Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako bre....

[es] :: Java :: Kako bre....

[ Pregleda: 3159 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jacobs

Član broj: 4837
Poruke: 2
212.124.182.*



Profil

icon Kako bre....31.07.2002. u 04:49 - pre 264 meseci
Evo da dam svoj doprinos u izboru najglupljeg pitanja:

Zasto u JBuilderu nema kao u svim drugim Visual okruzenjima ikona sa slikom, dakle objekat ImageStaVec...???? Ili je ja ne vidim ?!!
Kako to da izvedem(??), sta ce mi Visual, ako trebam rucno da se zezam sa ucitavanjem glupave slike....

Inace, iako imam 256mb, JBuilder me je iznenadio svojom sporoscu, procitao sam negde da je to zbog toga sto je i sam radjen u JAVI, ali to je po meni neozbiljno od strane Borlanda. Dakle da li posotoji neko drugo okruzenje koje radi brzo a da je pouzdano???

 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Kako bre....31.07.2002. u 09:07 - pre 264 meseci
mozda je malo prepotentno davati negativno misljenje o jednoj takvoj firmi imena Borlan... mozda tek kada bi napisao sve ono sto i ta firma... ;)

i nije stvar UOPSTE u toj cuvenoj brzini; kada je u pitanju programiranje MNOGO je bitnija fleksibilnost i jezicko bogatsvo semantike jezika nego koliko brzo skacu prozori po ekranu... dzaba tebi brzina kada moras da napises 100 linija koda umesto 10...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kako bre....31.07.2002. u 17:35 - pre 264 meseci
Ma ako hoces da naucis a pritom da sve brzo i lepo ide uzmi neki txt editor i pici najbolji ti je KAWA po mom sad ...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Kako bre....31.07.2002. u 17:49 - pre 264 meseci
Pogledaj JCreator. Rađen je u C++u i brz kao munja :)
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kako bre....01.08.2002. u 02:10 - pre 264 meseci
I KAWA ti je pisana u c++ ako se ne varam sve u svemu brza je ko "munja"
sad sve je stvar navike ;)
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.beograd-2.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Kako bre....04.08.2002. u 15:11 - pre 264 meseci
Citat:
jacobs:
Evo da dam svoj doprinos u izboru najglupljeg pitanja:

Zasto u JBuilderu nema kao u svim drugim Visual okruzenjima ikona sa slikom, dakle objekat ImageStaVec...???? Ili je ja ne vidim ?!!
Kako to da izvedem(??), sta ce mi Visual, ako trebam rucno da se zezam sa ucitavanjem glupave slike....



Bar one verzije JBa sa kojima sam ja radio nisu imale nikakvu komponentu kojom bi ti recimo sliku namestio da ti bude preko celog ekrana (ako je to ono sto hoces). Imas tu par resenja, prvo mozes da uzmes JLabel recimo, da mu postavis neki image i rasiris preko celog ekrana. Meni se ovo licno ne svidja, ali sam video da dosta ljudi tako radi. Drugi nacin ti je da napises klasu koja ce da to radi za tebe (nije puno desetak linija koda), ako ti treba napisi ovde bacicu ti na mail. Sto se tice sporosti, samo polako navici ces se.
Eto...
 
Odgovor na temu

jacobs

Član broj: 4837
Poruke: 2
*.panet.co.yu



Profil

icon Re: Kako bre....08.08.2002. u 02:09 - pre 264 meseci
range, hvala zadovoljicu se ovim resenjem sa JLabelom(glupo slazem se al RADI!!:), posto mi je slika potrebna samo da je "metem";)), a ne za dalju manipulaciju..., ali bi mi trebala klasa JRamadanovski, jel ima neko?


 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Kako bre....

[ Pregleda: 3159 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.