Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nešto kao Access kao biblioteka za C++

[es] :: C/C++ programiranje :: Nešto kao Access kao biblioteka za C++

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Nešto kao Access kao biblioteka za C++08.08.2002. u 00:01 - pre 264 meseci
Evo počeo sam da polako učim C++, a kako ja uvek najbolje učim iz primera, nakon što sam savladao osnove Qt-a sam krenuo da pravim jednu aplikacijcu. E sada, ono što mi treba jeste neka biblioteka za rad sa bazom, pošto me mrzi da čitam i parsiram txt fajlove sam. Znači treba mi neka biblioteka koja će da isčitava i upisuje neke TXT fajlove na disku i olakšava rad sa njima. Po mogućstvu da mogu lako napraviti polja i napraviti relacije između fajlova (tabela).... Baš kao u Access-u.

E sada male cake, biblioteka mora da bude cross-platform (u prevodu Linux+Windows jer su to ciljne platforme aplikacije). Treba da bude besplatna (ne mora OpenSource), ne mora biti mnogo brza jer nema mnogo podataka (ispod 100 zapisa).

Najbolje rešenje jeste da koristim mySQL server i C++API za pristup, ali tu postoji problem. Aplikacija će se izvršavati jednom u mesec dana, a držanje mySQL-a na mašini samo zbog toga je smešno.

Hvala unapred.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vidakovic
Aleksandar Vidaković
Beograd

Član broj: 4881
Poruke: 38
217.26.70.*



Profil

icon Re: Nešto kao Access kao biblioteka za C++09.08.2002. u 10:44 - pre 264 meseci
Uopšte nije smešno. MySQL je neverovatno mali, a u isto vreme moćan DBMS. Brzinu i lakoću koju pruža mysql++ biblioteka ne bi trebalo tek tako zanemariti. Čisto i jasno OOP programiranje uz lak i brz DBMS kao što je MySQL je uvek prava stvar.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.matf.bg.ac.yu

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Nešto kao Access kao biblioteka za C++09.08.2002. u 11:52 - pre 264 meseci
http://doc.trolltech.com/3.0/sql.html

Pa u samom QT-u imas modul za rad sa bazom. S tim sto je ovo mozda bolje je je napravljena apstrakcija, pa svoju MySQL bazu mozes zameniti nekom drugom i sve ce raditi bez preradjivanja koda.

opet mozes uvek da napravis neku skripticu koja ce startovati SQL server pre programa i ugasiti isti nakon prestanka rada.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Nešto kao Access kao biblioteka za C++09.08.2002. u 17:35 - pre 264 meseci
QT koji ja imam nema ubacene module za DB apstrakciju, a mySQL++ nisam uspeo da iskompajliram zbog blentavog gcc-a (2.96)! Odakle da nadjem RPM za gcc jer ni novi gcc ne mogu da iskompajliram!
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Nešto kao Access kao biblioteka za C++10.08.2002. u 10:40 - pre 264 meseci
PA upgradejuj KDE na verziju 3 i imaces i novi qt.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Nešto kao Access kao biblioteka za C++10.08.2002. u 12:13 - pre 264 meseci
pa ja i imam kde3 i QT3, ali je qt iskompajliran bez dodatnih modula iz RedHat-opvog RPM-a. Sada kada sam upgrade-ovao gcc na 3.1.1 moram i QT da upgrade-ujem pa cu ga pravilno iskompajlirati...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Nešto kao Access kao biblioteka za C++

[ Pregleda: 3618 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.