Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi DivX 6 jel neko probao ???

[es] :: Video kompresija :: Novi DivX 6 jel neko probao ???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10203 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???10.07.2005. u 02:04 - pre 228 meseci
Ne znam Sonic KG,mislim da nisi u potpunosti sagledao kvalitet videa koji daje DivX 6 Pro.Ne znam kakav je običan ne-pro DivX 6,ali meni je DivX 6 Pro bolji i daje malo bolju sliku.

E sad,u pravu si što se tiče brzine enkodinga,sporiji je,ali ne znam koja si podešavanja koristio,možda si stavio Better ili Insane pa je zato kod tebe toliko sporiji od DivX Pro 5.21.A što se tiče toga da pravi DIVX fajlove,to uopšte nije problem,jer ljudi sa Doom9 foruma kažu da se bez bojazni može DIVX ekstenzija preimenovati u AVI.Radiće isto.

DivX 3.11.Piece of crap,damn.Ljudi,urazumite se,nemojte više da koristite DivX 3.11 kodek,jer je star čitavih 6 godina.Zar oni koji ga koriste ne uviđaju da se za 6 godina kvalitet DivX-a značajno popravio.Molim vas,nemojte više ni da pominjete 3.11.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???10.07.2005. u 16:48 - pre 228 meseci
Tacno, Kosta, ali DivX-u licno ipak zameram jos mnogo stvari. Zato ga vec mesecima uopste ne koristim. XviD mi je i do DVA puta brzi (sto na mom racunaru moze da znaci i do 20-ak sati ustede!). A tako cistu i kvalitetnu sliku - bez kockica, razmazivanja, fleka, "komaraca", DivX ne moze da mi da ni u Insane modu i ni uz 10 prelaza. Prema tome...
 
Odgovor na temu

yoopie!
Novi Beograd

Član broj: 26673
Poruke: 20
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???11.07.2005. u 15:01 - pre 228 meseci
Dodaću i ja jednu situaciju u kojoj sam primetio usporenje -> Windows Media Encoder. Retko ga koristim ali kad sam ga pokrenuo ubrzo posle instalacije DivX 6 kodeka u nameri da konvertujem .avi fajl imao sam šta da vidim: potrebno mu je 3x ako ne i više vremena u odnosu na 5.2 samo da skonta o kom formatu je reč! Prosto otvaranje opcija konverzije traje čitavu večnost, a sama konverzija je nešto sporija... koliko ne znam jer sam propustio samo nekoliko kratkih klipova. BTW divx converter sam otvori i zgrozio se. Ne razumem koji je razlog uklanjanja svih mogućih opcija?! Pobogu ljudi, i Dr. DivX je imao mogućnost pojednostavljenog konvertovanja ali opet je postojao i advanced meni.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???15.07.2005. u 20:44 - pre 228 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia:
DivX 3.11.Piece of crap,damn.Ljudi,urazumite se,nemojte više da koristite DivX 3.11 kodek,jer je star čitavih 6 godina.Zar oni koji ga koriste ne uviđaju da se za 6 godina kvalitet DivX-a značajno popravio.Molim vas,nemojte više ni da pominjete 3.11.


Ne znam da li da Ti verujem. Uporedjivao sam vise puta (u casovima dokolice) kvalitet slike koji od istog materijala (mpg2 ili DVD-a) dobijen koristeci prvo 3.11, a zatim i 5.2.1 kodek, i mogu Ti reci da je skoro uvek 3.11 pravio bolju sliku nego 5.2.1. Desavalo se cak i to da slika dobijena 3.11-icom u jednom prelazu bude bolja nego sa 5.2.1 u dva prelaza.
To sto je kodek mator ne mora nuzno da znaci da je los....
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.07.2005. u 22:04 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???15.07.2005. u 20:49 - pre 228 meseci
Probaj XVid ili Nero Digital. Cudno da je 3.11 bolji od bilo cega danas.

DivX 3.11 je hack Microsoftovog starog "skoro" MPEG-4 codeca (koji je u stvari MPEG-4 sa par izmenjenih algoritama), i generalno je vrlo nazadan kako po performansama tako i po algoritmima koji su ukljuceni.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???15.07.2005. u 21:02 - pre 228 meseci
Znam za XviD, svi ga masovno hvale, ali ja ga nisam koristio (bar ne za enkodiranje), tako da ne znam kako stoji DivX vs XviD.
Nero Digital nemam.
Kao sto sam rekao, proveravao/uporedjivao sam vise puta kvalitet (npr. avi fajl dobijen iz mpeg2) slike dobijen koriscenjem 3.11-ice i 5.2.1 i gotovo uvek je 3.11 pravio bolju sliku (daleko manje kockica, nije mutna itd.) nego 5.2.1, a bilo je slucajeva da u jednom prelazu sa 3.11-icom slika bude bolja nego u dva prelaza sa 5.2.1.
Pozdrav.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???16.07.2005. u 20:31 - pre 228 meseci
DivX 5.2.1 daje "umeksanu" sliku u odnosu na 3.11. Mislim da je ovo bila "ideja" samih programera kako bi se ublazili nedostaci same kompresije.

A DivX 3.11 u jednom prelazu moze da da bolju sliku nego noviji kodeci u dva prelaza samo na mirnijim scenama (sa manje pokreta), i to je normalno za jedan prelaz ali je posledica nesto losija slika kod "jurnjava", dakle kompleksnijih scena. Sa druge strane vecina ljudi zbog brzine promena slike na ekranu bas i ne stize da primeti koliko je tada kvalitet slike los. Kod XviD-a, recimo, ovaj odnos kvaliteta mirnijih/brzih scena se moze lako "rucno" podesavati.

Sve u svemu, XviD je bolji od DivX-a i po tome sto:
- ima drasticno manje kockica (kad se ne preteruje sa "sabijanjem" filma, nema ih uopste),
- nema preteranog razmazivanja slike oko ostrih detalja (slova i sl.),
- u slucaju da se ne preteruje sa kompresijom, mogu se dodatno "ublaziti" fleke oko ostrih detalja, upotrebom opcije "adaptive quantization".
Ali slazem se da je dosta slozeniji za upotrebu.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???17.07.2005. u 02:32 - pre 228 meseci
A bre ljudi,koliko se sećam,ovo je post posvećen DivX 6 kodeku,a ne razglabanjima o kvalitetu Xvid-a,DivX 3.11 i 5.21.

Nije pošteno prema članu koji je pokrenuo ovu temu da se toliko skreće sa kursa.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???20.07.2005. u 14:44 - pre 228 meseci
Citat:
Sonic KG:
I uopste, ljudi, kad cete se opametiti i preci na XviD 1.1? :)
Sem sto je (DUPLO) brzi od DivX-a, skroz besplatan i legalan, nema kockica apsolutno nikad (uz adekvatna podesavanja), cita se na standalone plejerima (proveravao mnooogo puta) - naravno bez koriscenja nepotrebnih opcija QPEL, TRELLIS, PACKED BISTREAM i slicnih. O XviD-u sve najlepse sto se mene tice, a DivX6 mi je ovim dao i poslednje razloge da ga nikad ponovo ne upotrebim! Doduse, sto ja uopste ovo pisem kad vecina ljudi cak i danas koristi krpacinu zvanu DivX 3.11 (pa znas, manje je zahtevan, manje opterecuje racunar, ima BOLJU sliku...). Sto bi rekao Radovan 3: "Sa dve ruke, ... ma bre, i sa dve noge da se krstim..." :)

[Ovu poruku je menjao Sonic KG dana 09.07.2005. u 18:55 GMT+1]


Licno, nikada ne trcim za novim verzijama i updateovima! Prvo malo oslusnem feed back pa tek onda donosim odluku... Takodje znam da je veliki broj ljudi koji se profesionalno bave obradom videa usput uporedjivalo mpeg4 kodeke, malo sam se zacudio kad sam video da bas svi od npr 7-8 ljudi koristi samo XVID!!!!
 
Odgovor na temu

brajko
Rajko Brkic
Yu

Član broj: 61591
Poruke: 3
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???21.07.2005. u 11:58 - pre 228 meseci
pozdrav prezimenjek ,nisam znao da se i ti bavis ovim stvarima,javi se i ja se bavim slicnim stvarinma. Rajko Brkic cao
 
Odgovor na temu

stopper

Član broj: 46887
Poruke: 46
*.dip.urc.bl.ac.yu.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???22.07.2005. u 00:54 - pre 228 meseci
brz je taj xvid...
koristio sam ga samo u virtual dub-u za kompresovanje vecih fajlova, brzi duplo od divx 5

ne znam koji konvertor prebacuje vob datoteke u avi.xvid , pa ako neko moze da preporuci neki dobar...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???22.07.2005. u 01:18 - pre 228 meseci
Stopper,ovde nije mesto da postavljaš takvo pitanje.Zamolio bih te da postaviš tvoj post sa tim pitanjem,pa da ti onda ljudi odgovaraju na njega.Ovde zaista nema mesta off-topic temama.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???22.07.2005. u 14:18 - pre 228 meseci
Ukratko: .VOB je isto sto i mpeg... da ne duzim pricu, mozes preimenovati extenziju iz .VOB u .mpg i otvoriti fajl u Xmpeg-u, Virtual Dub mpeg-u i mnogim drugim enkoderima...
 
Odgovor na temu

stopper

Član broj: 46887
Poruke: 46
*.dip.urc.bl.ac.yu.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???22.07.2005. u 15:22 - pre 228 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Stopper,ovde nije mesto da postavljaš takvo pitanje.Zamolio bih te da postaviš tvoj post sa tim pitanjem,pa da ti onda ljudi odgovaraju na njega.Ovde zaista nema mesta off-topic temama.

OT? Svakakvih gluposti covjek moze cuti...
xvid je duplo brzi od divx (znaci vec postojec avi zapis u nekom trecem codec-u konvertovao sam u virtual dub-u pomocu xvid,divx3,divx5,divx6).
Sa DVD-a sam konvertovao u divx 3,5,6 ali nisam u Xvid jer nemam program koji to odradjuje.
Da bih mogao u cjelini da ocjenim divx 6 trebao bih da uporedim rezultat koji on daje sa rezultatima Xvid-a(sto se tice dvd kompresije),a za to mi je potreban program koji to korektno odradjuje, pa da nebih "ubo" neodgovarajuci trazim preporuku koji je dobar.
Cilj svega toga je ocjenjivanje divx6 sto i jeste tema.

a sada u vezi divx create 1.0(koji "barata sa divx 6 codecom) kada sam pokusao da konvertujem neke video fajlove nisam mogao da to ucinim jer mi je stalno izbacivao poruku da mi nedostaje mpeg-1 audio kodek...hm...!

Citat:
Cileinteractiv: Ukratko: .VOB je isto sto i mpeg... da ne duzim pricu, mozes preimenovati extenziju iz .VOB u .mpg i otvoriti fajl u Xmpeg-u, Virtual Dub mpeg-u i mnogim drugim enkoderima...

pokusao sam nesto slicno ali nije uspjelo,pokusacu ponovo sa preimenovanjem u mpg.
 
Odgovor na temu

stopper

Član broj: 46887
Poruke: 46
*.dip.urc.bl.ac.yu.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???25.07.2005. u 20:32 - pre 228 meseci
hm...preimenovao sam ga ali mi ponovo izbacuje istu poruku
"No video frames found in MPEG file."
ali sada moramo oprezno o ovome jer nam prijeti opasnost da odemo OF, a to nije dobro jer ce nam se Kosta ******um Rex Persia naljutiti )))))))
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???26.07.2005. u 13:57 - pre 228 meseci
E pa sad ne znam sta je dalje, mozda sa tim mpeg-om nesto nije u redu... Nadji neki drugi mpeg pa probaj da ga ovtoris!

I kad budes konvertovao, obavezno u Xvid, divX6 je bad!!! :) Necu ni da ga isprobavam potpuno verujem ljudima koji su ovde pisali svoja iskustva...

 
Odgovor na temu

stopper

Član broj: 46887
Poruke: 46
*.teol.net.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???27.07.2005. u 01:21 - pre 228 meseci
nasao drugi mpeg i opet isto-No video frames found in MPEG file.
e sad malo o temi
divx6 mi se nije svidio i zbog toga sto kada gledam neki avi divx ikona mi stoji u tray-u, a task pokazuje da uzima 30mb za svoj rad, sto je stvarno previse
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???27.07.2005. u 01:32 - pre 228 meseci
Da stvarno,mnogo je čudan ovaj DivX 6 kodek.Toliko dugo su ga razvijali,i na kraju su se dobrano obrukali kao nikad pre.Možda je enkoder zaista i bolji nego DivX 5.2,ali na drugim poljima su potpuno podbacili.

Glupo je što DivX 6 automatski posle instalacije pregazi DivX 5.21,tako da nema ni govora da se oba nalaze na kompu istovremeno.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

cure1981
Slavoljub Nesic

Član broj: 55667
Poruke: 8
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???16.09.2005. u 16:56 - pre 226 meseci
Ja mislim da vi neznate sta hocete od jednog Divx-a. Koristim Divx 6 vec neko vreme i vrlo sam zadovoljan. Naravno DVD film prvo prosetam kroz dekripter, a zatim kroz Divx 6.
Titlove skines u subrip-u ( Iz dekriptovanog fajla ). Ako je DVD film kvalitetan nema sanse da provalis razliku u slici. To sam testirao moje pajtose tako sto im otvorim film sa DVD a i u Bs-u, slika pored slike. Niko nije mogao da bude 100% siguran sta je sta. Vreme rada konvertora je od 2 do 2.5 sata!
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Novi DivX 6 jel neko probao ???16.09.2005. u 17:28 - pre 226 meseci
Meni divx 6 nece uopste da radi, kad ukljucim drdivx ili dub izadje mi neko upozorenje da je trial verzija!!! Kako to moze da se cr***je???
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Novi DivX 6 jel neko probao ???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10203 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.