Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]

[es] :: Linux :: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]

[ Pregleda: 2142 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]24.06.2005. u 15:43 - pre 229 meseci
pokusao sam da kompajliram novu verziju kernela i verovatno nesto nisam dobro uradio:) pa kad boot-ujem dobijam poruku "kernel panic cound not mount fs" ili tako nesto.
Pratio sam uputstva Admin user guide iz SUSE 9.1
instalaciju nemam i necu je skoro nabaviti, pa ne mogu da boot-ujem odatle
jel moguce nekako da izmenim lilo.conf iz windowsa koji je paralelno instaliran i sa kojeg pisem.
imam stari kernel pa cu ga vratiti ako uspem da popravim lilo.conf
Jel neko zna sta sam zeznuo
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]24.06.2005. u 21:29 - pre 229 meseci
Verovatno nisi uključio da podrška za reiserfs koji je default na SuSE bude statički uključen u kernel (znači ne kao modul treba da izabereš y). Mislim da to nema veze sa lilo.
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]24.06.2005. u 21:36 - pre 229 meseci
Jel mozes malo detaljnije da objasnis sta tacno da ukljucim.
Koliko sam razumeo, pri confgure treba nesto, ali sta?
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]24.06.2005. u 22:12 - pre 229 meseci
Hehe komshija

Ajde, necemo da plachemo sad, prvo - trebao si da u lilu podesish boot i starog i novog kernela, tako sad ne bi pravio pitanje... No, shto je propushteno, propushteno je.

Ne pada mi trenutno na pamet nishta drugo nego da probash sa knoppix-om i npr. grub-om (umesto lilo). Boot-uj sa knoppixa linux i pokreni instalaciju grub-a (pregazice ti lilo, i tu konfigurishi putanju do starog kernela). Naravno, podrazumeva se da mozhesh doci u posed knoppixa. Mozhda bi proshlo i sa nekom drugom distribucijom, nisam siguran, mada ne koshta da probash.
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]24.06.2005. u 22:24 - pre 229 meseci
Nemam ni jedan linux kod sebe. pokusavam da skinem neku live lite verziju, nesto zvano beatrix od 180 mb. Valjda cu sa tim moci, ostalo mi pola:). Jel ti imas knoppix? Gde zivis
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]24.06.2005. u 22:29 - pre 229 meseci
Nemam knoppix, imam slackware . Zhivim tu negde oko centra . Ostale info na mail ili pm
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: kernel panic[ kud sad da hodim kad nema moga kernela ]

[ Pregleda: 2142 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.