Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adsl u CG-u i ip adresa

[es] :: ISP :: ADSL :: Adsl u CG-u i ip adresa

[ Pregleda: 5397 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

likn
bg

Član broj: 13085
Poruke: 60
*.crnagora.net.

ICQ: 221337459


+3 Profil

icon Adsl u CG-u i ip adresa 24.06.2005. u 15:28 - pre 229 meseci
Konacno sam dobio adsl u CG-u ali nikako da namestim da mi radi u mrezi.
Tacnije radi ali samo kad je na glavnom mreza podesena na Obtain an IP address automatically.
Moze li se podesiti da radi,a da ima neku ip 192.168.0.XXX i 255.255.255.0
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 25.06.2005. u 02:24 - pre 229 meseci
koji ruter imas?
Npr. moras da koristis ako ti je ruter 192.168.254.254 staticke IP adrese za racunare u mrezi tipa 192.168.254.x i da namestis gateway na adresu rutera.
 
Odgovor na temu

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 25.06.2005. u 22:13 - pre 229 meseci
Obrati pasnju da je na ADSL CPE uredjajima TCG/ICG default setovanje mreza 192.168.1.x a ne 192.168.0.x

A inace, preporucujem ti da zovnes helpdesk (u CG) za ADSL broj je 080 080 080..
 
Odgovor na temu

likn
bg

Član broj: 13085
Poruke: 60
*.crnagora.net.

ICQ: 221337459


+3 Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 27.06.2005. u 17:38 - pre 229 meseci
Pa ovi iz tehnicke podrske nemaju pojma,toliko su neupuceni da je sve smesno.Nekako sam podesio i sada radi,mada svaki klijent ima svoju ip,e da drug mi je napisao neko uputstvo da podesim DHCP -mada jos nisam probao.
 
Odgovor na temu

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 28.06.2005. u 00:35 - pre 229 meseci
DHCP je na tom CPEu podesen po defaultu (da daje IPove u opsegu 192.168.1.10-192.168.1.??). Dakle, ako imas 1 ili vise racunara, sve ih povezes na CPE (ako je jedan - onda samo ubodes u CPE, ako ih je vise onda preko switcha/huba na CPE) i ostavis default settings (obtain address automatically) i to je to .

Naravno da svaki racunar mora da ima svoj IP u lokalnoj mrezi .

Mislim da tehnicka podrska ICG/TCG definitivno treba da snima razgovore (kao sto radi vecina tehnickih podrska) kako bi se izbegli problemi - onda bi zaposleni vise pazili - a i ne bi bilo nesuglasica ko je sta rekao....


[Ovu poruku je menjao vladika dana 28.06.2005. u 01:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 28.06.2005. u 01:08 - pre 229 meseci

oftopic: Izvinjavam se, ali moram da iskoristim priliku dok pratite ovu temu ;)

Pošto sam planirao da kroz koji dan (+još koji ;) uvedem ADSL zanima me sledeće:

Koliko sam čuo, preduslov za ADSL u CG je da posjedujem ISDN liniju. To sam nekako svario i spremio se da to platim, ali onda sam čuo (od jednog lika iz telekoma ovdje u HN) da će uskoro biti moguće uzeti ADSL i sa običnom telefonskom linijom.

Da li je još neko čuo nešto slično?
Takođe, pošto nisam u toku, koje su prednosti (ako ih ima) uvođenja ADSL-a preko ISDN linije?

Uzgred, kakva su opšta iskustva sa ADSL-om u CG. Stvarno ne znam nikog drugog ko je to uveo kod nas, pa me interesuju vaša mišljenja.

@likn: Da li je tebi bio uslov ISDN?
 
Odgovor na temu

SKOJ
Podgorica

Član broj: 13060
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 28.06.2005. u 16:44 - pre 229 meseci
Na nedavna pitanja o ADSL-u preko obicne telefonske linije (POTS) predstavnici Telekoma nisu nista rekli... i da nameravaju da uvedu verovanto bi cutali do zadnjeg dana kako bi navukli sto vise nas naivcina da platimo i ISDN :)

Prednosti ADSL preko ISDN su... nikakve. Tj Telekom kaze da je njima lakse i pouzdanije, ali, kao sto vidis, u Srbiji to radi bez problema, a telefonska infrastruktura im je daleko gora nego kod nas.

Sto se mene tice, ADSL u CG funkcionise odlicno, problema sa vezom imas par puta mesecno na po desetak sekundi. S druge strane, cene, a posebno upload+download mesecni limit, su pravi bezobrazluk.
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 29.06.2005. u 00:38 - pre 229 meseci

Hvala na odgovoru, ja se još uvjek razmišljam, mada najvjerovatnije je da ću da se strpim da bih eskivirao ISDN ;)

Citat:
SKOJ: S druge strane, cene, a posebno upload+download mesecni limit, su pravi bezobrazluk.


Šta ćeš, imaju monopol nad tržištem. Od njih nisam ni očekivao povoljniju ponudu ;)
 
Odgovor na temu

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 29.06.2005. u 23:18 - pre 229 meseci

Ako ti ne treba hard-core dl/ul onda je super (QoS je super). Ako uporedis SR/CG cene one su jako slicne (za slicne pakete) osim (veliko osim) sto u CG imas kvotu na dl/ul koju neces ni da osetis ako ne skidas previse...

Ja imam ADSL (imao sam ISDN pre ADSLa tako da mi taj uslov nije smetao) ali bih na tvom mestu sigurno pricekao .
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 30.06.2005. u 01:44 - pre 229 meseci
Citat:
vladika: ... osim (veliko osim) sto u CG imas kvotu na dl/ul koju neces ni da osetis ako ne skidas previse...


Ja i sa Dial-up-om prekoračujem ono mjesečno ograničenje za najmanji paket ADSL-a (5GB za onaj paket sa 512kbps), tako da mi je student paket dial-up isplativiji po GB-u downloada. Na ADSL prelazim zato što je komforniji, ne zato što je ekonomičniji (jer nije a ima taj potencijal ;).

Cjene u zapadnijoj okolini su znatno niže, npr. u Hrvatskoj je mjesečna pretplata ugrubo 12,5 eura (99 kuna), dok je cijena uvođenja smješna (1 kuna), mada je to poslijedica tržišne utakmice između više provajdera telekomunikacionih usluga. Ne žalim se ja na naše cijene, čak ih smatram za normalne s obzirom na situaciju (tj. monopol na telekomunikacije, i kod nas i u Srbiji ;), čisto mi je bilo interesantno da ovo naglasim ;)

Pozdrav za CG ekipu ;)
 
Odgovor na temu

likn
bg

Član broj: 13085
Poruke: 60
213.149.125.*

ICQ: 221337459


+3 Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 30.06.2005. u 07:44 - pre 229 meseci
Citat:
vladika: DHCP je na tom CPEu podesen po defaultu (da daje IPove u opsegu 192.168.1.10-192.168.1.??). Dakle, ako imas 1 ili vise racunara, sve ih povezes na CPE (ako je jedan - onda samo ubodes u CPE, ako ih je vise onda preko switcha/huba na CPE) i ostavis default settings (obtain address automatically) i to je to .

Naravno da svaki racunar mora da ima svoj IP u lokalnoj mrezi .

Mislim da tehnicka podrska ICG/TCG definitivno treba da snima razgovore (kao sto radi vecina tehnickih podrska) kako bi se izbegli problemi - onda bi zaposleni vise pazili - a i ne bi bilo nesuglasica ko je sta rekao....


[Ovu poruku je menjao vladika dana 28.06.2005. u 01:36 GMT+1]


Tako sam i uradio i radi odlicno hvala
Citat:
Lord_Sauron: @likn: Da li je tebi bio uslov ISDN?


Naravno to je uslov broj jedan Ja sam isto cuo neke pricice da nece biti uslov ali koliko ce vremena proci dotad ne znam,jer nista nije precizno,stim da verovatno treba da rasprodaju ove krseve od ISDN-ova(samo je pitanje koliko ih ima na zlihama)

I jos sto se tice tehnicke podrzke:

Lik koji je dosao da mi postavi adsl sa sobom je imao laptop(sa kojim izmedju ostalog nezna da rukuje) i on ti fino ubode mrezni od adsl-a u top i pokaze mi kao sve radi super aliiii kaze covek:
Kako to treba da se podesi na tvom racunaru ja nemam nebih znao !?!? i da je njemu specijalno podesen top za probe i za njegovu mrezu i da ja uzmem i procitam uputstvo,a mogu i da nazovem i tehnicku podrzku pa da mi oni objasne kako da podesim
Ukratko covek mi baci na sto adsl i ode ( e da rekao mi je broj od tehnicke podrske )
Ali idemo dalje i ja nazovem famoznu tehnicku podrsku i momak kaze kako imaju oni u Podgorici strucna lica ali ne i u Budvi i kako ne moze on to da mi objasni preko telefona i da sigurno ima neko privatno ko bi znao da mi podesi adsl ali on nebi znao ko !!!



[Ovu poruku je menjao likn dana 30.06.2005. u 08:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SKOJ
Podgorica

Član broj: 13060
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 30.06.2005. u 20:27 - pre 229 meseci
Ja sam bio medju prvima kojima je komercijalno instaliran ADSL pa je meni dosla ekipa od cetvoro (4) (!) koji su sve sami zavrsili... dobijes i neku otrov-zelenu ADSL majicu :)

Elem, meni se jednostavno vise isplatilo, sa mojih 10+ sati dnevno na netu, obicno na oba kanala ISDN-a, bilo mi je skuplje nego 1024/256 (srednji) ADSL paket, tako da sam ja cak ustedeo. Jedini (veliki) problem je 10GB limit, zbog njega sam i uzeo srednji paket, sa 5GB ne znam sta bih radio... navikao sam se da nadjem neku dobru SF seriju i svako vece skinem po jednu epizodu da se opustim :)
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8254.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 30.06.2005. u 23:41 - pre 229 meseci
likn dobio je aDSL u CG-u (treba CG-i, prim. aut.), medjutim zivi u bg !

Sad ili su CG-i pripojili bg, sto me ne bi cudilo ili je on razvukao najvecu DSL liniju na svetu ! Svojevremeno je bio vic ko ima najduze crevo ? Sveto Marovic. Doruckuje na Cetinju a s*** u bg !
 
Odgovor na temu

vladika

Član broj: 21271
Poruke: 46
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 01.07.2005. u 00:38 - pre 229 meseci

likn, tvoj problem je TK u Budvi (ako si instalirao ADSL u Budvi a ne u Beogradu ).

Naime, pored toga sto je taj covek nestrucan (kako kazes) koji ti (ni)je instalirao ADSL dao ti je i pogresan broj telefona tehnicke podrske, ili to radnici u TK Centru Budva prodaju neki svoj ADSL. Broj teh. podrske je 080 080 080 i taj broj je centraliovan i zavrsava se u Podgorici, tacnije u prostorijama ICG (ista prostorija gde je i teh. podrska ICG za ostale stvari) - i ti ljudi ce ti definitivn objasniti kako se instalira ADSL .

E sad, i na TCG i na ICG sajtu postoji broj teh. podrske za ADSL, zasto su tebi dali neki "Budvanski" broj ostaje misterija, ne bi se cudio da su radnici u BD odlucili da prodaju neki svoj ADSL . I jesi li siguran da su ti dosli ljudi iz TCG, mozda ti odrade gajbu preko leta .

 
Odgovor na temu

likn
bg

Član broj: 13085
Poruke: 60
213.149.125.*

ICQ: 221337459


+3 Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 01.07.2005. u 01:14 - pre 229 meseci
Citat:
SKOJ: dobijes i neku otrov-zelenu ADSL majicu


Jeste i to dugackih rukava,a L velicine Samo radi te majce vredi uvesti adsl

Vladika - moji problemi su reseni,jeste da sam dobio sede ali to nije bitno

Samo sam hteo da naglasim da je organizacija svega toga (naravno u mom slucaju) bila toliko jadna da je sve smesno,tacnije zalosno !!!

Interesantno kako bi neko ko se nerazume (a takvih hvala bogu ima koliko hoces) uspeo da instalira i podesi famozni adsl uz pomoc telefonske tehnicke podrzke
 
Odgovor na temu

SKOJ
Podgorica

Član broj: 13060
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Adsl u CG-u i ip adresa 01.07.2005. u 10:39 - pre 229 meseci
Ako svratis do cg.yu foruma videces cirkus sa savetima oko podesavanja prikljucenja vise kompjutera preko switch-a na ADSL router. Na kraju su napredni korisnici sredili problem, od tehnicke podrske nije bilo mnogo koristi.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Adsl u CG-u i ip adresa

[ Pregleda: 5397 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.