Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da dodam dugme "bold", kad se klikne da se u text box doda [bold][/bold]?

[es] :: Javascript i AJAX :: kako da dodam dugme "bold", kad se klikne da se u text box doda [bold][/bold]?

[ Pregleda: 3167 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dado_k
Varaždin

Član broj: 57122
Poruke: 300
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 326865106
Sajt: radim baš novi sajt u ph..


Profil

icon kako da dodam dugme "bold", kad se klikne da se u text box doda [bold][/bold]?15.06.2005. u 22:04 - pre 229 meseci
Dakle napravio sam skriptu u php-u za novosti i ona radi sasvim odlično stavio sam u nju razne mogućnosti za podebljanje texta, promjenu boje texta, smješke...
Problem je sljedeći svi smješci podebljanja slova rade ali dok vi unutra upišete npr [bold]neki text[bold] on će biti podebljan ali kako da sastrane dodam neko dugme bold te kad se na njega klikne da se jednostavno u text box doda [bold][/bold].
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: kako da dodam dugme bold, kad se klikne da se u text box doda [bold][/bold]?16.06.2005. u 20:03 - pre 229 meseci
Nije loše da počneš da gledaš u kod na nekim stranicama gde postoje stvari koje želiš da realizuješ. Ovo je dosta dobar recept za javascript.



Čak i ovde na ES postoji nešto slično, kada pišeš poruku možeš da klikneš levo na neki linkić da se ubaci neki bb tagić u textarea.



Na linku je adresa recimo javascript:a('[b]'), pa virni u kodu gde je funkcija a da vidiš šta se dešava kada se klikne.
 
Odgovor na temu

dado_k
Varaždin

Član broj: 57122
Poruke: 300
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 326865106
Sajt: radim baš novi sajt u ph..


Profil

icon Re: kako da dodam dugme "bold", kad se klikne da se u text box doda [bold][/bold]?30.06.2005. u 13:51 - pre 229 meseci
rješeno
hvala noviKorisnik na odgovoru no to sam ionako znao...
sad je sve riješeno
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: kako da dodam dugme "bold", kad se klikne da se u text box doda [bold][/bold]?

[ Pregleda: 3167 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.