Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :(

[es] :: Elektronika :: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :(

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
213.244.208.*



+1 Profil

icon Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :( 25.06.2005. u 23:20 - pre 229 meseci
Zdravo.
Na DELL P1130 monitoru imam problem, naizgled mali, ali shvatam sve vise nesnosno iritirajuci.

Cela slika se povremeno pomeri gore - dole za.. pa ne znam par piksela, mozda mm, mozda 2mm (na 21" ekranu) ne mogu da procenim. Ali nebitno koliko, to je problem, slika se pomeri na gore, pa se odmah, nakon sekundu, dve vrati.

Kao kada se pozicionira slika iz menija monitora size/center, pa na primer pomerim za step, dva gore, pa vratim.

Nekada sat i vise ne primetim da je to uradio, pa onda krene.. svakih deset sekundi gore - dole, pa prestane.. pa opet.. Nekada odmah od pocetka krene.. nema veze sa zagrevanjem zakljucujem...

Mislio sam da je neka opcija iz menija, neki auto-size ili nesto.. ali nema nista sto utice softverski na to, bar mislim da sam sve istrazio sto se monitora tice..

Mozete zamisliti kako to nervira, radim nesto i ono. up-down.. kao da mi neko grebe po ocima :(

A sa obzirom na kategoriju i relativno veliku cenu monitora.. jos vise nervira.. ni na jednom samsungu to nisam video.

Ako neko od elektronicara ima neku ideju, bilo bi lepo.. a jos lepse ako moze lako da se sredi :)

Hvala.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :( 27.06.2005. u 07:47 - pre 229 meseci
jesi spajo taj monitor na drugi kompjuter?
provjeri ulazni kabl,rastavi,prelemi,a najvjerovanije je neki elektrolit u napajanju presusio.
 
Odgovor na temu

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
213.244.208.*



+1 Profil

icon Re: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :( 28.06.2005. u 19:37 - pre 229 meseci
Probao sam sa drugim komp. promenio sam tri kabla i uvek isto. Definitivno je nesto sa monitorom :(

Znaci da probam da promenim kondenzatore ? mhm.. nisam bas za servisiranje necega, ali to mogu da uradim. ako ih nadjem.. sam zamenim sa istim, to ne moze biti tesko :)

Odneo bih ga vec u servis, ali najgore sto nekada se to ne desava duze.. par sati, na primer celu nedelju (dan nedelja) ni jednom (?) (mozda stvarno ima veze sa napajanjem? nedelja, manja potrosnja.. bolji napon..) pa bi neko morao bas da radi na njemu neko vreme da bi uocio to, a i opet mozda samo prestane, pa se opet vrati..

Bolje da je neki veci kvar :), pa bar da se lepo vidi odmah.

Hvala na savetu. Ako neko ima jos neku ideju...
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :( 28.06.2005. u 22:53 - pre 229 meseci
Ako možeš neko vreme bez njega, donesi ga...
I kondenzatori ne mogu brzo da menjaju karakteristike, naročito ne u oba pravca.

[Ovu poruku je menjao Proko dana 29.06.2005. u 10:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
213.244.208.*



+1 Profil

icon Re: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :( 29.06.2005. u 23:07 - pre 229 meseci
Pa vazi, ako nije problem :) Cim budem imao vremena za transport. Imam i drugi monitor ( i treci..) tako da nije strasno par dana bez ovog.

Ja sam inace isao na casove elektronike kod Vas, pre... pa mozda 15 godina.. ali eto... nisam bas uspesan ucenik :( Jos uvek imam sve uredjaje tamo napravljene i svi rade...

A monitor, ne znam.. totalno isto kao kada ga sa up-down pri pozicioniranju slike pomeram, nije da se degradira slika niti ista, samo se pomera .. bezveze..

Svraticu uskoro (ako se kojim cudom sam ne popravi) do Vaseg lokala, da vidim kada Vam odgovara da ga donesem.

poz.

 
Odgovor na temu

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
80.93.231.*



+1 Profil

icon Re: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :( 03.07.2005. u 11:47 - pre 229 meseci
Cini mi se da sam resio problem, slucajno.

Vec treci dan radi normalno. Izgleda da je na to pomeranje slike uticao pozicioner od satelitske antene, koji je bio u stolu ispoda monitora, uopste ne nesto mnogo blizu.

On ima neki masivan trafo, predpostavljam, posto je prilicno tezak. Nesto sam reorganizovao i stavio ga bas blizu monitora. E, tek onda je slka pocela da se trese skroz..

Prvo sam mislio da cu da bacim monitor definitivno, onda pomislio da je mozda zbog pozicionera, udaljio ga i od tada nema ni prvobitnog problema :)

Videcu da li ce tako i da ostane, ali mislim da je to to.. znao sam da magneti uticu na CRT ekrane.. ali eto i trafo.. izgleda..

Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mnogo iritirajuci problem sa monitorom, misljenje potrebno :(

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.