Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme

[es] :: Elektronika :: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme

[ Pregleda: 3581 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme25.06.2005. u 12:33 - pre 229 meseci
pozdrav
ja vam nisam baš najpametniji što se tiće ovih stvari pa bi zamolio bilo kakvu pomoć
treba mi brojać koji ima više ulaza minimalno 5 a što više to bolje koji bi mjerio kad je šta ukljućeno i koliko dugo i to pamtio ili odmah poslao u komp gdje bi ja vidio šta je kad rađeno,bolja je verzija da pamti u sebi pa da se onda na kraju dana povuku podaci u komp i da ima posebno napajanje ako se iskljući da nastavi raditi ili bar da zapamti da je iskljućen
bilo kakva pomoć mi je dobro došla shema kod ili gotov uređaj
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.86.*



+128 Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme26.06.2005. u 11:00 - pre 229 meseci
misliš na mežne (220vac) potrošače ili...?
kolika je međusobna udaljenost između potrošača i kompa?
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme26.06.2005. u 13:49 - pre 229 meseci
da večinom su 220 ali to nije bitno ako treba ja bih napravio neki prelaz može i relej.a udaljenost je od 2 do 10 metara govorim o dužini kabla
bitno je da bilježi broj uključenja i vrijeme kada i koliko dugo je bilo uključeno za svako uključivanje
pozdrav

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
213.244.208.*



+292 Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme26.06.2005. u 15:33 - pre 229 meseci
Najjednostavnije sa svakog uredjaja povuces liniju do komp.a iprilagodis paralelnom portu 9 aparata kontrolises direktn0
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme26.06.2005. u 18:30 - pre 229 meseci
je to je lijepo još kad bi mi to bolje objasnio jer ja sam ti amater ideja mi je zanimljiva jedino što bi netko mogao da iskljući komp ili program pa ne bi bilo koristiali mi to može pomoči za jednu drugu ideju
međutim sve solucije su u opticaju jer hoću da nešto naučim a i da nešto korisno napravim
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.adsl.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme26.06.2005. u 19:53 - pre 229 meseci
Iteresantan zahtev.
Nesto sam slično paravio da se uverim koliko mi bojler potroši u toku meseca, koristeći foto diodu koja je konstatovala rad tinjalice a ostali deo je bio PIC18F452 koji je to pamtio i beležio u EEPROM i množio sa 2kW tako da sam na kraju meseca imao podatak o ukupnoj potrošnji koja je iznosila za četvoročlanu porodicu 430Kw.

Elem u tvom slučaju to trebalo biti sa pet ulaza što i nije neki problem, i pet nesavisnih countera, koji bi trebali ta se povežu preko RS232 na neki računar i da prenesu dnevni saldo. E to zahteva dosta hardvera a bogami i malo softvera.
Ako si bas pocetnik treba ti dosta vremena i truda.
Obrati pažnju da podatke koje skupljaš da galvanski izdvojiš jer ako je neka radionica može pokupiti svašta i lako ubiti PC.
Možeš me kontaktirati na email ako ti treba stručna pomoč u davanju ponude za takav uređaj.


 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme27.06.2005. u 20:35 - pre 229 meseci
hajde ljudi pomagajte
hoču to da napravim i ako je neko voljan da radi nek se javi ne tražim da neko radi besplatno
 
Odgovor na temu

vladobk
penzija
Loznica

Član broj: 27081
Poruke: 389
*.inffo.net.

Sajt: www.melting.rs/bk


Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme27.06.2005. u 21:02 - pre 229 meseci
- mislim da je varijanta sa mikrokontrolerom prihvatljivija od komp a
- ali ako nemas iskustva to ce tesko ici
- u svakom slucaju ce ti trebati program bilo za komp ili kontroler
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme27.06.2005. u 21:44 - pre 229 meseci
dobro
dali ti možeš odraditi dio posla ili sve nek se jave oni koji bi htjeli i znaju da odradimo posao ja bih htjeo da to napravim i spreman sam platiti ili nagraditi svaćiji rad ili doprinos jer ta stvarčica ima široku primjenu
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme01.07.2005. u 01:47 - pre 229 meseci
Citat:
panonac: pozdrav
ja vam nisam baš najpametniji što se tiće ovih stvari pa bi zamolio bilo kakvu pomoć
treba mi brojać koji ima više ulaza minimalno 5 a što više to bolje koji bi mjerio kad je šta ukljućeno i koliko dugo i to pamtio ili odmah poslao u komp gdje bi ja vidio šta je kad rađeno,bolja je verzija da pamti u sebi pa da se onda na kraju dana povuku podaci u komp i da ima posebno napajanje ako se iskljući da nastavi raditi ili bar da zapamti da je iskljućen
bilo kakva pomoć mi je dobro došla shema kod ili gotov uređaj

pa dobro jel ima ovdje neko tko bi htjeo nešto raditi i zaraditi
 
Odgovor na temu

micromatic
Hrvatska

Član broj: 37825
Poruke: 85
217.68.80.*

Sajt: www.micromatic.hr


Profil

icon Re: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme01.07.2005. u 06:19 - pre 229 meseci
Pozdrav, evo da ne ispadne da niko ne želi (za)raditi. Imam razvijeno nekoliko sličnih uređaja koje bi mogao prepraviti da rade to što želiš. Pa me slobodno kontaktiraj jer za izradu treba ipak više podataka. Broj promjena stanja ulaza u vremenu, duljina samostalnog rada (od jednog do drugog skidanja podataka) ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: pomoć za napraviti brojać koji pamti i vrijeme

[ Pregleda: 3581 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.