Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Outsourcing u Srbiji

[es] :: Vodič za posao :: Outsourcing u Srbiji

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Outsourcing u Srbiji18.06.2005. u 08:40 - pre 229 meseci
Interesuje me da li su to organizovana drustva koja imaju svoje ponude ili pak su to grupe koje se skupe od do po potrebi i koje formiraju ovi iz inostranstva kojima treba outsorcing. Nesto sam gledao sajt www.pamet.co.yu i deluje mi kao prilicno misteriozna organizacija. Isto tako cujem da dosta ljudi radi za strance, da idu na posao i primaju platu redovno.

O cemu je zapravo rec, zna li neko ?
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.air.tehnicom.net.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji18.06.2005. u 09:27 - pre 229 meseci
Mogu ti reci da u gore pomenutoj firmi nema niceg misterioznog, radim tamo vec dosta godina
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji18.06.2005. u 10:14 - pre 229 meseci
Pa, nisam mislio da pisem nesto protiv te firme. Sajt je OK, organizacija je ozbiljna, medjutim nigde se ne spominju nikakva imena. Meni to odaje pomalo tajnovit utisak i da budem iskren ne bas previse poverenja.

Eh, ako nisam suvise znatizeljan ?
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji18.06.2005. u 14:26 - pre 229 meseci
Ma situacija je krajnje jednostavna. Mnoge od tih firmi su vrlo ozbiljne (tehnicki i tehnoloski) ali jednostavno manji broj posluje potpuno legalno.

Dobar deo novca koji se dobija od inostranih poslova pere se na razne nacine i ulazi u zemlju poluilegalno da bi se izbegao porez i kojesta drugo...

NAPOMENA:
Ovim ni na koji nacin ne impliciram da je www.pamet.co.yu takva firma.

 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji18.06.2005. u 15:00 - pre 229 meseci
ma da, ali pamet je ostavio adresu, telefon, mail normalno i nista vise !
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji18.06.2005. u 15:55 - pre 229 meseci
Činjenica je da veliki broj ovakvih firmi posluje polu-legalno. Od dvadesetak firmi za koje znam da su u ovom poslu, samo 3-4 rade dosta transparentno za poreske vlasti, a mislim da samo jedna od njih i iskazuje realnu dobit na kraju godine.

Ne bih spominjao imena firmi, neka se jave sami.

Ovde se mogu pronaći neke od njih (ne prijavljuju sve outsourcing aktivnosti):
http://www.google.com/search?q=serbia+outsourcing
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Outsourcing u Srbiji19.06.2005. u 14:15 - pre 229 meseci
Outsoursing firme u Srbiji obično osnivaju naši ljudi koji žive u insotranstvu gde i plasiraju krajnje proizvode-projekte. Obično je onda mali deo firme tamo a razvoj je ovde. Malo ređi slučaj je da je cela firma ovde. U svakom slučaju, ovde se radi samo razvoj te ovakve firme i nemaju potrebe da imaju ne znam kakve sajtove koje će privući klijente jer i ne ciljaju na naše tržište. Mnogo više su orijentisani na privlačenje developera jer to je ono što im i treba sa ovih prostora (a i dobri programeri su u deficitu ovde).

Ovakve firme su obično prilično organizovani sistemi i uglavnom se trude da rade po zapadnim kriterijumima. A činjenica je da većina ne radi baš 100% legalno jer žele da izbegnu plaćanje poreza na za ove prostore relativno visoke plate. U svakom slučaju, ovakvih firmi ima poprilično barem u Beogradu i ako kao programer želiš da zarađuješ platu od koje možeš da (koliko-toliko normalno) živiš ovde, verovatno ćeš pre ili kasnije završiti u nekoj od njih!

Inače, po meni je sajt pamet.co.yu prilično informativan jer mnoge slične firme gotovo i da nemaju sajtove.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Outsourcing u Srbiji

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.