Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QoS na wireless mreži

[es] :: Wireless :: QoS na wireless mreži

[ Pregleda: 2518 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blah^^

Član broj: 39993
Poruke: 69
193.19.222.*

ICQ: 155341267
Sajt: extremewifi.info


Profil

icon QoS na wireless mreži26.06.2005. u 19:45 - pre 229 meseci
Pozdrav.

Zanima me da li postoji neki kvalitetan program za QoS koji bi se mogao pokrenut na serveru da određenim programima dozvoljava određeni protok i koji bi mogao po prioritetima razvrstavat programe..

Primjer:

Imamo mrežu od 5 korisnika, 4 korisnika chat-aju u npr. IRC-u a 5. pocne nešto skidat preko FTPa (uzmimo da sada nema nikakvog limita na ftp-u). Taj korisnik će zagušit cijelu mrežu, povući nekih megu-2 mege i sve ostale korisnike će počet bacat s mreže. Sad bi stavili QoS program koji bi npr dao IRC-u prioritet na FTP-om tako da on uvijek za sebe ostavi XY kbyta da radi stabilno.

Nadam se da ste me svi skontali ;-)

Tako nešto imaju Linksys-ovi routeri tamo pod Applications & Gaming -> QoS, ali to je samo za Internet, a ne i za promet lokalne mreže.

E, da, i program bi trebao pod Windowsima radit (znam da se za servere obicno linux koristi, al mi imamo zasad win).

Unaprijed hvala!

--
blah^^
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.eth-wifi.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: QoS na wireless mreži27.06.2005. u 03:02 - pre 229 meseci
mikrotik radi posao, bilo koji console linux takodje, na neki low budget p2 mozes da namestis , i sve to sto zelis ce ti raditi bez problema

a to za win,2003 server ima qos u sebi, a za xp i ostale postoji bandwidth manager (pronadji na netu pa probaj)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

SQuIDers
Beograd/Mirijevo

Član broj: 94147
Poruke: 29
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.cucemose.co.sr


Profil

icon Re: QoS na wireless mreži02.09.2006. u 02:27 - pre 214 meseci
Potpisujem za bandwidth manager. odlican je.
Roflkopter
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: QoS na wireless mreži02.09.2006. u 06:47 - pre 214 meseci
Obicno FTP programi imaju mogucnost da u njima korisnicima ogranicavas protok bas zato da obezbedis ravnomerno opterecenje.

Niej lose resenje ni da poptuno izbacis FTP (mi smo ga izbaciliupravo zato sto je sam FTP servis bio toliko opterecenje za racunar da nista drugo nije moglo da radi lepo pored njega) a da za razmenu datoteka korsitite nesto zgodnije, recimo DirectConnect.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: QoS na wireless mreži

[ Pregleda: 2518 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.