Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

...kako naučiti ruski jezik...

[es] :: Vodič za učenje :: ...kako naučiti ruski jezik...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 46729 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slavkot

Član broj: 18657
Poruke: 166
81.93.86.*



Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...01.10.2005. u 19:50 - pre 225 meseci
Ima li negdje srpsko-ruski ili rusko-srpski riječnik za računar, kao što ima milion englesko-srpskih i srpsko-engleskih riječnika?
 
Odgovor na temu

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.mambaby.com.



+1 Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...17.06.2009. u 12:55 - pre 179 meseci
Citat:
slavkot: ovdje imaš audio knjige (tekst + mp3), pa skidaj, čitaj i slušaj. Jest da su u pitanju dječije priče i bajke, ali bitno da čuješ kako se izgovara :)

http://www.gorodfm.ru/skazki/#new


Probao sam sa audio knjigama, ali pripovedaci pricaju prebrzo (sa tacke gledista totalnog pocetnika u ruskom jeziku). Kada usporim reprodukciju onda se glas deformise. Moze li preporuka za neku pricu koja je ispricana sporo ili link ka nekim audio snimcima poput assimila (moze i PP/email ako krsimo pravila foruma)?

Hvala!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...18.06.2009. u 22:45 - pre 179 meseci
Citat:
graja: Kada usporim reprodukciju onda se glas deformise.


Problem sa deformisanjem glasa ti rešava regulisanje visine tona (pitch). Plejeri koji nude promenu tempa bi trebalo da imaju i opciju za regulisanje visine tona, proveri.
Ja npr koristim AIMP2 pa znam da ima sve potrebne opcije. :)
Pogledaj >> http://www.aimp.ru/index.php?do=download-player
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

philip1s

Član broj: 221231
Poruke: 8
78.155.60.*



Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...28.09.2009. u 14:12 - pre 176 meseci
Online Prevod --- Evo ti proveri ovo, mozda ce biti od pomoci.
 
Odgovor na temu

Mila Tiri
nezaposlena

Član broj: 236532
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...19.10.2009. u 20:21 - pre 175 meseci
Ja sam ti nesudjeni student ruskog, i iz muke a posle i htenja sam "progovorila" ruski..mada mi kazu da sam dobra (u sta veoma sumnjam) mislim da je to nesto na cemu dozivotno radis, kao i sa maternjim, ako ti je zabavno, interesantno baviti se jezicima uopste.

Znaci, zavisi sta ti je primarni cilj. Znati dobar dan, kako ste ili razumeti knj. 19. veka, ili pisati biznis-mejlove ili citati forume..

Ja sam se bukvalno mucila godinama jer u to vreme net je bio nova stvar, a uzbenici i ostalo stara. Na ES je jedna devojka super opisala procese ucenja bilo kog jezika, i to je extra. Prvo pristup pa sve ostalo. Ja sam skidaa reci od DDT i Nochnye snaipery i tako sirila fond, patila se sa literaturom sa faxa..i posle cca 5g maltretiranja tog tipa (ali sa malo koncentrovanog rada) odem u Rusiju na 3 meseca i propricam. Al se u prvih 5 dana frapiram kako nemam pojma, majke mi sam bila frapirana, u radnji, nista ne razumem, i sl.

Ruska redukcija zna da pravi veliki problem ako uho nije naviknuto, jer mi tekst koji vidimo predpostavljamo (mentalno) da je kao srpski pa ga tako sebi (u sebi) i reprodukujemo...znaci jako je bitno osestiti sve mekoce..m',v',r',s' i sl. a ne misliti da je samo meki znak mek u ruskom. Postoji udzbenik koji se zove PERSPEKTIVA koji je uvod u Fonetiku i to je korisno procitati i upoznati se sa razlikama, mislim da imaju i kasetu, secam se cuvenog 'Anton stoit na mostu' i onda menjanje intonacije milion puta..

Takodje sam kupovala razne 'zurnale' iliti casopise ono deeebele sa puno intervjua i gluposti i citala sve redom, i reklame za sampon itd., to je sigurno pomoglo..gledala decije crtace (super fora jer je zanimljivo a i jasno jer ne pricaju o Iraku i glupostima kao na TV-u) imas sigurno na torentima neke, ustvari znam da ima i gomila decijih filmova da se skine, i tu se nekako lako prati radnja..

Najveca radost je kad pricas s nekim a nemas cuveno 'aaa...a...aaa...kako se ono kaze...aaa' ili kad procitas clanak i SVE razumes :))) sa kim kada i kako je Jenifer Lopez spavala npr.

I jos nesto knj. ruski je mnogo drugaciji od razgovornog i probaj da provalis sta slusas-gledas..repere, klasiku, forume sa puno mata i skracenica i sl.

Nadam se da sam bar malo pomogla! E da postoje i uzbenici koji mogu da preporucim, izdanje ZLATOUST, Sankt Peterburg. I za jako dobro savladavanje gresaka zbog interferencije srpskog jezika (zbog velike slicnosti reci i pomerenih znacenja predloga recimo) super je udzbenik Mozaeve ne secam se kako se zove. Proguglaj. Cela knjiga obradjuje predlozno padezne konstrukcije sa primerima. I to je extra jer je to sustina da ne zvucis kao tarzan russ :)))

Udachi :)
Mil
 
Odgovor na temu

okto

Član broj: 108436
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...17.03.2013. u 18:26 - pre 134 meseci

Molodec!

http://www.livemocha.com/

može da se koristi potpuno besplatno em imaš rusa koji uče Srpski, kojima možeš da daš da ti ocenjuju vežbe i sa kojim amožeš da se došisuješ ili četuješ. Odličan sajt!
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
64.62.201.*



+109 Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...24.03.2013. u 23:38 - pre 134 meseci
nadjes ruskinju! ja tako naucio ruski, spanjolski, portugalski i dosta dobro japanski
 
Odgovor na temu

Marko543

Član broj: 315253
Poruke: 24
185.13.11.*



+3 Profil

icon Re: ...kako naučiti ruski jezik...06.06.2013. u 10:33 - pre 131 meseci
nema razlike, dal je engleski ili ruski, najbolje je uciti ga sa ljudima kojima je to maternji :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: ...kako naučiti ruski jezik...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 46729 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.