Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!

[es] :: GSM - servisiranje :: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!

[ Pregleda: 4455 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!15.08.2002. u 22:24 - pre 264 meseci
Sve ovo vazi samo za verziju software -a 24 i za one koji su hrabri , mada nista lose ne moze da se desi ako dobro pratite uputstvo.
1. Potrebno je skinuti firmware sa telefona sa nekim od programa koji rade full read i write flash -a.
Kada fajl snimite na hard imace tacno 4 MB ili 4.194.304 bajt -a. Program koji obavlja taj posao je recimo: X35 Flasher, C35 Total Flasher ili Ziemens. Mogu se naci na mnogim sajtovima koji se bave dekodiranjem Siemens -a.

2. Uzmite neki HEX editor i izmenite vrednosti ove 2 adrese:
adresa: stara -> nova (vrednost)
0012EF9C: 2D -> 0D
0012EFA2: 0D -> 2D

3. Vratite ponovo ceo flash fajl na isti telefon pomocu istog programa koji je posluzio pod 1.

4. Aktiviranje Service Menu -a: pritisnite dugme Menu pa dugme * ili #.

Ne znam tacno sta sve opcije znace ali tu je pod jedan Net Monitor i jedna zanimljiva opcija pod stavkom Configuration, Tetris. Ali se nista ne desava kada se aktivira ta opcija.
Dalje price o ovome slede cim se otkrije nesto novo.

izvor: http://www.gsmforum.host-boxcr...read.php?s=&threadid=51630
S tim sto sam opisao najjednostavniji trik za ukljucivanje Service Menu -a. Ako imate pitanja, postavite. Ako neko zna linkove gde se nalaze pomenuti programi neka postuje, ja cu cim nadjem neki link.

Pozdrav !!!

[Ovu poruku je menjao Artz dana 16.08.2002 u 01:24 AM GMT]
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!15.08.2002. u 22:37 - pre 264 meseci
Evo link -a:
http://gsmice.narod.ru/Siemens_X35_New.rar
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!15.08.2002. u 23:36 - pre 264 meseci
el si ti to licno probao?
el ima neki link za vec editovani flash poshto nisam bash vican tome a i nije da sam bash razumeo kako se edituje...
ako imash neki editovani flash v18 bilo bi super...
aj malo bolje objasni editovanje...
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!16.08.2002. u 01:20 - pre 264 meseci
Da uradio sam sve bas kako sam i napisao.

Moras da editujes svoj flash i ovaj metod radi samo na verziji 24. Za ostale mora malo komplikovanije. Procedura za ostale verzije postoji u link -u koji sam dao na kraju posta. Iz istog razloga neces naci vec editovani firmware.
U principu tamo neces naci nista preterano zanimljivo, pogotovu sto se jos uvek ne zna cemu sluze sve opcije. Ako nisi siguran sta radis bolje nemoj.

Sto se tice editovanja, kad uzmes HEX editor bice ti sve jasno. Nadjes adresu 0012EF9C i promenis vrednost te lokacije kao sto je opisano. Tako i za drugu adresu. Snimis izmenjeni fajl, vratis ga u telefon i to je sve.

Inace isto se moze uraditi i u ostalim Siemens -ima: C45, S45 (BadHabbit ce se oduseviti ) ali jos uvek nije procedura usavrsena pa ne radi kako treba. Pratite stranu diskusiju koju sam naveo i verovatno ce se naci resenje i za ostale telefone. Problem je u CRC -u koji telefon proverava.
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!16.08.2002. u 07:43 - pre 264 meseci
tebi radi? e pa moj je mrtav :) ozivljavanje po ne znam koji put :)
ocigledno sam neshto editovao kako netreba..
koji si hex editor koristio?
a shta je taj crc i kako se sredjuje?
pratim ja diskusiju od pocetka al svako kaze drugacije.. a meni treba neshto shto radi i shto znam kako da napravim..
ako provailsh kao se radi za c45 javi...
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!16.08.2002. u 20:10 - pre 264 meseci
nabudzio sam c35 v18 s hrvatskim i radi super :)
ali cemu sluzi??? :))
pravo da vam kazem nisam provalio ni jednu opciju.. ako je neko provalio il pishe negde nek da da vidim...
najbolje bi bilo da ima tetris :)
probao sam i s c45 al sam ga ubio :)
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!17.08.2002. u 01:53 - pre 264 meseci
Ja sam koristio neki stari koji ni ne znam da li i gde moze da se nadje na net -u. U mom HEX editor -u (a verovatno i u ostalim) listing mog 2104 flash -a posle prepravljanja izgleda bas ovako:

.........
.........
0012EF90 D4 E0 02 00 DA D2 FE F0 09 04 48 41 0D 03 48 42
0012EFA0 2D 13 2D 30 E6 00 43 00 CC 00 F3 F2 96 21 0F F1
.........
.........

Adrese 0012EF9C i 0012EFA2 su oznacene bold -om. Znaci ako adrese krecu od nule u prvom redu D4 ima adresu 0012EF90, E0 adresu 0012EF91 itd. Posto u bazi 16 tj. u svetu heksadecimalnih brojeva, brojevi idu od 0 do F tj. 0 1 2 .... 9 A B C D E F trazena prva vrednost na adresi 0012EF9C je u bold -u. Ko ne veruje nek broji Isto vazi i za drugu adresu u drugom redu.

Inace ovaj metod za verziju 24 koji sam opisao je najjednostavniji i sto je najvaznije radi i ne dolazi do CRC error -a.
CRC ili Checksum je najlakse opisati kao broj koji se nalazi na nekoj mem. lokaciji koji se racuna pomocu nekog algoritma koji je Siemens smislio. Vrednost svih lokacija se propusta kroz taj algoritam i na kraju se dobija konacan broj. Checksum se izracunava prilikom svakog paljenja telefona. Ako broj nije dobar telefon se automatski gasi. Postoji program koji DarkBear napravio koji racuna Checksum i upisuje ga u flash file.

Za C45 sam video da imaju problema da naprave CRC calculator. Ali izgleda da su ipak uspeli posto sam danas od DarkBear -a dobio i program za x45. E sad sta treba da se ispravi u flash -u C45 verovatno pise u stranom thread -u.

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Service (Net Monitor) menu u Siemens -u X35i !!!

[ Pregleda: 4455 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.