Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Serijalizacija C++ objekata

[es] :: C/C++ programiranje :: Serijalizacija C++ objekata

[ Pregleda: 3334 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Serijalizacija C++ objekata14.08.2002. u 13:07 - pre 264 meseci
Pozdrav svima.

Poceo sam da radim na jednom zanimljivom projektu, i naisao sam na problem koji iskreno ne znam kako da resim. Radi se o Client-Server arhitekturi, i ordedjeni agenti su pisani u JAVA, dok su server aplikacije dizajnirane za C++. Problem je kod serijalizacije JAVA objekata, i parsanju doticnih objekata u C++ kodu. Naime, za JAVA kod je dovoljno koristiti readObject() i writeObject() metode, dok C++ nema slicne metode ugradjene u standardne biblioteke. Jedna varijanta koji sam nasao me MFC serijalizacija koja nikako ne moze da se iskoristi buduci da ce sav kod u C++ biti pisan za windows, HP-UX, Solaris, Linux, AIX i Tru64. Drugi problemcic se pojavljuje posle uradjene serijalizacije. Naime, cak i ako napravim svoju implementaciju serijalizacije u JAVA, i preparsam podatke u C++ serveru, na koji nacin moze da se pokrene novi "instance" klase koja mi je potrebna.
Disclaimer: Ovo je prvi C++ projekat koji radim u poslednjih 6 godina, tako da sam malo zardjao :)

Poz,

Jovan
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Serijalizacija C++ objekata14.08.2002. u 16:26 - pre 264 meseci
Evo ga - jedva ga nadjoh...
Dakle gospodin Duraid Madina je napravio jednu "prezentaciju" o tome na http://parallel.hpc.unsw.edu.a...id/auug_talk/html/slide_1.html .

Zasto je ovo interesantno? Ne samo zato sto govori o temi koja nas ovde interesuje, vec zato jer je covek koristio Kpresenter ( http://www.koffice.org/kpresenter/ ) !!! Dakle OpenSource glava je u pitanju! :))))
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Serijalizacija C++ objekata26.08.2002. u 09:15 - pre 263 meseci
Resenje problema (veoma teoretsko posto je kod kopirajtovan)

Java - override writeObject i readObject funkcija da se objekat serijalizuje u ascii stream
C++ - genericka klasa koja primi ascii stream, preparsa prva dva podatka, na osnovu kojih podigne objekat/klasu, registruje, i preda ostatak buffera readObject metodu koji je definisan u doticnom objektu/klasi.

Easy k' pasulj ;)


Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Serijalizacija C++ objekata

[ Pregleda: 3334 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.