Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PPPoA preko obicne vs. digitalne vs. ISDN linije

[es] :: ISP :: ADSL :: PPPoA preko obicne vs. digitalne vs. ISDN linije

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.eu.s4hc.com.



Profil

icon PPPoA preko obicne vs. digitalne vs. ISDN linije01.07.2005. u 10:59 - pre 229 meseci
Kad sam dobio ADSL mislio sam da ce samim tim i stari broj 17* biti prebacen na digitalnu centralu i da cu dobiti trojku ili dvojku ispred. Ali sto je jos vaznije da cu dobiti Caller ID i tonsko biranje. Medjutim ja jos dalje imam obicnu pulsnu liniju, sa preslusavanjima, ubacivanjem u nezeljene konference pozive, krcanje i tako dalje...

Sad mene interesuje sta se desava sa ADSL-om ako ja trazim da me prebace na digitalnu centralu? Da li cu morati ponovo da trazim ADSL uslugu (sto mi se nikako ne radi)?

Ili sto je jos interesantnije, sta se dogadja ako trazim ISDN? Koliko sam skapirao imaju neki Annex A i Annex B ruteri. Ja imam onaj netiksov koji mi sad radi, da li ce i raditi ako dobijem digitalnu liniju ili ISDN?

ADSL inace super radi osim sto mi je problem sto je enkapsulacija paketa PPPoA, a vise bi mi odgovaralo da je PPPoE. Jer nisam nigde nasao uredjaj koji moze da radi bridz sa PPPoA na Ethernet ili PPPoE pa moram dva rutera i dva NAT-a da koristim...

Hvala.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PPPoA preko obicne vs. digitalne vs. ISDN linije01.07.2005. u 12:15 - pre 229 meseci
Citat:
ajevic: ADSL inace super radi
Onda ne diraj nista!!

Sad hajdmo redom. Nisam neki strucnjak za telefoniju, ali malo nagadjam - digitalizacija centrale je jedno, ADSL je nesto drugo. Kod mene (Banjica) su menjali centralu za celo naselje par dana pred Novu Godinu i dobili smo dvojku ispred brojeva. ADSL sam dobio 18. februara. A kao sto vidis - digitalna centrala nije preduslov za dobijanje ADSL-a.

Mislim da su uredjaji za analogni i digitalni broj jednaki, a za ISDN razliciti. Neki uredjaji mogu da rade i kao Anex A i kao Anex B, ali treba proveriti.

Ovo za enkapsulaciju se ne razumem. Imam obican modem, Ethernet, D-Link DSL-300T i mreznu i konfiguraciju obavljam komandom (ili je to skripta) "ADSL/PPPoE configuration" i to je sve. Koristim Linux.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: PPPoA preko obicne vs. digitalne vs. ISDN linije

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.