Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx8220

[es] :: PDA Uređaji :: HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx8220

[ Pregleda: 3199 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mckay
beograd

Član broj: 63263
Poruke: 14
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.new-media.co.yu


Profil

icon HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx822009.07.2005. u 07:27 - pre 228 meseci
Evo problema.

Imam HP h6340 PDA sa integrisanim mobilnim telefonom. Radi fenomenalno. Malo nezgrapan, ali nezamenljiv.

Takodje, imam i HP nx8220 notebook.

Zelim preko notebooka da pristupim internetu koristeci PDA i bluetooth dial-up. U Mobtelu pojma nemaju kako se konfigurise PDA za tako nesto. Sve sam pokusao, uspeo da pokrenem dial-up, ali mi PDA javlja neku poruku u delicu sekunde, tako da nisam u stanju da vidim sta pise. Zatim se pojavi druga poruka "takodje na PDA-u" koja kaze: The Bluetooth Dial-Up Networking connection has disconnected".

Najcesce je linija zauzeta, ali kada dodje do Verify user name and password, onda me diskonektuje.

Ima li neko ideju kako da resim ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
194.106.171.*



Profil

icon Re: HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx822009.07.2005. u 08:43 - pre 228 meseci
Ne konfigurises Pocket PC vec GPRS modul u njemu.
Od Mobtela trazi podatke za spajanje mobilnog telefona i racunara putem Ic porta; kad vec ne znaju za Blue... znaju za IC port; ja koristim Palm uredjaj i izbegavam Bluetooth vezu mada mi ne pravi probleme. Jednostavno sam malo konzervativan. Koristim IC port. Nije toliko cool ali radi.
Dakle, kad ubacis dobijene podatke za podesavanje GPRS u HP, proveri uputstvo za laptop, ponovo konfigurisi Blue...na njemu pa to ponovi na HP. Desava se da proradi iz prve.
Proveri ono sto se obicno zove "vreme konekcije" tj. koliko dugo traje pokusaj spajanja i sama konekcija bez razmene podataka.
Ili ti Blue...na lapu ne radi?


 
Odgovor na temu

mckay
beograd

Član broj: 63263
Poruke: 14
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.new-media.co.yu


Profil

icon Re: HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx822009.07.2005. u 09:36 - pre 228 meseci
Ma radi BT na racunaru.

Zvao sam Mobtel, a oni su pitali PDC.. PDM... PDWHAT???? Okay, rece riba da ce me pozvati iz podrske.

U medjuvremenu sam malo citao razne forume vezane za ovu temu, pa sam umesto PPP konekcije stavio SLIP konekciju... I gle cuda, ne konekcija se uspostavila.

Medjutim, tu nije kraj problema. Browser ne otvara ni jedan jedini link. Kao da uopste ne postoji konekcija.

Tako da problem ostaje.

Pokusacu i IC, mada me BT iritira jer 'mora da radi' za te pare.

Inace, po drugim forumima citam da ovaj model PDA uredjaja i inace ima neki bug vezan za BT DUN, pa se ocekuje neki patch... Videcemo.

U svakom slucaju, hvala ti na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Alex_Z
Alexic Nenad
Beograd

Član broj: 53919
Poruke: 66
194.106.171.*



Profil

icon Re: HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx822009.07.2005. u 12:19 - pre 228 meseci
Nesto me...konekcija. Ako nema predhodne poruke da je ponovim:
Kad resis ovaj problem ostavi poruku na forumu, moze da posluzi.
Proveri da ti nije slucajno (ne znam da li postoji, pa ti zato i savetujem) ukljucena opcija jednosmerne veze. Znas ono: samo ka racunaru ili samo od racunara ka Pocket_u.
Verovatno su u pitanju drajveri.
Za svaki slucaj, konektuj Pocket na neki mobilni sa Blue...ako uspe, Ok je.
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: HP h6340 i bluetooth dial-up connection na HP nx8220

[ Pregleda: 3199 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.