Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ja probao, a VI vidite sta sam dobio

[es] :: Web dizajn i CSS :: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7532 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.249.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 11:48 - pre 264 meseci
E ovako, procitao sam gomilu hvalospeva na racun Mozille, i tako ja odlucim da instaliram istu i uporedim je sa IE. Skinem je i instal prodje fino. Medjutim odmah po prvom ucitavanju dodjem do velikog razocaranja, naime njoj je potrebno stvarno PUNO vremena da se ucita, cak me nije mrzelo da izmerim i vreme je oko JEDNOG CELOG MINUTA sto je ipak slozicete se MNOGO btw u pozadini je isao samo WinAMP, e sada da li je neko propostio da kaze da Mozilla sporo radi na slabijim masinama (moja PII 333, 196 MB rama) ili sta? ja ne znam, mada kod mene IE sljka odlicno.
A sto se tice ucitavnja stranica NO COMMENT. Zakacio sam dve cisto onako da vidite, dok se u IE vide fino.
Bilo bi lepo da mi neko kaze u cemu je problem ako uposte postoji ako ne onda IE rules

p.s. ladno je promenila ikonicu za bmp a da ja nisam nigde bio obavesten/upitan da li zelim to da uradim.

p.p.s. Mogao bi da se otvori novi forum, nesto tipa Test ZONE.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.149.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 12:15 - pre 264 meseci
Bedak tek sada sam video da je limit za upload mali pa ako neko hoce da vidi Print Screen poslacu mu mejlom.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 13:15 - pre 264 meseci
Ja uopste nisam fan mozille, ali moram da kazem par stvari u vezi ucitavanja:

IE je deo Windows CORE komonenti, i on se ucitava za vreme ucitavanja windowsa, i verovatno IE i cela OLE/COM masinerija oko njega i uzima najveci procenat bootovanja windowsa. Cak po defaultu browsing prozori dele isti process ID - znaci sve je isti executable u memoriji. Ovo je dobro sa stanovista brzine, ali jako lose sa stanovista robusnosti.

Kad ti klines na IE ikonicu, najveci deo IEa je vec u memoriji!

Mozillu mozes podesiti da se isto tako ucita na pocetku rada, i da kad kliknes na mozilla ikonicu Win32 kernel samo kreira jos jednu instancu iste. Probaj, iznenadices se razlikom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.247.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 14:54 - pre 264 meseci
Vidis to nisam znao, probao sam i potpuno si u pravu sto se tice brzine, sada za tebe dva pitanja:
- da li postoji neki naci da se iskljuci IE pri ucitavanju Wina
- koji browser perferiras?
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 15:37 - pre 264 meseci
Na ovo pitanje ces dobiti odgovor uskoro kada Microsoft bude morao da ostavi korisniku izbor koji browser ce biti default. To ce verovatno biti XP SPnesto - a tada ces moci komotno da iskljucis IE.

Ja preferiram IE6 - ali cisto zbog visegodisnje navike, IE sam zgotivio od verzije 4 a do tada sam koristio Netscape.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 19:01 - pre 264 meseci
Većina korisnika je koristila Netscape dok MS nije počeo da integriše IE u Windows (98 pa nadalje). I zaista je IE 5 realno bio bolji browser od NS 4.x, ali to vreme je prošlo. "Samo stara navikaaaaa, jeeeee ostalaaaaa..." (Bijelo Dugme, 1984).

Po mom mišljenju, Internet Explorer je jedino dobar u verziji za Macintosh. Za sve ostale sisteme, Mozilla rules.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.124.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 19:20 - pre 264 meseci
Mislim da me niste ukapirali jer je moj post bio namenjen kao glas ZA IE. Kao sto rekoh ovde je mali upload limit, ali recimo ti Random daj mi mejl pa da ti posaljem neke print scren-ove.
I da to nisam naveo u prvom postu ali bilo bi fino kada bi savako ko bi nesto rekao u vezi sa datom temom rekao koji browser koristi i zasto;>
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 19:51 - pre 264 meseci
Pošalji na random at bsd dot org dot yu, ili na random at box dot sk (jednu od tih adresa imaš i u mom potpisu). Mada će se verovatno ispostaviti da su u pitanju neke amaterski odrađene stranice, prepune neispravnog HTML-a i/ili koda za detekciju browsera.

Ček, a zašto bi mi slao screenshotove, a ne URL-ove? Imam i ja Mozillu, mogu da pogledam :o). Postuj linkove ovde na forum, javno, pa ćemo svi zajedno da ih prokomentarišemo.

Inače može da bude i obrnuto: za primer potpuno ispravne stranice koja se prikazuje lepo u Mozilli a ne prikazuje lepo u IE (zbog baga u interpretaciji CSS-a), click here.

Što se tiče browsera, koristim pod FreeBSD-om Mozillu za sve, i Operu ponekad samo za Flash sajtove (zbog nepotrebnog cimanja jer je za Linux flash plugin potrebna Linux Mozilla), a pod Win32 Mozillu za sve, a IE ponekad za Flash sajtove (jer Flash plugin u Mozilli na Windowsu zna da jako poveća zauzeće procesora).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio12.08.2002. u 21:39 - pre 264 meseci
Samo da dodam da ce IE dozvoliti neke nebuloze tipa "izostavljanje </td> ili izostavljanje </table> tagova" lol.

Ja licno preferiram IE, ali kako to vec rekoste -- stvar navike.
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.ptt.yu

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 01:11 - pre 264 meseci
Kad smo vec kod licnog misljenja i ja se opredeljujem za IE, narocito zbog toga sto je na neki nacin standard, velika vecina ga koristi, a isto tako skoro sve internet prezentacije se rade u optimizaciji za isti, ako ne u optimizaciji onda bar je i on ukljucen.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 02:52 - pre 264 meseci
Judge Dred: pa i Mozilla će dozvoliti isto, ona po defaultu radi u "Quirks" režimu, koji dozvoljava sve i svašta. Tu si nešto pobrkao.

Krsta: IE nije standard, nego statistika. Postoji razlika između ta dva pojma.

Što se tiče "optimizacije", voleo bih da mi neko objasni kako se to sajt "optimizuje" za IE. "Optimizacija X za platformu Y" znači "poboljšanje izgleda/perfomansi X-a korišćenjem nekih osobina platforme Y koje nemaju druge platforme". A kad na sajtu piše da je "optimizovan za IE" to u prevodu znači "sajt je neispravan, ali vidi se kako sam zamislio iz IE, za ostale browsere me baš briga, u potpisu webmaster". Zar ne?

Taj pojam "optimizacije sajta za neki browser" je ništa drugo nego obično licemerje sabrano sa neznanjem. Umesto da napišeš "jedino mogu da garantujem da se sajt vidi iz IE", ti budeš bezobrazan i napišeš "optimizovao sam sajt za IE". Šta si koji moj optimizovao? :o))))
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 03:24 - pre 264 meseci
O browser-ima smo raspravljali oko 100 puta, mislim da bi mogao i forum da se otvori specijalno za njih.

Ja sam prvo Mozillu skinuo jedino iz razloga da proverim koliko mi je dobar HTML/CSS kod koji kucam, ali vremenom mi je nekako postajala mila & draga i sada je uglavnom koristim. Možda je i to zbog Lo-Fi teme :) Opet, bez IE ne mogu jer često posećujem microsoft.com i rođačke mu sajtove a MS je tako napravio da se neke strane vide lepo samo iz IE.

Kada pročitam negde "optimizovano za IE." ili nešto slično, pomisilim na dva moguća scenarija:
1) autor nije video drugi browser u životu
2) kod je toliko očajan da semo IE može da ga prikaže

Nije problem u browserima, već u kodu. Ljudi pišu loš kod i to je ono što IE čini dominantnim - može da prikaže svakakvo đubre.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.254.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 03:42 - pre 264 meseci
Mihailo has point.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.12.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 11:18 - pre 264 meseci
Pa evo ja sam poslao neke screnshotove Randomu i neka vam kaze kako izgleda iz Mozile dok je u IE-u perfektno. BTW par screnshotova je sa http://www.elitesecurity.org tako da vam ne valja kod, ili je mozda ipak Mozila losija od IE-a?
Ili je mozda samo optizmizovan za IE!? lol

Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.188.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 12:41 - pre 264 meseci
Citat:
random:
Po mom mišljenju, Internet Explorer je jedino dobar u verziji za Macintosh. Za sve ostale sisteme, Mozilla rules.

Uh, uh, uh, u neko ranije vreme za ovakve izjave se islo u zatvor :-))

IE na Mac-u nema veze sa IE na Windowsu. Stvari koje rade u windows IE verziji ne rade na Mac verziji. Posto radim neke stvari sa jednim ortakom iz Chicaga, koji BTW radi na Mac-u, stalno mi prijavljuje da na Mac-u (IE) nesto ne radi kako treba i onda moram uvek da radim i verziju skripta za Mac.

A da ne pricamo o Mozilla, mozda rules na nix ali na win32 IE jebe kevu.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.188.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 12:47 - pre 264 meseci
Citat:
Mihailo:
Kada pročitam negde "optimizovano za IE." ili nešto slično, pomisilim na dva moguća scenarija:
1) autor nije video drugi browser u životu
2) kod je toliko očajan da semo IE može da ga prikaže

3. Autor ne zeli da se zamlacuje sa 14 verzija Netscape od kojih je u svakoj razlicita implementacija JavaScripta i CSS standarda, pa se desava da nesto sto radi ok u 4.05 ne radi u 4.06 pa opet radi u 4.07
4. Autor je odlucio da iskoristi prednosti koje pruza implementacija JS/dhtml u IE

Citat:
Mihailo:
Nije problem u browserima, već u kodu. Ljudi pišu loš kod i to je ono što IE čini dominantnim - može da prikaže svakakvo đubre.

Kakva je ovo izjava?
Los kod je los kod i ne moze ga prikazati ni jedan browser. A ste se tice pitanje gde je problem, pogledaj tacku 3.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 12:50 - pre 264 meseci
Citat:
Djomloun:
Pa evo ja sam poslao neke screnshotove Randomu i neka vam kaze kako izgleda iz Mozile dok je u IE-u perfektno. BTW par screnshotova je sa http://www.elitesecurity.org tako da vam ne valja kod, ili je mozda ipak Mozila losija od IE-a?


'Ajde lepo okači to negde da svi pogledamo. Vrlo me zanima s obzirom da isti ovaj sajt gledam iz Mozille svaki dan.


Citat:
bluesman:
Autor ne zeli da se zamlacuje sa 14 verzija Netscape od kojih je u svakoj razlicita implementacija JavaScripta i CSS standarda, pa se desava da nesto sto radi ok u 4.05 ne radi u 4.06 pa opet radi u 4.07


Upravo zato postoji W3C, koji ima preko 500 članova među kojima je i Microsoft. W3C je ovlašćen od svih relevantnih institucija da propisuje web standarde, a to je nešto što bi svi koji se bave Internetnom trebalo da znaju. Potpuno je jasno da nema svrhe praviti sajt koji se ne prikazuje dobro u Internet exploreru, ali je amaterizam praviti sajt koji samo IE može da prikaže.

Citat:

Los kod je los kod i ne moze ga prikazati ni jedan browser. A ste se tice pitanje gde je problem, pogledaj tacku 3.


A šta je po tebi loš kod? Ono što IE ne može da prikaže, ili nešto drugo?
Pogledaj randomov sajt, pa reci da li je loš kod ili je nešto drugo u pitanju.
A pogledaj i user agent string tvog IE, pa razmisli.

[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 13.08.2002 u 01:30 PM GMT]
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.188.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 12:56 - pre 264 meseci
Kada smo vec kod koda, ovaj je prepun sitnih bugova i nelogicnosti. Ali to je off topic pa necemo o tome, mada je moja glavna zamerka to sto se forumi koje ignorisem i dalje pojavljuju. ako ih ignorisem - ne zelim da ih vidim nigde. Plus jos brzina ucitavanja je ocajna, search je sakriven, osim toga, ako se ne varam, ovo i nije vas kôd... itd

Ako cemo vec o browserima, ispostavilo se da je IE 2 koplja ispred Opere a ona je 10000 koplja ispred NS
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.114.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 14:15 - pre 264 meseci
Pa ja sam i zamislio da uz ovu temu zakacim shotove (zasto bih je uopste i pokrecao ako nemam neka argumente) ali nisam znao da je limit tako mali a da zakacim nemam gde. Posalji mi mejl pa cu i tebi da posaljem shotove a ti posle mozes negde ako budes imao gde da ih okacis Ziva?
P0zdrav.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.181.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio13.08.2002. u 14:34 - pre 264 meseci
Citat:

Upravo zato postoji W3C, koji ima preko 500 članova među kojima je i Microsoft. W3C je ovlašćen od svih relevantnih institucija da propisuje web standarde, a to je nešto što bi svi koji se bave Internetnom trebalo da znaju. Potpuno je jasno da nema svrhe praviti sajt koji se ne prikazuje dobro u Internet exploreru, ali je amaterizam praviti sajt koji samo IE može da prikaže.

Nejasno mi je i zasto spominjes W3C kada ni jedan browser ne ispunjava sve standarde cak ni za HTML 4.0 a kamoli za CSS, CSS2. Osim toga, da li mislis da je zamlacivanje i gubljene vremena praviti sve po svim standardima? Ovde prvenstveno mislim na to da ako radis sajt onda moras da mislis (ako ces da postujes standarde) i na ljude sa ostecenim vidom i sl. Zamisli koliki bi kod bio kada bi svaku stranu radio tako, a na kraju browser to ne podrzava (osim nekih "egzoticnih")
Zatim, nije amaterizam raditi samo za IE, to je pitanje odluke klijenta. Znaci, ako ie 4+ drzi preko 90% trzista, od onih 10% opera, koja je slican, drzi jos 2-3%, da li se finansijski isplati klijentu koji zeli neke specijalne efekte na sajtu da se sve radi u beskonacnom broju verzija. Osim toga, i odrzavanje takvih sajtova kosta gomilu para. Znaci, klijent sa punim pravom moze da trazi kod samo za IE jer mu se ne isplati da zbog 3-7% trzista trosi 40% vise para.

Ako mislis da je profesionalizam praviti sajtove po HTML standardu, onda moras da krenes od HTML3.2 da bi ga podrzali i browseri < 3.x i to tako ide u nedogled. Dok se ti bavis profesionalizmom - ljudi rade i zavrsavaju sajtove, a tvoj profesionalizam niko i ne primecuje, cak izgleda retro.

Citat:

A šta je po tebi loš kod? Ono što IE ne može da prikaže, ili nešto drugo?
Pogledaj randomov sajt, pa reci da li je loš kod ili je nešto drugo u pitanju.
A pogledaj i user agent string tvog IE, pa razmisli.

Los kod je los kod, ne znam sta ocekujes da ti kazem. Los kod je kod koji (a) ne radi, (b) nije optimizovan (c) nije testiran...
Na kraju, vidim da pljujes neke likove koji ne rade OOP, slazem se da je to los kod jer ne ispunjava tacku (b)
Ne znam zasto pominjes user agent string? Pogledaj user agent string Opere? Sta mislis zasto se predstavlja kao IE? Osim toga, pre mego sto se pojavio IE4 ja sam bio zagrizeni obozavalac NS Gold, ali kada je nesto mnooogo bolje, moras biti mazohista da se mucis sa onim drugim.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Ja probao, a VI vidite sta sam dobio

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7532 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.