinje "gde cemo sa viskom radnika, kakav ce biti cach flow..." i slicne gluposti.


Tako je - zato glavu u pesak, i bacaj svoje pare... to je oproban recept za uspeh ;-) Elem... tako je sljakalo bar 60 godina u nazad... nije bas uspelo.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.07.2005. u 19:39 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 18:44 - pre 228 meseci
Nabukodonosor:
Citat:
Mislim da ovo nije dobra ideja. Tacnije veoooma je losa. Jer prosecan Srbin u trenutku odgovora na referendum samo u glavi ima 300 kinti koje treba da da, a ne ono sto je opste dobro. Ponekad gradjani i ne znaju sta je dobo za njih i to mora da odluci neko na visem nivou, npr. drzava. Da se prosecan Srbin pita, Javni servis bi bio TV Pink. Dajte ovo na referendum i garantujem preko 80% gradjanstva ce glasati ZA. A to UOSPTE ne znaci da je to dobro za ovu naciju. Vecina obicno nije u pravu.


Bravo Nabukodonosor-e. Upravo si izrekao teoriju gluposti, tj. da je 80% srpskog stanovnostva glupavo i zatupljeno, pa bi po toj tvojoj teoriji "vrata prosvetljenja" trebalo da im otvori drzava(u kojoj po tebi boravi i upravlja preostalih 20% "mudrosti") koja je po svoj svojoj slici i prilici najveci NEPRIJATELJ Srpskog stanovnistva od njenog nastanka.
Po toj teoriji ako bi svi glasali DA NAM RATA NE TREBA drzava bi trebala da ga uvede pod default jer je to opste dobro za njene gradjane koji ne ZNAJU NISTA?!?

Daj molim te mani se tih takozvanih teorija o tome da su Srbima potrebni kultovi vodja koji treba i ZNAJU da razmisljaju umesto njih samih - to je D I K T A T U R A!!!!
Ovde na forumu je vrlo lepo objasnjen problem "javnih servisa" i pretplate koja se sprovodi po principu kao sto rece neko - REKETA, tj. reket kao pojam se direktno vezuje za MAFIJU i kriminalne grupe a ne za drzavu i njene institucije.

Neka sami stampaju svoje racune sa svojim logom i u ime svoje firme POD Br. 1....
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pretplata za držav­nu RTS26.07.2005. u 18:45 - pre 228 meseci
Citat:
Nabukodonosor: A reci ti meni Ivane, u kojoj to zemlji u svetu se sve ove informacije iznose obicnom pretplatniku?!


Evo ja imam jedan zanimljiv link koji odgovara na to pitanje
http://www.bbcgovernors.co.uk/annreport/index.html
Da li ću videti ovako nešto na RTS-u za godinu dana? Pa... čisto sumnjam.... voleo bih, jer to pokazuje da se javni servis ne plaši da zaista radi javno.

I ovo je zanimljivo
http://www.bbc.co.uk/complaints
Ono što mene brine je da će radiodifuzni savet biti marginalizovan poput saveta za borbu protiv korupcije. Zašto se, recimo čeka sa izdavanjem novih dozvola za radio i tv stanice. Skoro je bio nekakav konkurs... i onda ništa. Nema informacija, a to pitanje je veoma bitno. I da se prvo vidi ko će dobiti nacionalno pokrivanje i na koji način.




[Ovu poruku je menjao techtris dana 26.07.2005. u 19:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Pretplata za držav­nu RTS

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 38837 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.