Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala pomoc oko stavljanja termalne paste

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste

[ Pregleda: 6802 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.etfbl.net.



+15 Profil

icon Mala pomoc oko stavljanja termalne paste07.07.2005. u 08:48 - pre 227 meseci
Evo mijenjao sam plocu pre neki dan i sada mi se temperatura procesora naglo digla, a mozda sam samo utripao, PIV 2.4GHz, pre je bilo na full max 42 a sada ide do 53Prisustvovao sam promjeni ploce u servisu i pasta je uglavnom sagorela, a onaj levat jaze, ma OK evo stavicemo novu i onda uzme malu tubu i stavi mi samo kapljicu paste.
E, mene sad zanima koliko se te paste uopste stavlja, da li cijela doza ili manje i ako mozete da mi preporucite neku dobru pastu i kolika je cijena jer bih promijenio ovo necu da rizikujem.
Ako mozete da mi kazete jos koliko visoka temperatura procesora ostecuje plocu.
Unapred zahvalan
Brkchey
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

Mortst
Split

Član broj: 39351
Poruke: 114
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste07.07.2005. u 14:04 - pre 227 meseci
http://www.ocklub.net/index.ph...p;ucat=10&tutoriali=How_To

Ovdje ti je objašnjenje o pasti.
Never liked the Swiss, they make them little clocks, these two cocksuckers come out of 'em with these little hammers, hit each other on the head. What kind of sick mentality is that?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste07.07.2005. u 15:50 - pre 227 meseci
Visok procenat kvarova koji su dosli kod mene na servis je dosao iz razloga sto je stavljeno previse paste. Problem je narocito izrazen kod AMD procesora zato sto ima malo jezgro, ali nije zgoreg da znaju i vlasnici Intel procesora. Pasta ne sme da se slije sa jezgra na plocicu jer procesor od toga poludi i ne funkcionise bas potpuno ispravno, a kod tezih slucajeva gde je sipana cela tuba ne funkcionise uopste. Oprez, temperatura od 53 stepena nije narocito opasna a pasta koja se razlije po procesori ili jos gore maticnoj ploci itekako jeste. Serviser sigurno ima dovoljno iskustva koliko tacno paste treba a ona nije toliko skupa da bi sad stedeo na tvom racunaru, tako da ti ne preporucujem da ispravljas za njim. Povecanje temperature za 10 stepeni sa dolaskom leta je nesto sto nam se svima desilo, sa prvim jesenjim danima sve ce se vratiti na staro. Za racunarske komponente je svakako bolja niza temperatura, ali to neces postici pastom vec dodatnim ventilatorima za kuciste velicine 80mm koji su inace veoma jeftini.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bleiz

Član broj: 63250
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste09.07.2005. u 12:01 - pre 227 meseci
Ako se termalna pasta već prelila preko procesora kako cu je oćistiti.
Možeš li mi preporučiti neki preparat?
gogi
 
Odgovor na temu

master joda
Novi Sad

Član broj: 62854
Poruke: 60
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 190269974


Profil

icon Re: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste15.07.2005. u 17:35 - pre 227 meseci
Ochisti je sa papirnom maramicom, ma ochisti sve, pa stavi novu, tek toliko da prekrije grejnu povrshinu, u tankom sloju.. ako ti se malo prelije, nishta strashno, svakako pritisak coolera treba da istisne vishak paste.. Ona inache sluzhi da se popune mikroskopske neravnine na podnozhju coolera, da bolje prijanja na procesor, bolje prenosi toplotu
... ... same elements... U got to split up.. into pieces... U know... and then reconstruct.. Urself on the elements...
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste16.07.2005. u 19:54 - pre 227 meseci
Citat:
pasta je uglavnom sagorela,

Kako to mislis, pasta ne moze da sagori.

Paste treba toliko da prekrije celo jezgro u najtanjem mogucem sloju.
Inace sto se tice prelivanja treba pogotovo obratiti paznju ako je u pitanju pasta sa srebrom jer ona moze provodi struju i ako dodje do mostova na procesoru moze svasta da bude...

[Ovu poruku je menjao boki dana 16.07.2005. u 20:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste22.07.2005. u 22:52 - pre 227 meseci
Citat:
boki:

Paste treba toliko da prekrije celo jezgro u najtanjem mogucem sloju.
Inace sto se tice prelivanja treba pogotovo obratiti paznju ako je u pitanju pasta sa srebrom jer ona moze provodi struju i ako dodje do mostova na procesoru moze svasta da bude...


ne svašta, već kratki spoj...
i onda u trgovinu
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Mala pomoc oko stavljanja termalne paste

[ Pregleda: 6802 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.