Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Office - koji je najbolji?

[es] :: Office :: Office - koji je najbolji?

[ Pregleda: 5364 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Office - koji je najbolji?05.08.2002. u 14:32 - pre 263 meseci
Citao sam na ovom forumu o OpenOffice-u, cuo sam za StarOffice i Latex i za jos neke. Od svih Office paketa koristim samo M$ Office ( verzija 2000 ).

M$ Office mi se svidja, ali bih voleo da vidm sta nudi konkurencija. Ako ste koristili vise od 2 Office paketa, recite koji je najbolji prema vasem misljenju, navedite razloge zasto mislite da je najbolji i, naravno, link.

Te najbolje pakete cu dobiti na CD-u krajem avgusta/pocetkom septembra :)


Ovo mi je prva poruka na ES-u koji pratim nekoliko meseci.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

maliX
ivan malik
bgd/ srbija i crna gora

Član broj: 1796
Poruke: 67
*.mediaworks.co.yu

ICQ: 47807731
Sajt: www.xajckop.co.yu


Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?12.08.2002. u 13:29 - pre 262 meseci
izbor ti zavisi od tvojih potreba. ja koristim office 97pro i openoffice 1.0. ukratko:
m$office je 'nasminkan' i 'idiot friendly' kao i sam windows (no hard feelings :)). v97pro daje najcistij kod od svih m$office-a koje sam probao (v4.3-v2002),a to je ono sto mi treba. v2000/2002 uvek u svoje stranice ubacuje svoju verziju XML-a koju i on sam tsko cita (snimi neki word/excell dokumet na tvojoj masini kao html i probaj da otvoris na nekoj drugoj masini, i videces na sta mislim; mozda i otvori, ali zna i da pravi probleme, odnosno da ne prepoyna ni naslov, a kamoli sadrzaj dokumenta).

sa druge strane, openoffice nema toliko sminke, ali ima neke opcije koje su veoma korisne: zakljucavanje datoteke od pregleda/editovanja i sto je najbolje cita i pise u m$office formatima, a i ne zavisi od OS-a pod kojim je uradjen dokument: uradi neki dokument na window$u i otvori ces ga na linuxu bez problma!!!

to je ono sto mi treba.

naravno, ako se odlucis da koristis openoffice, budi spreman da potrosis odredjeno vreme (i zivce) na savladjivanje istog, odnosno da naucis gde je kojka opcija, sta moze, sta ne i sl.

najbolje bi bilo da pored postojeceg office- instaliras i openoffice i parlelno radis neko vreme. nakon toga ces sam uvideti sta ti vise odgovara
Hu is having fun :)
Nevaspitanje nije opravdanje
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.ptt.yu

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?12.08.2002. u 21:55 - pre 262 meseci
"Pusi cigarete sa ukusom cigarete, pij kafu sa ukusom kafe..."
Pod windowsom M$ Office, pod Linuxom OpenOffice. Medjutim, uvek dokument cuvaj kao ".doc", odnosno u M$ formatu. Prosto.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.ptt.yu

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?13.08.2002. u 01:46 - pre 262 meseci
Ma koliko MS Office bio "idiot friendly" ipak je najbolji, nema sta nema. Posto vidim da imas Windows XP najbolje bi ti bilo da nabavis (dok jos mozes dzabe:)) i Office XP. Nadam se da imas jacu/srednje jaku masinu kolko da ti Office radi brzo. A ja inace pod Linuxom koristim najcesce Advanced Editor za text :)

P.S. Btw ovo mi je prvi post od kako sam se vratio s mora. :)
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.client.attbi.com



+1 Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?13.08.2002. u 20:53 - pre 262 meseci
MS Office ti je standard i zasad nema nista bolje od toga. Mozda za koju godinu Open Office se poboljsa ali trenutno ovo ti je najbolja opcija. Po meni 2000 je bolja od XP.
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?13.08.2002. u 21:12 - pre 262 meseci
Pod Windows-om je naravno MS Office "zakon", i to zadnja verzija - dakle, Office XP. ukoliko koristis i Linux do nedavno si imao kao najbolje resenje StarOffice, a od skora je tu OpenOffice.
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?13.08.2002. u 21:15 - pre 262 meseci
Citat:
VRider:

"Pusi cigarete sa ukusom cigarete, pij kafu sa ukusom kafe..."




Lepo receno!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?14.08.2002. u 01:35 - pre 262 meseci
[quote]maliX:
izbor ti zavisi od tvojih potreba.
[quote]
Ma, necu da placam celu licencu :o)

Citat:

koju i on sam tsko cita (snimi neki word/excell dokumet na tvojoj masini kao html i probaj da otvoris na nekoj drugoj masini, i videces na sta mislim; mozda i otvori, ali zna i da pravi probleme, odnosno da ne prepoyna ni naslov, a kamoli sadrzaj dokumenta).



To me jedino nervira.

[quote]
naravno, ako se odlucis da koristis openoffice, budi spreman da potrosis odredjeno vreme (i zivce) na savladjivanje istog, odnosno da naucis gde je kojka opcija, sta moze, sta ne i sl.
[quote]

Nema teorije da potrosim zivce na neki softverski paket. Dovoljno sam potrosio na hardver :o)

[quote]
najbolje bi bilo da pored postojeceg office- instaliras i openoffice i parlelno radis neko vreme. nakon toga ces sam uvideti sta ti vise odgovara
[quote]

Sigurno besplatni.

Hvala ti.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.drenik.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Office - koji je najbolji?14.08.2002. u 01:37 - pre 262 meseci
Citat:
MAD-MAX:
Nadam se da imas jacu/srednje jaku masinu kolko da ti Office radi brzo.
P.S. Btw ovo mi je prvi post od kako sam se vratio s mora. :)


Zavisi sta podrazumevas pod jacom/srednje jakom masinom. Imam k6-2 501Mhz+256MB ram.

Blago tebi, bio si na moru.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Office - koji je najbolji?

[ Pregleda: 5364 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.