Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBM rational application developer?

[es] :: C/C++ programiranje :: IBM rational application developer?

[ Pregleda: 3256 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miličić.marko
Miličić Marko
Novi Sad

Član broj: 12598
Poruke: 346
*.vdial.verat.net.

Sajt: milicicmarko.blogspot.com


+1 Profil

icon IBM rational application developer?24.06.2005. u 18:02 - pre 229 meseci
IBM rational application developer?

Ima li neko neko neki komentar ovog alata?


[Ovu poruku je menjao miličić.marko dana 29.06.2005. u 23:53 GMT+1]
Skripte iz oblasti računarstva na Srpskom jeziku
kontakt email milicic [tacka] marko [na] gmail [tacka] com

Numizmatička kolekcija:
http://numismaticscollection.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

obranko
severna amerika

Član broj: 36599
Poruke: 152
*.cpe.net.cable.rogers.com.



+1 Profil

icon Re: IBM rational application developer?28.06.2005. u 02:36 - pre 229 meseci
pozdrav,

ni nalik. ibm je kupio rational, a samim ti i sve njihve alate. ovaj alat ti omogucava opises problem koji resavas u uml kodu, a da ti alatka generise koda u nekom programskom jeziku (znam da radi c++, verovatno i java, a za ostalo nisam siguran)
 
Odgovor na temu

Beban
Beograd

Član broj: 6351
Poruke: 39
*.informatika.com.



Profil

icon Re: IBM rational application developer?28.06.2005. u 10:46 - pre 229 meseci
Rational Rose radi sa C++ (ANSI, Visual C++, čak i neka varijanta koju oni deklarišu kao Rose), radi i sa čitavim spektrom jezika (da to ne nabrajam baš sada), a postoji i verzija za .NET koja se integriše u Visual Studio 2003. Inače, to nije zamjena za Visual Studio, ali se sjajno dopunjuju ako radiš na velikim projektima, gdje se ipak, ne može sve držati u glavi, već je potrebno imati i UML dijagrame projekta.

To je alat teške kategorije, ali može da posluži i za dokumentovanje koda, a ne samo za projektovanje, pošto postoji opcija Reverse Engineering.

E sad - ono što se tiče generisanja koda ne treba shvatiti bukvalno; naime, ti u dijagramu (klasa, npr.), možeš preko Rose-a dodati neku funkciju, argumente (nazive i tipove), komentare, nivo pristupa i sl., a Rose će ti generisati samo prazno tijelo funkcije - pisanje njenog "opamećivanja" je tvoj posao. Ti si pošteđen onog "rovokopačkog" dijela.

Nego, koliko god neko ovdje pokušao da ti napiše o Rational Rose-u, neće biti ni izbliza dovoljno da stekneš neku kakvu-takvu sliku o njemu.

Pokušaj da saznaš više na njihovom sajtu:

http://www-306.ibm.com/software/rational

[Ovu poruku je menjao Beban dana 28.06.2005. u 11:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miličić.marko
Miličić Marko
Novi Sad

Član broj: 12598
Poruke: 346
*.vdial.verat.net.

Sajt: milicicmarko.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: IBM rational application developer?29.06.2005. u 22:57 - pre 229 meseci
Hmm

Da li je neko od vas koristio doticni alat. meni bi trebao da stigne negde krajem nedelje. Citao sam dosta dokumentacije i stekao sam utisak da se radi o JAVA razvojnom okruznju sa podrskom za UML modelovanje, RUP dokumentaciju itd...

Kada mi diskovi stignu, pisacu detaljnije!

Skripte iz oblasti računarstva na Srpskom jeziku
kontakt email milicic [tacka] marko [na] gmail [tacka] com

Numizmatička kolekcija:
http://numismaticscollection.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

Beban
Beograd

Član broj: 6351
Poruke: 39
*.informatika.com.



Profil

icon Re: IBM rational application developer?01.07.2005. u 12:33 - pre 229 meseci
Verziju 2002 sam koristio u jednom projektu (doduše, projekat sam "naslijedio", pa sam tu samo dodavao ono što sam kasnije radio). Nije bilo loše iskustvo, mada (da budem iskren) nisam zalazio previše u učenje samog Rose-a. Sada povremeno radi dokumentovanja nekih projekata koristim nekakvu verziju sa podrškom za .NET koja se integriše u VS; bio sam srećniji sa prethodnom verzijom, ali ne mogu istovremeno da egzistiraju na računaru (ili bar ja nisam uspio da ih opametim).

Rekoh, to je alat teške kategorije, potrebno mu je posvetiti vrijeme. A njega nikad dovoljno, tako da bez obzira na povremeno korišćenje ne mogu da se otrgnem utisku da sam samo zagrebao po povrišini kada je Rational Rose u pitanju. Nadam se da će ti neko sa više iskustva u radu sa njim odgovoriti.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: IBM rational application developer?

[ Pregleda: 3256 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.