Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????

[es] :: Windows desktop :: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????

[ Pregleda: 2910 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????12.06.2005. u 12:23 - pre 228 meseci
Znate vec o cemu je rec( one karte kada padaju kod pasiensa neverovatno ubrzaju kada se mis pomera, dok se ovako dok mis stoji sporo krecu), posto je ova tema izbrisana prilikom jucerasnjeg gubitka podataka, ja sam je postavio ponovo!!! U onom tekstu se kaze da je problem u bios-u u nekom APM-u ako se dobro secam, jel moze neko detaljnije da kaze sta treba raditi da bi otklonio ovaj kvar???
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

DiskoDasa
Discoteque
SORABIA

Član broj: 47072
Poruke: 35
*.dial.b92.net.

Sajt: www.verat.net


+2 Profil

icon Re: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????12.06.2005. u 21:43 - pre 228 meseci
Da ja sam postavio temu i bas sam se pitao kud se dede. Dobio sam neki link ka nekom linux forumu gde se detaljno objasnjava sta je uzrok i kako se manifestuje problem ali nisam uspeo da saznam resenje. Naime, radi se o tome da je taj problem u fazonu nesavrsene implementacije APM-a u biosu i njegovo prepoznavanje i koriscenje resursa od strane OS-a. E sad tamo su pominjali i neka ubrzanja koja su za IDE transfer oko 70 MB/s. Ali mi nije sasvim jasno o cemu se radi i na koji nacin se zaobilazi problem. Bas me interesuje na koji nacin se zaobilazi ili ispravlja ovaj problem!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl.



+3 Profil

icon Re: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????13.06.2005. u 11:55 - pre 228 meseci
Jedino sto mi pada na pamet jeste jedan slucaj sa helpdeska, koji je bio slican, a to je da su portovi za misa i modem bili isto podeseni. I samo u trenutku kada je doticni korisnik pomerao misa, imao je protok podataka :)

Daklem, ako nesto nije podeseno kako treba (IRQ), moze da se dogodi da mis 'smeta' i samo ga treba prebaciti na drugi port...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.20.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????13.06.2005. u 15:41 - pre 228 meseci
Ja sam imao sličan slučaj pre nekih 7 godina. Dok se miš pomera u krug grebovanje AudioCD-a, i kopiranje data diskova ide nekoliko puta brže nego kada miš miruje. I to je radilo sa TOSHIBA drajvom dok sa TEAC nije moglo... Ostalo je neobjašnjeno, ali je malo delovalo glupo da vrtim miša po podlozi dok instaliram igricu.
 
Odgovor na temu

DiskoDasa
Discoteque
SORABIA

Član broj: 47072
Poruke: 35
*.dial.b92.net.

Sajt: www.verat.net


+2 Profil

icon Re: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????13.06.2005. u 19:22 - pre 228 meseci
Nije problem sa IRQ-ovima proverio sam svaki uredjaj na PC-u. Mada i kada instaliram bilo koji program instalacija ide brze ako se mis pomera. Ima li ko strucan da pojasni ovo ili mozda da "iznadje" resenje za ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Gn0m3
Zivkovic Venijamin
Product Manager
Beograd

Član broj: 39815
Poruke: 62
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????15.06.2005. u 11:58 - pre 228 meseci
De pastiraj taj link ka linux forumima de si nashao reshenje...
 
Odgovor na temu

DiskoDasa
Discoteque
SORABIA

Član broj: 47072
Poruke: 35
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.verat.net


+2 Profil

icon Re: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????15.06.2005. u 12:36 - pre 228 meseci
Ne znam koji je link u pitanju, posto se moj originalni post odjednom izgubio, a sa njim i link ka tom sajtu. Ima li neko ideju sta da se radi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Programi se brze izvrsavaju kada se mis pomera????

[ Pregleda: 2910 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.