Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

casio exilim s100...ponovo

[es] :: Digitalni fotoaparati :: casio exilim s100...ponovo

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joca

Član broj: 13930
Poruke: 13
*.vdial.verat.net.



Profil

icon casio exilim s100...ponovo12.06.2005. u 10:48 - pre 229 meseci
3,2 mp, extra slim(samo 17mm), kompaktnog dizajna, keramika koriscena za optiku(takav prvi aparat na svetu), 2'' displej, mogu da ga kupim za 230€...
interesuje me ako je neko imao kontakta sa malisom, kakav je kvalitet slika, i sta uopste misli...
hvala puno
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: casio exilim s100...ponovo13.06.2005. u 07:14 - pre 229 meseci
Vidim da po drugi put postavljas temu Casio S100 pa da pokusam da ti pomognem.

Nemam EX-S100, ali sam ga, tokom razmatranja koji digitalac da kupim za sebe, imao na nedelju dana i procackao "uzduz i popreko".
Casio EX-S100 je sasvim OK aparat. Ima dosta noviteta u sebi tako da se moze reci da je kompletno novi i drugaciji aparat od svih CASIO-vih ranijih Exilim aparata. Najvaznija razlika je zoom tele-objektiv. Dizajneri ovog aparata su se borili sa problemom smestanja tele-objektiva u kuciste aparata koje je samo 17mm siroko i na kraju su dosli do ideje (po prvi put primenjene u foto industriji) da objektiv umesto od staklenih, naprave od keramickih elemenata. Upotrebom keramike objektiv je postao manji. Uglavnom 2,8x opticki i 4x digitalni zoom.
Dizajn S100 je zadovoljavajuci i na poledjini dominira "prijatan za oko" 2" (5cm) LCD.
Start aparata je vise nego brz - cca 1 sec po pritiskanju on/off dugmeta S100 je spreman za upotrebu. Ovo mu dodje kao plus. Snimanje videa i nije neka prednost jer ces imati na raspolaganju 320x240 sa 15 fps. Nedovoljno.
Minus mu je makro mod jer nece fokusirati nista sto je blize od 17cm od objektiva aparata. Ako uzmes u obzir da je 5-6cm standard na ovom polju, shvatas zasto minus u makro modu.
S100 je brz aparat i neces imati nikakvih problema u brzom "ispucavanju" (CASIO je deklarisao brzinu na 0,01sec prilikom ukljucene focus-lock opcije). Ako je ovaj podatak tacan onda je to jos jedan plus (znacajan) za S100. Ja sam primetio da je brzo slikanje zaista brzo do nekih 10 fotografija, a da potom nesto malo "usporava" (verovatno zbog napunjene buffer memorije).
Na kraju ono najvaznije - slike napravljene ovim aparatom su sasvim zadovoljavajuce. Ako bih hteo da trazim dlaku u jajetu i nadjem nedostatke, onda bih rekao - boje su nesto malo jace (mozda bih rekao i prezasicene), detalji su OK mada nedostaje ostrine, i ivice su "meke". Na kraju, aparat nema AV izlaz (ovo je veoma cudno) pa ga, recimo neces moci prikljucivati na TV i pregledavati fotke. Baterija se puni u aparatu koji mora da je na stalku/postolju (koji dolazi uz aparat) pa je i to blagi minus (stalak mora da je stalno sa tobom, pa cak i u mislima) - ne postoji ekstra pozicija za punjenje samo baterije, sto bi spasilo stvar. Znaci aparat je "mrtav" (mora da je na postolju) dok se puni baterija.

Sve u svemu ne bi trebalo da te gornji "nedostatci" odvrate od kupovine ovog CASIA, jer ces za tu cenu ipak biti veoma zadovoljan. Ako bi postojala skala od 1 do 10, za EX-S100 ja bih dao 7-icu.
Nadam se da sam ti pomogao.
 
Odgovor na temu

joca

Član broj: 13930
Poruke: 13
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: casio exilim s100...ponovo13.06.2005. u 17:24 - pre 229 meseci
Hvala druze na ovom iscrpnom odgovoru, manje vise ono sto si napisao za tehnicke podatke(specifikaciju) sam i pronasao na netu; cak za bateriju postoji dodatak, tako da se ona moze puniti i van aparata...(naravno ovo ne dolazi u standardnom paketu), a to za nedostatak video izlaza jeste beda...
ono sto me najvise zanimalo je kvalitet slike i hvala ti na ohrabrujucem odgovoru, zato sto sam malo bio sumnjicav zbog upotrebe te "providne" keramike, s obzirom da je to prvi aparat u kome se tako nesto ugradjuje, pa se varovatno moglo i ocekivati da je kvalitet slabiji;
jos jedna stvar, deklarisano vreme izmedju dve slike sa koriscenjem blica je < 2 sec, interesuje me u praksi, ako si to probao, da li je to stvarno tako?
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: casio exilim s100...ponovo14.06.2005. u 06:02 - pre 229 meseci
Da. Blic se puni veoma brzo ali nisam proverio da li je to bilo <2 sec. Normalno, sa punom baterijom. Moj test se svodio na koriscenje blica u zatvorenom prostoru sa vestackim svetlom (normalno sobno osvetljenje).
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: casio exilim s100...ponovo14.06.2005. u 06:03 - pre 229 meseci
Da. Blic se puni veoma brzo ali nisam proverio da li je to bilo <2 sec. Normalno, sa punom baterijom. Moj test se svodio na koriscenje blica u zatvorenom prostoru sa vestackim svetlom (normalno sobno osvetljenje).
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: casio exilim s100...ponovo

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.