Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 22339 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:21 - pre 228 meseci
Citat:
mkdsl:
Izmedju kiwio i Kword-a, nikad bolje... Jesam li ja rekao neshto drugachije? Prochitaj ponovo temu, pa da nastavimo..


WOOOW!!!! Aplikacije unutar jednog paketa (KOffice) mogu da razmenjuju dokumenta!!! Kakav uspeh!!!!


Jesi karao ti nekad nešto van svog sela (KOffice)??


Citat:
mkdsl:
Nisam ni ja kriv shto sam pre par godina zapocheo projektovanje mrezhe u Kivio, pa kad sam prezentovao svoj rad na videobeam-u sve lepo odradilo. A onda sam mogao da se slikam jer Visio ne podrzhava Kivio. Izvini shto sam kao mlad projektant bio bez para da kupim ceo paket MS Office-a (mada tu je zato bio SKC, pravo mesto za "OLE podrshku" )


Lepo ti je Dimković rekao: Genral OLE, el to neki španac bato?

LOL


[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.07.2005. u 01:22 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:23 - pre 228 meseci
Citat:
mkdsl:
Ma prvo Ivan reche da ne postoji nishta nalik Visio-u, sad Palma reche da ne postoji nishta nalik Nero-u... Neznanje je jedna vrlo rasprostranjena pojava medju pripadnicima MS tabora...



Ha, znači važno je samo da liči na Visio, a što mu je funkcionalnost jednaka nuli to nikom ništa? Pa i ne postoji na Linux-u ništa nalik Nero Recode-u. Ili taj tvoj dvd::rip može da izripuje DVD u Nero Digital format?!





Citat:
mkdsl: Izmedju kiwio i Kword-a, nikad bolje... Jesam li ja rekao neshto drugachije? Prochitaj ponovo temu, pa da nastavimo...


Jesi!
Dimković te pita: "Prosto pitanje... jel moze da se ubaci Kivio flowchart u OpenOffice dokument i da se lepo vidi i edituje?", a ti kažeš:

Citat:

Da... Nemam vremena da kopam po starim dokumentima, ali mislim da je dovoljno jasno.





[Ovu poruku je menjao Palma dana 18.07.2005. u 01:27 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:24 - pre 228 meseci
Citat:
mkdsl
I ja kad chujem rechenicu "Do you want to reboot now, or in 10 seconds?". 3 dana ne mogu da dodjem sebi...


Trollu...

Malo si sadrzaj poruke loše interpretirao... A 'zaboravio' si da napišeš kada se pojavljuje poruka slična toj...

Inace, vi kada instalirate linux on ne zahteva reboot sistema već sve odmah odradi?... Interesantno... Samo, kad već potežes ovu tematiku, onda napiši šta sve XP odradi nakon tog restarta, a koliko je vremena i znanja potrebno da guliš po linuxu da bi instalirao drajvere za grafičku karticu (ako je to uopšte i moguće), ili drajvere za zvučnu karticu... Ili nedaj bože da imaš neki specifičnij uređaj... Šta se dešava onda?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:25 - pre 228 meseci
Pazi samo koliko su počeli da lažu u poslednje vreme.. katastrofa.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:25 - pre 228 meseci
za ove sa jeftinijim linux ulaznicama (tacnije dzabe su) izvodi se MKDSL aplauz...

evo mozemo i da se kladimo u xp licencu da ce MSh (microshit) ekipa sa es-a za 5-10 godina da ima obavezan UPDATE svih svojih Bill-and-Co tatoo-ova

ebote kakvi ste fanovi, uzasno vam zavidim (cisto vam zavidim na fan-ovskom ponasanju a ne na predmet ili robu nad kojom fan-ujete)

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:28 - pre 228 meseci
Citat:
Samo, kad već potežes ovu tematiku, onda napiši šta sve XP odradi nakon tog restarta, a koliko je vremena i znanja potrebno da guliš po linuxu da bi instalirao drajvere za grafičku karticu (ako je to uopšte i moguće), ili drajvere za zvučnu karticu... Ili nedaj bože da imaš neki specifičnij uređaj... Šta se dešava onda?



evo direktan primer...

hajde da uzmemo za primer jednu pci wifi karticu (prism 2.5 recimo)

sve sto trebas da uradis kad raspakujes arhivu je ovo (krajnje jednostavno)

make
make install
modprobe hostapci

....
eto kompajliranje bude gotovo za minut, a loading je trenutan

ubacis u rclocal i baj baj....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:31 - pre 228 meseci
@ Palma

Sreca pa chitash ceo thread...

Citat:
Hm, kao shto naglasih, Kivio je KOffice aplikacija, a ne OpenOffice.org aplikacija. Ne, ne mozhe da se izvede sa OO.org writer-om (tachnije mozhe, preko konvertovanja postscript fajlova u EPS fajlove, shto je komplikovano, jel...).


S tobom nema shta vishe da polemishem, dovoljno si pokazao koliko daleko bi ishao samo da ne priznash da si pogreshio shto se tiche DVD ripovanja...

Citat:
ventura: Trollu...

Malo si sadrzaj poruke loše interpretirao... A 'zaboravio' si da napišeš kada se pojavljuje poruka slična toj...

Inace, vi kada instalirate linux on ne zahteva reboot sistema već sve odmah odradi?... Interesantno... Samo, kad već potežes ovu tematiku, onda napiši šta sve XP odradi nakon tog restarta, a koliko je vremena i znanja potrebno da guliš po linuxu da bi instalirao drajvere za grafičku karticu (ako je to uopšte i moguće), ili drajvere za zvučnu karticu... Ili nedaj bože da imaš neki specifičnij uređaj... Šta se dešava onda?


Ajde da krenem... Nakon svakog update-a, nakon svake instalacije drajvera, nakon bar 50% instalacija programa (AV, anti spyware...), nakon instalacije office paketa, nakon restore-ovanja "last known good configuration blabla"... Treba josh?

EDIT: Pardon, nakon SVAKE instalacije AV-a i nekog anti-spyware alata treba restart... A onda ima i i igrica koje zahtevaju restart, pa DirectX, pa... Ni ne znam vishe shta sve...

Navedi mi nakon chega sve treba da restartujesh linux, a da je vezano za instalaciju... Sem kernela, ima li shta josh?

Try harder next time.

Citat:
degojs: Pazi samo koliko su počeli da lažu u poslednje vreme.. katastrofa.


Mda... Laganje... Palma slazhe da nema DVD rip za linux, Ivan za Visio... Ti bre chim zinesh neshto izleti opasno po okolinu...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 18.07.2005. u 01:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:32 - pre 228 meseci
e i da ne zaboravim, za ekipu ciji proizvodjaci stekuju source,ima i elegantniji fazon
da neke exotic wifi kartice prorade...

stvar se zove ndiswrapper i sve sto vam je potrebno da bi vam device proradio je sledece:

1. XP driver (da da gospodo, xp drajver, dobro ste videli, nemojte da plachete jos)
2. ndiswrapper
3. eventualno source kernela

i to radi... evo pastovacu ako hocete da vidite kako sljaka...

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 18.07.2005. u 01:35 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:39 - pre 228 meseci
Citat:
xtraya: evo direktan primer...

hajde da uzmemo za primer jednu pci wifi karticu (prism 2.5 recimo)

sve sto trebas da uradis kad raspakujes arhivu je ovo (krajnje jednostavno)

make
make install
modprobe hostapci

....
eto kompajliranje bude gotovo za minut, a loading je trenutan

ubacis u rclocal i baj baj....


A znaš šta je potrebno da uradis na XP-u?

- NIŠTA.

Ubaciš karticu, upališ računar i operativni sistem sam pronađe hardver i instalira ga.

Jel može tako na linuxu? Mene zabole kita da znam šta je modprobe, ili rclocal, ili init ili bilo šta... Hoću OS koji mi radi posao, i koji mi pruža maksimalnu produktivnost...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:40 - pre 228 meseci
Citat:
ventura: Ili nedaj bože da imaš neki specifičnij uređaj... Šta se dešava onda?


Gomila UPS-ova, tv kartica, digitalnih fotoaparata (novih!)... I to na slacku... Uopshte ne komentarishem modeme, mrezhne kartice, grafichke i zvuchne kartice... 95% toga ima, samo je neobaveshtenost jedini problem kod ljudi...

PS. Pazi sad, HP Photosmart R507, stigao mi pre nedelju dana, HP ne daje drajvere za linux... Ma mora da ne radi... Jel tako?



[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 18.07.2005. u 01:41 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:42 - pre 228 meseci
Citat:
mkdsl:
S tobom nema shta vishe da polemishem, dovoljno si pokazao koliko daleko bi ishao samo da ne priznash da si pogreshio shto se tiche DVD ripovanja...


Odgovori ti meni na pitanje: "Može li taj dvd::rip da prebaci DVD u Nero Digital ili ne može?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:45 - pre 228 meseci
Citat:
ventura: A znaš šta je potrebno da uradis na XP-u?

- NIŠTA.

Ubaciš karticu, upališ računar i operativni sistem sam pronađe hardver i instalira ga.


Tako je, ventura! Ajde da zatvorimo dobar deo ES foruma, jer windows SVE to sam nadje... Pitam se u kom li onda grmu lezhi zec...

Citat:
Palma: Odgovori ti meni na pitanje: "Može li taj dvd::rip da prebaci DVD u Nero Digital ili ne može?


A to kao shto je Ivan pitao mozhe li... ?

Mozhe li taj Nero Digital da prebaci DVD u dvd::rip?

Zaista si tuzhan advokat...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:45 - pre 228 meseci
Citat:
A znaš šta je potrebno da uradis na XP-u?

- NIŠTA.

Ubaciš karticu, upališ računar i operativni sistem sam pronađe hardver i instalira ga.

Jel može tako na linuxu? Mene zabole kita da znam šta je modprobe, ili rclocal, ili init ili bilo šta... Hoću OS koji mi radi posao, i koji mi pruža maksimalnu produktivnost...



HAHAHAHA bravo...

znaci ovde KLIKCES mishem... hajde ovako....

1.klik da udjes u arhivu drajvera
2.da ga otpakujes (jos 2-3 klika da izaberesh path)
3.klik setup.exe
4.next
5.next
6.warning!!!!! not certified bla bla...
7.succesfully installed
8.reboot


ok ja udjem u konzolu, tastaturom

1. mc (midnigt commander) njega obozavam izgleda skoro isto kao norton komander za dos
2. enter da udjem u arhivu
3. F5 copy
4. make
5. makenistall
6. modprobe (ime drajvera)

kao sto vidis fali jedna stavka a zove se.... rebooot HAHAHAHHAHAHA
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:48 - pre 228 meseci
A pajzi šta je najžešće u celoj priči:

Svi Linux-ovci gledaju sa visine ljude koje koriste Windows i sa gnjušanjem pričaju priče kako treba da se klikće. A ovamo lepe shot-ove nekih alata kod kojih se, jel'te, isto tako klikće. Tu ni Laza ne pomaže.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:49 - pre 228 meseci
Pa klikcemo i mi, nismo mi bez ruku bash...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:53 - pre 228 meseci
ne stvarno, otvoricu novi thread sa sledecim naslovom

Win vs. Lin .... Da li bi ste portovali ES na WIN,i koliko bi ste dali para gojku za licence


pitanja su:

0. Da li bi ste portovali ES na WIN?
1. Koliko bi svako od ekipe iz MS tabora dao para za recimo win2k3 server?
2. Koliko bi se svako od njih iscimao da se portovanje odradi?
3. Da li bi dali novac i za renewal licence?
4. Ups, treba nam BAZA podataka. I za to treba para, hocete i za to da date?
5. Jao pa ovaj Dual p2 sa es-a nece da radi sa win2k3, mislim moramo da kupimo novi hardver?
6. Da li bi ste dali novac za novi hardvrer (neki dual zijon recimo, ok da ne preterujem,recimo neka AMD64 masina od 1000 evra)
7. Da li bi vodili LIN ekipu na vecheru ako pukne es posle 7 dana non stop full load-a?

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:56 - pre 228 meseci
Citat:
xtraya: ne stvarno, otvoricu novi thread sa sledecim naslovom.


Pusti sad to, tema je multimedija... Necemo sad da pochnemo o nemogucnosti dodavanja virtuelnih interfejsa mrezhnim adapterima pod windowsom... Jer to ne spada u multimediju...

Palma, chekamo odgovor. Koliko ja znam, Nero nije standard u windows-u, prema tome... Tvoje pitanje upuceno meni vazhi i obratno...

 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:57 - pre 228 meseci
Koja ste vi budale!

[Ovu poruku je menjao Palma dana 18.07.2005. u 01:58 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 00:58 - pre 228 meseci
Citat:
xtraya: HAHAHAHA bravo...

znaci ovde KLIKCES mishem... hajde ovako....

1.klik da udjes u arhivu drajvera
2.da ga otpakujes (jos 2-3 klika da izaberesh path)
3.klik setup.exe
4.next
5.next
6.warning!!!!! not certified bla bla...
7.succesfully installed
8.reboot


ok ja udjem u konzolu, tastaturom

1. mc (midnigt commander) njega obozavam izgleda skoro isto kao norton komander za dos
2. enter da udjem u arhivu
3. F5 copy
4. make
5. makenistall
6. modprobe (ime drajvera)

kao sto vidis fali jedna stavka a zove se.... rebooot HAHAHAHHAHAHA


Opet laži, prevare i obmane...

Windows XP sam instalira 95% hardvera bez ikakve intervencije korisnika. Ukoliko je baš u pitanju neki specifičan hardver, od korisnika se traži da ubaci CD sa drajverima koji je dobio uz uređaj kako bi instalacija automatski nastavila.

Kada XP ispiše warning da driveri nisu kompatibilni, ja te drivere preskočim, i nađem odgovarajuće za Windows XP operativni sistem. I gle čuda, vec 3 godine nemam ni jedan jedini problem sa XP-om, a kamoli sa nekakvim fantomskim BSOD ekranima, koji se zacudo pojavljuju samo linux kupusarima koji su navikli na budževine, i koji samo skarabudže nešto na brzaka tek toliko da mogu reći "eto, to radi", a kako radi, to ih savršeno ne interesuje...

Druga svar, na planeti zemlji je 2005-ta godina... Norton Commander se na planeti zemlji ne koristi vec 7+ godina... Tehnologija napreduje, pojavljuju se nove stvari, novi koncepti... Hvaliti se da radis na nečemu što emulira softver koji je kreiran 1986 godine, to je svarno sramota... Al čega se pametan stidi, budala se ponosi...

Treća stavka, za 99% drivera koji se instaliraju, nije potreban restart da bi ti isti driveri radili, tako da ti ta stavka baš i ne pije vodu. (samo nemoj molim te da spominjes instalaciju AV i ostalog low-level kernel softvera, i kako to o bože, zahteva restart, jer samo ispadaš smešan, jer 'poznato je da' vi linux gurui čak i kada rekompajlirate kernel [a to je izgleda svake dve nedelje] ne morate da restartujete računar)

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija18.07.2005. u 01:02 - pre 228 meseci
Citat:
xtraya: ne stvarno, otvoricu novi thread sa sledecim naslovom

Win vs. Lin .... Da li bi ste portovali ES na WIN,i koliko bi ste dali para gojku za licence


pitanja su:

0. Da li bi ste portovali ES na WIN?
1. Koliko bi svako od ekipe iz MS tabora dao para za recimo win2k3 server?
2. Koliko bi se svako od njih iscimao da se portovanje odradi?
3. Da li bi dali novac i za renewal licence?
4. Ups, treba nam BAZA podataka. I za to treba para, hocete i za to da date?
5. Jao pa ovaj Dual p2 sa es-a nece da radi sa win2k3, mislim moramo da kupimo novi hardver?
6. Da li bi ste dali novac za novi hardvrer (neki dual zijon recimo, ok da ne preterujem,recimo neka AMD64 masina od 1000 evra)
7. Da li bi vodili LIN ekipu na vecheru ako pukne es posle 7 dana non stop full load-a?


Ja bi vrlo rado da se ES prebaci na neko komercijalno rešenje, pa i na windows, što da ne.

Licence nisu problem, tu se lako nađe sponzorstvo. Hardver takođe. Samo treba malo volje, i malo više truda od ne mrdanja k***...

Baza MSSQL, zašto da ne? Hoćeš opet da izvališ kardinalnu glupost da je trenutno MySQL rešenje bolje od MSSQL rešenja?

A što se tiče večere, to svakako... Nego, šta linux tabor nudi u suprotnom?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux usability Part 3 - Multimedija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 22339 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.