Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

X Keyboard Layout Switcher

[es] :: Linux desktop okruženja :: X Keyboard Layout Switcher

[ Pregleda: 3735 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cabrilo
Dejan Cabrilo

Član broj: 4780
Poruke: 56
*.dsl.tpkaks.swbell.net.

ICQ: 7366253


Profil

icon X Keyboard Layout Switcher18.06.2005. u 06:50 - pre 229 meseci
Pozdrav svima.

Nadam se da se niko ne ljuti sto se "reklamiram", ali napravim malu aplikacijicu, pa ce mozda biti zanimljiva jos nekome.

U pitanju je programce za menjanje keyboard layouta, sedi u sys trayu i klikcete na njega da promenite layout. Naravno, nije mnogo korisno za korisnike GNOME-a ili KDE-a, ali za fluxbox, xfce4, ili recimo kombinaciju openbox + pypanel itd. je super. U principu, samo vam treba system tray...

U svakom slucaju, ako vas interesuje, evo adrese:

http://sourceforge.net/projects/xkbmapgui/

Uputstvo za instalaciju/koriscenje je u arhivi.

Uzivajte! :)

 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: X Keyboard Layout Switcher18.06.2005. u 14:40 - pre 229 meseci
setxkbmap xx


i vozi
 
Odgovor na temu

cabrilo
Dejan Cabrilo

Član broj: 4780
Poruke: 56
*.dsl.tpkaks.swbell.net.

ICQ: 7366253


Profil

icon Re: X Keyboard Layout Switcher18.06.2005. u 20:58 - pre 229 meseci
Ideja je imati pristup tome na jedan klik, kao i pamcenje prozora/layouta (sto dolazi u sledecim verzijama).
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: X Keyboard Layout Switcher22.06.2005. u 14:25 - pre 229 meseci
Glavna fora je da može da se menja layout preko tastature, a meni je KDE-ovo CTRL-ALT-K prekomplikovano. Najbolje je ALT-SHIFT kao na winu.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
80.93.240.*

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: X Keyboard Layout Switcher22.06.2005. u 19:10 - pre 229 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/577164
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.lstm.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: X Keyboard Layout Switcher22.06.2005. u 20:58 - pre 229 meseci

Uh, nemoj tu poruku, ima razloga zašto počinje sa „Ako baš hoćeš čisto za Iks...“ :)

Ne javih se u ovu temu jer trenutno nešto nemam vremena, ali sam u perspektivi imao u vidu da isprobam dato programče, i da možda predložim nekoliko mogućnosti. Evo na brzinu isečka iz nečega što sam pisao na jednoj listi:

Citat:
Prvo, mislim da bi lakša promena rasporeda bila od koristi. Umesto rotacije svih rasporeda kombinacijom dva dugmeta ili direktnim izborom rasporeda pomoću tri dugmeta (kako je sada), mislim da je bolje sledeće: trebalo bi da mogu da se podesi nekoliko višerasporednih grupa, tako da se između grupa rotira kombinacijom dva tastera (recimo alt-šift), a unutar grupe pritiskom na jedan taster (recimo desni vin). Praktično, ako uzmemo da će se u nekakvoj celini teksta koristiti najviše dva rasporeda, to znači da bi sve grupe bile dvorasporedne (npr. srpski i još nešto, ili engleski i još nešto).

Ovako nešto koliko znam još uvek nigde nema, ali u KDEu imam barem mogućnost promene između srpskog i engleskog na jedan taster, a ostale mogu da izaberem mišem u sistemskoj kaseti (u stvari, ovo bi bilo nekakvo približno objašnjenje :) Ono što je bitno, međutim, jeste to da mi se čini da ta promena srpski/engleski na jedan jedini taster zaista daje više slobode, skoro da i ne remeti normalan ritam pisanja (desni vin se lako može dohvatiti malim prstom desne ruke). [...]

Drugo, u brzini je ipak moguće promašiti taj jedan taster, te bi promena rasporeda mogla da bude nekako vidnije oglašena. [...] da umesto obične promene dva slova ili zastavice u sistemskoj kaseti, dođe do nakratkog „rasta“ zastavice, ili se oko nje otpošalje kratak kružni talasić, ili... (budite kreativni :), tek da se lako može uhvatiti krajičkom oka. Ovih stvari takođe nigde nema :)
 
Odgovor na temu

cabrilo
Dejan Cabrilo

Član broj: 4780
Poruke: 56
*.dsl.tpkaks.swbell.net.

ICQ: 7366253


Profil

icon Re: X Keyboard Layout Switcher23.06.2005. u 11:13 - pre 229 meseci
Imam u vidu sve komentare :)

Program je tek u 0.1 verziji (znaci, radi samo ono sto mora), pa je otvoreno za sve mogucnosti.

Verovatno cu dodati opciju da korisnik moze da izabere kojim tasterima da menja layout, a eventualno i da jedna kombinacija prebaciju na jedan layout (npr. alt+shift+1 je us, alt+shift+2 je yu, itd.)

U README-u programa imate email na koji mozete da me kontaktirate za bilo koje specificne predloge - definitivno cu ih razmotriti i staviti u TODO.

Trenutno mi je primarno da program dozvoljava i razlicite varijante u layoutu, ali mislim da ce verzija 0.2 imati i mogucnost biranja kombinacije tastera za menjanje.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: X Keyboard Layout Switcher

[ Pregleda: 3735 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.