Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova

[es] :: PHP :: Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova

[ Pregleda: 3095 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_BloB_
Slobodan Pavkov
www.aspdotnetfaq.com
Kula, Serbia

Član broj: 35144
Poruke: 108
*.nspoint.net.

Sajt: www.aspdotnetfaq.com


Profil

icon Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova23.06.2005. u 06:47 - pre 229 meseci
Ima li neko iskustva sa automatizacijom PHP-a putem cron jobs-a na linux serverima...?

imam zahtev za web (server side) aplikaciju u php-u (+ mysql) koja bi trebala svakih N minuta da postuje blogove na recimo Blogger.com

mene zanima kako to odraditi sa Cron Job-ovima i uopste kakva su vasa iskustva sa izradom ovakvih aplikacija u php-u koje se izvrsavaju same, automatski , u odredjenim vremenskim intervalima...

ja sam do sada radio puno toga u php-u ali to su sve bili skriptovi u html stranicama koji su prikazivali neke podatke eventualno snimali podatke u mysql bazu...

ovo je nesto krupniji zalogaj pa mi treba pomoc !

poz
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova24.06.2005. u 07:15 - pre 229 meseci
U principu isto kao i da korisnik pozove odredjenu php skriptu. Ja licno koristim cron samo za back-up baze.

Skripte koje zelis da kron pokrece, stavis u cron i to je to :)

Naravno, vodis racuna da je skripta samostalna i da nece da brlja, jer ako brlja - neces primetiti, posto ide automatski. Takodje, savetujem da na kraju i/ili pocetku skripte registrujes negde da je skripta zapoceta i zavrsena (tipa, posaljes mail sebi ili zabelezis negde u bazi da je skripta pocela i zavrsila rad...?).

I to je to :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

_BloB_
Slobodan Pavkov
www.aspdotnetfaq.com
Kula, Serbia

Član broj: 35144
Poruke: 108
*.nspoint.net.

Sajt: www.aspdotnetfaq.com


Profil

icon Re: Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova24.06.2005. u 07:37 - pre 229 meseci
:)

hvala na pomoci.. u sustini sve ja to shvatam, ali nisam jos nikada radio slicne stvari pa se pripremam, interesuju me potencijalni problemi, 'cake'.... itd..

zato ljudi, ko je radio sa CRON-om, podelite iskustva...


pozdrav
Slobo


 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova24.06.2005. u 08:53 - pre 229 meseci
Izvini, ali ne razumem zasto sa tolikim respektom pricas o cronu... skript ko skript, samo se izvrsava u predefinisano vreme. Kakve cake, kakvi problemi?

Testiras ga jednom u kontrolisanim okolnostima, postavis notifikaciju za svaki slucaj (sto kaze SmilieBG)... samo se opusti :)

A ako si bas uvatio zent, imas mali milion klasa za hendlovanje crontaba. Evo jedne sa PHPClasses.org.


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Php i Cron Jobs za automatsko postovanje BLOG-ova

[ Pregleda: 3095 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.