Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije

[es] :: C/C++ programiranje :: Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije

[ Pregleda: 2025 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arakis
Filip Dulic

Član broj: 23312
Poruke: 293
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije15.07.2005. u 00:57 - pre 228 meseci
Ucio sam C na ETF-u, i procitao knjigu c++ za 21 da. Ok super shavtio sam kako generalno sve funkcionise ali i dalje nemam pojma kako recimo da kontrolisem hardver, da napisem program u windows okruzenju, ili da koristim bilo kakvu grafiku. ako neko moze da me uputi na pravi sajt, knjigu ili drugi prog jezik. Unapred hvala
 
Odgovor na temu

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
*.vdial.verat.net.

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon Re: Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije15.07.2005. u 15:22 - pre 228 meseci
Caos. Ja sam paralelno ucio c++ ( ja mislim da je bas ta knjiga ) i radio u DirectX-u.

Postoji DirectX SDK ( Software Development Kit ) koji se sastoji od funkcija koje crtaju "oblike" u 3D. Funkcije i klase verovatno znas kako se koriste, tako da ti preostaje da proucavas ili DirectX ili OpenGL ( mozda je bolje OpenGL za pocetak - lakse je ). Takodje DirectX ima mogucnost rada sa zvukom koji nije tezak ( koriste se 2 klase CSoundManager i CSound ( vidi primere u DirectX SDK koji mozes da i downloadujes nadjes pomocu Gooogl-a ) ).

Takodje, i MSDN Library moze biti od veeelike pomoci. Probaj da ga nadjes negde ( ide na nekoliko CD-ova ).

Posle ovoga, sam ces se snaci za sve ostalo sto ti treba...

EOF
 
Odgovor na temu

arakis
Filip Dulic

Član broj: 23312
Poruke: 293
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije15.07.2005. u 22:40 - pre 228 meseci
hvala ti puno, dali to pokriva i kontrolu hardvera, tipa da dizajniramam svoje ploce, i da sam razvijem programe za interfejs sa istim, ili slanje podataka na usb, lpt1 itd.

direktno me interesuje kako da prikuplam informacije sa lpt1 obradjujem ih u svom programu i saljem ih na recimo usb, ili obrnuto nebitno, Hvala opet
 
Odgovor na temu

glorius
Damir Nikolic
C++ developer
SR

Član broj: 4366
Poruke: 428
*.vdial.verat.net.

ICQ: 208550327


+14 Profil

icon Re: Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije19.07.2005. u 16:11 - pre 228 meseci
Sto se tice hardvera, potrebno je da znas nesto o PIC mikrocipovima. To su mali sistemi koji imaju skoro sve komponente kompjutera ( memoriju, procesor, registre, ... ) i koji se mogu programirati da rade sami ( koriste se u alarmnim sistemima, kod-bravama, ... ).

Tu je potrebno znanje asemblera ali postoje i verzije koje se mogu programirati i u c-u. ( PIC C )

Postoje razni API-ji za upravljanje portovima koji se lako koriste ali ti treba dosta znanja o hardveru koji ce primati podatke iz portova ( i slati ih nazad ). Definitivno pocni da se bavis ovim mikrocipovima ( PIC ) ako te to bas zanima. Inace, ja sam na Masinskom u KG i tamo imamo predmet na kojem izucavamo mikrocipove ali se ipak nisam opredelio za to posto mi elektrotehnika nije jaca strana.
EOF
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Potreban uput kako da usavrsim svoje c vratolomije

[ Pregleda: 2025 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.