Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD tuzio Intel!

[es] :: Advocacy :: AMD tuzio Intel!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9300 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: AMD tuzio Intel!07.01.2010. u 15:44 - pre 174 meseci
amin
 
Odgovor na temu

bojan84GTI
PS4 Gaming
NS

Član broj: 203552
Poruke: 32



Profil

icon Re: AMD tuzio Intel!11.01.2010. u 01:15 - pre 173 meseci
ja imam procesor amd phenom ii x4 965 8MB kesa radi na 3.4 po jezgru ploca mi je 790FX-GD70 ... na ploci ima potencijometar i u momentu ga overklokujem na 5GHZ ... ne da radi nego ubija intela u zdrav razum i cist mozak po bilo kojoj ceni ... brze od ovog sto ja imam a da je intel bi kostalo vise od 3 puta ... jos malo i ode intel na tender zajedno sa nVidijom ... (sklopijo sam hiljade kompijutera i instaliro i narano licno testiro jednostavno AMD u svakom pogledu je bolji na delu naravno kad se uzme u obzir i cena isto para 5 puta brze )
The Outsider
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: AMD tuzio Intel!11.01.2010. u 06:23 - pre 173 meseci
mislio sam da su teme AMD vs intel zabranjene, kad svako malo neki AMD-ova, ili intelovac diže svoj procesor u nebo
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.174.*



+7 Profil

icon Re: AMD tuzio Intel!11.01.2010. u 07:27 - pre 173 meseci
Citat:
bojan84GTI:... (sklopijo sam hiljade kompijutera i instaliro i narano licno testiro jednostavno AMD u svakom pogledu je bolji na delu naravno kad se uzme u obzir i cena isto para 5 puta brze )


E vidiš, da imaš Intela, nekog najobičnijeg.. recimo E5200... ništa posebno, (a tiho i perfektno dobro za pravljenje mjuze, igranje i web dizajn) pisao bi ti mnogo lepše nego li sad...
Intel forever.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: AMD tuzio Intel!11.01.2010. u 08:08 - pre 173 meseci
Ne verujem ti
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: AMD tuzio Intel!11.01.2010. u 08:47 - pre 173 meseci
Joj odkad nisam video ovako nesto, ql :D

Ja nemam nikakvih skrupula oko izbora procesora, uzimam ono sto mi odgovara u datom trenutku, imao sam amd 10 godina pa sam presao na intel ali na laptopu, kad budem budzio sledecu desktop masinu videcemo sta ce biti, meni uglavnom tu presudjuje izbor maticne ploce - vise nego tip procesora :D

Ove parice sto je dobio AMD od Intel-a nece im mnogo pomoci. Intel i dalje vodi sto se tehnologije tice, prvi su opet savladali 32nm proizvodni proces sa Clarkdale-om, istina do Sandy Bridge-a necemo imati kompletno resenje (memorijski kontroler ondye i gpu integrisan u sam cpu - za sada je gpu radjen u 45nm i u odvojenom chip-u). AMD-ov odgovor cemo cekati do leta.

I uvek ce tako biti, AMD u svom cenovnom rangu nece imati alternativu - dok ce performanse uvek biti na strani intel-a ali za veci novac. Sad pitanje je koliko je to strasno, ako je razlika od 100EUR prevelika u kupovini nove masine onda...

Eto sta me nervira, ne mogu da nadjem microATX plocu baziranu na 790X chipsetu nigde, uvek je u pitanju GX ili 785 - a meni ne treba integrisana grafika a ponajmanje ati hybrid resenje...

Sto se o/c-a tice, amd tu nema nikakve prednosti nad intel-om, u zavisnosti od modela do modela se svaki dobro o/c-uje, evo digli su i3 3GHz na 4.6 i to bez nekog extremnog hladjenja... I ko jos o/c-uje makine na 3GHz ??? ;-)

Da je bilo borbe uvek izmedju ova dva giganta - bilo je, secate se kako su se u vreme pentiuma II klali oko implementacije sopstvenih instrukcija, sse, 3dnow, te photoshop bolje radi na intelu, te marketing oko branch prediction-a i TLB-a.... Sada se isto kolju samo na drugacijem polju, proizvodni proces (vezano za potrosnju, disipaciju toplote i minimizaciju - samo jedan chip na P55 platformi guranjem skoro celog northbridge-a u cpu) i trpanje sto vise core-ova.

Al' AMD jeste car da dodje do kinte, ne savladaju proizvodni proces kako treba, sta? Da mi ode u skart pola vafera? eto ti ga Phenom x2 i x3 :D Gotivim ih nenormalno... :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: AMD tuzio Intel!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9300 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.