Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CGI form mail- instaliranje na server i pokretanje

[es] :: Perl :: CGI form mail- instaliranje na server i pokretanje

[ Pregleda: 4333 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dabd

Član broj: 63079
Poruke: 72
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon CGI form mail- instaliranje na server i pokretanje06.07.2005. u 17:50 - pre 228 meseci
skinuo sam FormMail skriptu (sa matts scriptarchive) s neta i kao pocetniku mi upoce nije jasno sto trebam napraviti. znam slijedeće - da skriptu moram ubaciti u cgi direktorij i odrediti chmod. nije mi jasno moram li u samoj skripti nešto upisivati - u readme fileu piše "there are only 2 variables in the perl file which you will need to define along with changing the top line of your script to match the location of your perl interpreter.
u skripti mi piše dobra putanja za perl.
što mi znači ovo $mailprog='usr/lib/sendmail';( mislim kako da to nađem u skripti ako tu nešto moram mijenjati).

kada kreiram .html sa formom gdje njega postavaljam - u cgi direktorij gdje je skripta ili bilo gdje drugdje.

molim vas hitno da mi netko pomogne ako zna. baš mi je zagustilo......već danima pokušavam sam ali neideeee...
 
Odgovor na temu

techcode
Aleksandar Petrovic
Amsterdam

Član broj: 55455
Poruke: 188
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: CGI form mail- instaliranje na server i pokretanje07.07.2005. u 21:02 - pre 228 meseci
Stvarno je neverovatno kako ljudi pronalaze toliko stare skripte i posle kao "ma Perl je los" i sl. ;)

Verujem da ti ne pravi problem samo to. Vidi prvo :

www.techcode.net/perl/1.html
www.techcode.net/perl/2.html

Za sendmail moras da pitas administratora ili dokumentaciju od hostinga. Ali obicno je to usr/bin/sendmail - mada to nista ne znaci, mozda je i nesto drugo. A naravno u slucaju da je server Windows sanse da ima instaliran sendmail (www.indigostar.com > indigomail) su ~ 0.001% tako da ces morati da koristis nesto sto se direktno povezuje na SMTP server.

Koliko sam upucen u podesavanja web servera neces moci da postavis html fajl u cgi-bin/. Osnodno mozes tamo da kopiras, ali ne i da "pozoves" tu stranicu.

PS. Sta se desava sa [ url ] tagom? Malo pre je bio u instant dodavanje listi, sada kada menjam poruku ga nema - a uz to svo vreme i ne radi :)

[Ovu poruku je menjao techcode dana 07.07.2005. u 22:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Perl :: CGI form mail- instaliranje na server i pokretanje

[ Pregleda: 4333 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.