Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?

[es] :: SOHO Networking :: Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?

[ Pregleda: 4474 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.com.



Profil

icon Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?14.06.2005. u 13:09 - pre 228 meseci
Interesuju me Vasa iskustva sa ovom vrstom softvera. Koristio sam NTSend i QuickMessenger ali ne zadovoljavaju moje potrebe. I kod jednog i drugog programa ima problema sa pronalazenjem svih Workgroupova i slanjem poruka za pojedine Usere. Odgovarao bi mi neki program koji trazi sve racunare na mrezi iz datog opsega (npr. 10.1.0.0 - 10.1.*.255). Ustvari trazim najefikasniji nacin da obavijestim korisnike o eventualnim prekidima radova. Dio mreze iz opsega je na domenu a ostali racunari iz opsega su u okviru Workgroupova.
Unaprijed hvala na dobroj preporuci.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.15.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?14.06.2005. u 17:07 - pre 228 meseci
Bopup Messenger nije loš. Na jednoj mašini instaliraš Bopup Server a na ostalima messenger. Imaš i servis NEWS, koji šalje svima ili samo nekima u neko vreme poruke. Ako neko nije "online" poruka ga čeka na serveru i tako te fore... ;)

Ili bilo koji program koji se oslanja na server. Takvi programi mogu da vide računare iz drugog opsega.

Ja sam do sad probao Lantalk, Bopup Messenger (u kombinaciji Bopup Server), Realpopup, Fomine Winpopup, Winpopup Gold... I digao ruke od takvih programa.

Sada imam Jabber server poteran i koristimo PSI, Mirandu ili Trillian.
 
Odgovor na temu

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.com.



Profil

icon Re: Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?14.06.2005. u 18:40 - pre 228 meseci
Zaista hvala na trudu.
Ipak ne mogu da ne pitam da li ima neko prijedlog za program koji se ne instalira na sve racunare u mrezi, nego sam trazi masine iz zadanog opsega. Trazio sam na netu medjutim nesto slicno nisam nasao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.103.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?14.06.2005. u 22:42 - pre 228 meseci
Bopup Scanner može da skenira računare u mreži i da im šalje poruke (winpopup)... Nisam siguran da li može van vorkgrupe... Program ima 72kb. wwww.bopup.com

Ako hoćeš da radiš sa više opsega adresa ili više workgrupa onda ćeš morati neki program koji se oslanja na server...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Najbolji softver za slanje poruka svim racunarima na mrezi?

[ Pregleda: 4474 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.