Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje dvd playera sa starom linijom

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Povezivanje dvd playera sa starom linijom

[ Pregleda: 2939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danica Porobic
Novi Sad

Član broj: 13847
Poruke: 28
212.200.5.*



Profil

icon Povezivanje dvd playera sa starom linijom25.06.2005. u 16:59 - pre 229 meseci
Pozdrav!

Imam sledecu dilemu: imam mini liniju staru oko 15 godina koja ima ulaze za gramofon i cd (u stvari line-in), cd je prikljucen. Kupila sam dvd player, pa me zanima da li mogu nekako da vezem taj dvd na ulaz za gramofon? CD mora da ostane prikljucen jer je mnogo bolji od novog dvd-a, koji se prvenstveno kaci zbog mp3...

Alternativa je kupovina risivera, pa bi mi trebala preporuka u nizoj kategoriji...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Povezivanje dvd playera sa starom linijom25.06.2005. u 22:35 - pre 229 meseci
Pozdrav,

naravno da mozes nakaciti DVD na mesto gramofona, pride mozes i otkaciti i dek ako za gramofon imas nekakav standard koji Te zbunjuje, pa na mesto deka zakaciti DVD. Samo pogledaj kakvi su standardi za ulaz i da li se "gadjaju" sa onim kablovima/adapterima kojima raspolazes.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povezivanje dvd playera sa starom linijom25.06.2005. u 22:41 - pre 229 meseci
Brini samo na to da li je u pitanju tzv. "kristalni" ulaz, koji ima pretpojačalo. Jer, ako je tako, prejak signal može spaliti pojačalo.

Najsigurnije je da probaš tako što ćeš u Mikseru smanjiti nivo WAVE i MASTER volume na minimum, pa ih onda lagano povećavati, dok se zvuk ne pojavi. Ako je ulaz pojačan, sve iznad 30% snage mastera će proizvesti neprijatnu distorziju i to je znak da je ulazni signal prejak, te ga moraš smanjiti.

Samo pažljivo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Povezivanje dvd playera sa starom linijom

[ Pregleda: 2939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.