Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci

[ Pregleda: 3422 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.sbb.co.yu.



Profil

icon kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 01:28 - pre 228 meseci
Kao sto i pise. Zamenio sam staru plocu novom MSI, i cak se i Widows dize bez problema. Ali posto sam hteo da formatiram disk, na pola windowsovog format diska ugasi mi se komp. Iz cista mira. Pokusavao sam jos par puta, ali se on non-stop gasi i to u razlicitim vremenskim intervalima. Znaci prodje ucitavanje drajvera za uredjaje i ugasi se Sto se tice pregrejavanja tu procesor korektno radi, mislim na korektnoj temperaturi. Takodje i sistem. Kada ponovo podignem sistem, sve je ok.

Pomagajte!!!
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.cmu.carnet.hr.



+1 Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 01:47 - pre 228 meseci
Probaj različitim alatima za Formating (Hiren's Boot CD može polužiti). Također, možda je problem u samome HD, odnosno moguće je da na disku postoje Bad Sectors. Kako bi ovo riješio skeniraj dotični HD sa Scan Diskom ili nečim sličnim te postavi Auto Fix Errors.
 
Odgovor na temu

nmuric
Nermin Muric
Rozaje

Član broj: 24520
Poruke: 26
*.telekomcg.com.



Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 06:58 - pre 228 meseci
Prvo treba da izbrises particije pa da iznova formiras particije diska a onda da formatiras disk
probaj pa javi jel uspjelo
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 08:17 - pre 228 meseci
nije ti na masteru ?...jesi to proverio ?

skini KILLDISK i ubij disk koji te muči
i sve iznova iz početka
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 10:56 - pre 228 meseci
Jeste pa na MASTER-u mi je, inace ne bi ni boot-ovao sa njega. A kako mislis da skinem "Killdisk" i sta je to. Inace imam jedan disk, a ne mogu da obrisem particiju kada mi se na njoj nalazi oper. sistem.
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 10:57 - pre 228 meseci
Probao sam i sa disk cleaner-om i opet isto...
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 13:16 - pre 228 meseci
ma skini s neta "KILLDISK" maleno program koji briše sve s diska !...

urediš boot DOS disketu i njega dodaš povrh ,...na drugu disketu stavi PQ MAgic, ako nemaš neke s kakvih CD-ova namenjenih radu oko računala...

obrišeš disk , cca 5 sec je dovoljno da "pomete" MFT diska , no najbolje je odraditi posao do kraja (malo popraviš "surface" ),...posle s PQ MAgicom odradi particije i instaliraj XP ili koji več imaš


neki programi , mogu zeznuti MFT i zato ti windowsi ne mogu bootati jer imaju najčešće "zbunjene" podatke o particijama i onda imaš probleme,...samo WIPE programi mogu to da reše...."FORMAT" tu ne može ništa

sada sam video da ti imaš drugu ploču !...

to ti ne gine nova instalacija...i to je najbolje rešenje, jer posle s ostacima imaš problema jer zauzimaju prostor , a večina neče da radi kako treba

dakle nova instalacija uz prije "wajpanje" te particije ili celoga diska
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci16.06.2005. u 22:10 - pre 228 meseci
Nadji negde boot disketu za Win98. ( Namerno kazem disketu jer mi je u par slucajeva verzija DOS-a sa Hiren's Boot CD zatajila u slicnim slucajevima )
Prvo uradi fdisk /mbr
Onda pokreni FDISK,pobrisi sve particije i napravi nove.
Resetuj kompjuter i onda formatiraj particije.
Posle toga mozes iz PartitionMagic-a da radis sa particijama sta ti je zelja.
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci22.06.2005. u 13:31 - pre 228 meseci
Odradio sam killdisk, ocistio particije, odradio sve navedeno i opet mi se ugasi komp prilikom instalacije. Proverio sam ponovo temp procesora i sistema i sve mi se cini dobro (procesor - 48, sistem - 30 stepena). Sta sada???
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci22.06.2005. u 13:40 - pre 228 meseci
najbolje je da Hirkenom CD proveriš HDD ..., ako je on u mehaničkom smislu i njegov kontroler OK...

onda imaš nešto problematično u postavkama BIOS-a !...

-možda je memorija s preniskim latencijama !
-ili je overklokan CPU , previsoki PCI takt ! i slično

probaj RESET BIOS-a ...i sve iz početka



CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci22.06.2005. u 13:50 - pre 228 meseci
Izvini, ali mozes da mi napises kako se pise Hirken ili se tako pise i gde mogu da ga nabavim (Internet?)?
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci22.06.2005. u 15:15 - pre 228 meseci
http://www.thanki.cjb.net/

ovdje možeš skinuti cjeli CD
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

highlander82

Član broj: 62675
Poruke: 76
212.62.51.*



Profil

icon Re: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci05.07.2005. u 00:53 - pre 228 meseci
Da nije problem u nekoj drugoj komponenti, prilikom formatiranja hard disk radi u piku tj trosi puno struje, probaj da stavis neko kvalitetnije napajanje pa da odradis sve ispocetka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: kada pokusam da formatiram disk komp. se iskljuci

[ Pregleda: 3422 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.