Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Efekti u FILMU!!!

[es] :: Video produkcija :: Efekti u FILMU!!!

[ Pregleda: 5214 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drakeus
Ca-cak

Član broj: 40073
Poruke: 24
*.153.eunet.yu.



Profil

icon Efekti u FILMU!!!18.07.2005. u 19:57 - pre 228 meseci
Ok, nisam bas siguran da li ovo spada u pkvir ovog foruma, ali vi ste najblize sto sam nasao. Moje pitanje je sledece:

Resio sam da pravim neki amaterski film sa ortacima. Film je kao neki sf/horror, pa su mi potrebni neki efekti da bi ovo ostvario kako treba, ok konkretno dva su mi najvaznija:
1) one male vatrene loptice cuvene iz onih starih filmova 80-ih. Doduse, tada su ih radili tako sto su crtali po filmu, a ja bih ipak nesto modernije. Imam na raspolaganju Adobe Fotoshop, premiere, After efects kao i 3d studio max i Maya, legalne naravno :-).
Frka je sto nikada nisam radio nista komplikovanije od montaze filmova, a kod poslednja 2 programa ne znam kako da pomesam video i 3d animaciju, ako to i moze sa obicnim PC-jem.
2) Munje, one Darth Sidiuske. Video sam kako je neki klinac iz bg-a to uradio, pa kad moze on valjda cu i ja sa istom opremom moci.

Bilo koji predlozi su dobrodosli, osim da rastavim film na filmstrip u Premieru i crtam svaki frejm, sto mrzzzim da radim
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!25.07.2005. u 12:14 - pre 228 meseci
E za pocetak... TO UOPSTE nije mala stavr!!!
Provo zaboravi soluciju premiere-frejm po frejm. To je nezamisliv posao!!!
Drugo za composing ,sastavljanje maxa i videa, ti toplo preporucujem AfterEffects 6 ili 6.5 (koji vec imas).

Stvaranje(vizuelizacija, render,rasterizacija ili kako vec) vatrenih kugli i nije neki problem ;o) za 3ds max. Sada je samo pitanje da li ti uopste koristis max i koliko znas... Tutorial za vatrene lopte mozes pronaci i na netu a ako ne pronadjes nastavicemo konverzacujeu putem foruma. Ako resis pitanje modela,materijal i efekta u maxu sledi render. Render treba da se uradi recimo u tga ili png sekvenceru, znaci svaki frejm jedna slika, gde ce bit ukljucen Aplha channel, 32bit slika. Alpha channel podrazumeva transparentnost (prozirnost), tacnije ako u maxu nisi postavljao pozadinu taj deo ce biti providan,nece postajati, znaci pozadina mozebiti taj tvoj video...

Povezivanje videa i 3d-a:
Takodje nikaka velika mudrolija!!! U Aftereffects uvezes video fajl, uvezes sliku(render iz 3d maxa) tako sto selektujes prvu recimo kugla_0000.tga cekiras tga sequence i to je to(uAF dobijes jedan fajl kao video). Sada na timelin stavis video pa iznad njega 3d i dobijes ono sto zelis...

evo i slike




[Ovu poruku je menjao manix dana 25.07.2005. u 13:22 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drakeus
Ca-cak

Član broj: 40073
Poruke: 24
*.138.eunet.yu.



Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!25.07.2005. u 17:38 - pre 228 meseci
Ok, probacu to. Ako bude bilo nekih problema, znam gde da te nadjem :-).
Thanx
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.160.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!26.07.2005. u 10:27 - pre 227 meseci
Jos jedna bitna stvar koju treba da znas! Ovo sto sam ti gore pisao odnosi se samo na video snimke koji su u jednom kadru i nemaju pokret(shvenk) ili zoom + ili zoom -.
Za komponovanje 3d-a u pokretan snimak koriste se sasvim druge metode pri snimanju a i pri animiranju 3d-a

[Ovu poruku je menjao manix dana 26.07.2005. u 11:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao manix dana 26.07.2005. u 11:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drakeus
Ca-cak

Član broj: 40073
Poruke: 24
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!28.07.2005. u 17:06 - pre 227 meseci
OK, jel' moze samo mali uput na gde mogu naci uputstvo za pravljenje onih vatrenih lopti za film. Takodje, kako se radi transparentnost likova (glumaca) na filmu?
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!29.07.2005. u 02:09 - pre 227 meseci
Pa postoji vise tehnika za to. Recim pitanje je da li se radi o staticnom ili pokretnom kadru, koliko likova se nalazi u kadru, da li su oni pokretni u kadru...

A ako mislis na to da glumac bude providan onda na sledeci nacin
Primer : Imas statican kadar u kome se nista ne menja osim pokreta glimca. snimis taj kadar 10 sec zatim, kamera mora ostati u 100% istom polozaju(staticna), snimi tog glumca kako se seta po kadru, premiksujes ta dva kadtra i dobijes transparentnog glumca. O cemu zapravo radi: jedina razlika izmedju ta dva kadra je glumac sve ostalo je isto znaci jedino ce se glumac mixovati u novi kadar...

Ako mislis da glumca snimis u studiju a onda ga dodas na neku scenu snimljenu negde drugde ili generisanu kompijuterski onda se to radi pomocu ChromaKey,radi se o hromatskom kljucu, kljucnoj boji koja u procesu montaze postaje transparentna (nestaje, nepostoji...)

Ovo je sve ukratko i iz prve ruke

evo primera

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
62.108.124.*



+1 Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!15.08.2005. u 12:04 - pre 227 meseci
shto se tiche kombinovanja maxa sa ostalim...

mozesh da odradish bilo koju animaciju u maxu i samo da nalepish to preko u premieru na bilo koj video putem keyinga...
ja sam to radio...

odradish animaciju koju god u maxu...

podesish da imash neku pozadinu neke bolesne boje (pozadina mora biti jednobojna ili bar priblizno takva i da je nema ili skoro nema nigde drugde na animaciji)

to rendujesh kao i svaki drugi avi

onda nakon importa u premieru pod video efektima imash key (ili neshto slichno) pa tu imash dalje RGB Difference key

upotrebish taj efekat i podesish mu boju da bude kao pozadina iz maxa...

ovime se postize da se boja sa klipa uchini providnom...

eto moze i ovako... bez sekvence isl...

ako te interesuju neke jednostavnije lopte a mrzi te da ih sam pravish nabavi partical illusion... on vec ima gomilu gotovih stvarchica tog tipa (lopte, vatre, dimove, magle....) a lak je za korishcenje...

poz...

p.s. daj da vidimo to kad zavrshish... :)
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!15.08.2005. u 15:54 - pre 227 meseci
Toxic Flame

Citat:
To ti je Zasto mora prosto kad moze komplikovano...


Keyin-key color ili ti kljucna boja je zapravo boja koja ce biti transparentna i samim tim ta boja ne sme da postoju na delu animacije koji treba da bude vidljiv takodje kvalitet ivica,delova koji mozda treba da budu manje ili vise providni nece biti dobar ili pak uopste neces dobiti ono sto ti treba... Alpha Chanel je skroz druga stvar sa alpha mozes da koristis sve nijanse, sve nivoe vidljivosti 0-100%, recimo da je neki objekat u toj animaciji staklo koje je providno... to sa key color ne moze da se izvede dok alpha to radi i potpunosti...

Zasto onda postoji color key??? Pa postoji za slucajeve koje sam kada se snimaju scene na bluescreen,grenscreen... znaci onda kada nema podataka o alpha kanalu, jer kamera nije racunar, tada se koristi key color...

A sto se tice premiera ima mnogo manje mogucnosti za podesavanje parametara za color key, difuse color...

Sto se tice Particle Illusion i on podrzava export u alpha sekvencer... Jedini problem je sto nije 3d ali se moze lepo kombinovati sa 3d. Recimo Combustion, program iste namene kao i After Effects, imam ugradjen particle illusion u sebe...

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
62.108.101.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!15.08.2005. u 17:01 - pre 227 meseci
Alpha chanel???
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Efekti u FILMU!!!15.08.2005. u 22:40 - pre 227 meseci
Pozdrav,

pa zaista se moze na oba nacina umetnuti 3D animacija u kadar ali zaista je samo jedan "normalan" a to je prvopisani, tj. koristenje rendera sa ukljucenim Alpha kanalom u formi Targa sekvence (.tga). Ja licno zaista ne vidim potrebu za naknadnim ukljucivanjem keyinga pogotovu sto taj posao puzdano ipak obavlja samo AE sto znaci ukljucivanje jos jednog programa, zavisno od kompozicije projekta, ponekad i ptpuno nepotrebno. Ipak, kako god, svako kako misli da treba....
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Efekti u FILMU!!!

[ Pregleda: 5214 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.