Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!

[es] :: Ostali hardver :: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!

[ Pregleda: 5073 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!16.06.2005. u 14:37 - pre 228 meseci
Posle instaliravanja neke igrice, komp mi je jako usporio s radom, i poceo da se zaglupljuje. Ja sam ga resetovo, jer sam se nadao da ce stvari da se dovedu u red, medjutim on vise nije hteo da digne sistem. Cak nije hteo ni da mi podigne bootabilan cd s xp windowsom (kasnije je covek koji ga je popravio, rekao da mi je "pukla" C particija, sta god to znacilo!?!?!).

Elem, tada kada se to desilo da nije hteo vise da podigne sistem, poceo se pojavljivati neki zvuk kada se komp resetuje ili pali iz "nule" (upload-ovo sam ga). To se ne cuje svaki put kada ga palim ili resetujem vec po nekad! Ne mogu nikako da mu udjem u shemu kada ce se pojaviti!!!

Jel neko ima ideju sta bi se to moglo cuti?

p.s. zvuk se do tada nikad nije cuo!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
82.117.206.*



+10246 Profil

icon Re: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!16.06.2005. u 14:59 - pre 228 meseci
:)

K'o da si nekom piletu zavrnuo šiju !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!16.06.2005. u 22:17 - pre 228 meseci
Pozdrav,

Citat:
sstanimi:

Elem, tada kada se to desilo da nije hteo vise da podigne sistem, poceo se pojavljivati neki zvuk kada se komp resetuje ili pali iz "nule" (upload-ovo sam ga). !


sta si tacno uradio i kako si i sta upload-ovao?
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!16.06.2005. u 23:17 - pre 228 meseci
Pa snimio sam taj zvuk sto se cuje i upload-ovo ga na forum (prvi post na ovoj temu - 16.06.2005 u 15:37, "Record000.mp3").

A sta sam radio.... pa ovako:
doneli drugari na jednom dvd-ju par igrica, i posle instaliranja novog half life-a doslo je do tog usporenja rada i zaglupljivanja. I ja ga resetovo ne bi li se to sredilo. Medjutim posle reseta ni da mrdne. Dodje do onog trenutka kad treba da pocne da ucitava windows i tu blokira. Nije hteo cak ni da podigne win sa bootabilnog cd-a, ama bas nista.... Tada je usledilo malo prckanja po biosu i par reseta, i tada se poceo pojavljivati taj zvuk! Posto nismo nista uspeli, hdd je odnesen na drugi komp, i formatirana je c: particija koja se samo videla, ali joj se nikako nije moglo pristupiti! Dijagnoza: "pukla" C: particija (nemam blage veze sta to znaci u "kompjuteraskom" zargonu)!

Sada sve radi normalno, jedino sto se taj zvuk cuje (ne uvek, vec recimo svaki 3 put) kada se pali kompjuter.



 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!17.06.2005. u 01:10 - pre 228 meseci
Ako je na plocu pravilno povezan mali zvucnik koji se nalazi u kucistu ili na ploci postoji
vec integrisan ( piezo ),normalno je da se kompjuter jednom ili dvaput oglasi kratkim piskom
pri ukljucivanju.Ako nesto nije u redu to pistanje je drugacije i zavisno od BIOS-a ima svoje
znacenje po kom moze da se utvrdi sta su moguci uzroci problema...

Desava se prilicno cesto da piezo blokira pa nekada radi,a nekada ne.

Ako zvuk nije iz zvucnika,onda treba traziti izvor odakle potice.....

www.bleedinedge.com/reviews/ch...f3250/images/corner_layout.jpg
Evo kako izgleda piezo zvucnik na ploci.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!17.06.2005. u 10:31 - pre 228 meseci
Piezo zvucnik ne vidim na svojoj ploci tako da najverovatnije postoji povezan zvucnik na nju.

Ako je taj zvuk nastao mozda zbog toga sto smo mi ispodesavali u biosu nesto sto nismo trebali, pa ako bi ja sad sve stavio na default, jel bi na taj nacin eliminisao promene u bios-u kao uzrok?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!17.06.2005. u 12:42 - pre 228 meseci
Citat:
tako da najverovatnije postoji povezan zvucnik na nju.


Pa proveri da bi bio siguran,jer normalno je da se cuje jedan ili dva piska
pri uljucivanju ( restartovanju ) kompjutera.

Zvuk koji si snimio me ne podseca na zvuk koji proizvodi FDD,ali vredi proveriti
da ne dopire iz njega.Ako je u BIOS-u boot postavljen redom FDD,HDD,CD onda se prvo pokrene FDD i proverava da li je prisutna disketa pri cemu proizvede odredjen zvuk.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Sta mi se ovo cuje kada palim kompjuter!?!?!

[ Pregleda: 5073 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.