Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalni fotoaparati: Pentax ili Sony

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Digitalni fotoaparati: Pentax ili Sony

[ Pregleda: 4380 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivicap

Član broj: 58999
Poruke: 10
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Digitalni fotoaparati: Pentax ili Sony12.06.2005. u 10:12 - pre 229 meseci
Digitalni fotoaparati, Pentax ili Sony:

Koji aparat je bolji za kupiti?

PENTAX OPTIO S5n (5 Mpixela), optički zoom 3x + torbica 335 eura
- manje dimenzije
- jeftinije memorijske kartice
- Mpeg4 movie mode (640 x 480 at 30fps)
- litijska baterija

SONY DSC W5 (5,1 Mpixela), optički zoom 3x, 32 MB memorije 310 eura
- AA punjive baterije i punjač
- skuplje memorijske kartice
- MPEG VX Fine sa zvukom(640 x 480 at 30fps)
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Digitalni fotoaparati: Pentax ili Sony12.06.2005. u 10:38 - pre 229 meseci
Ja sam nedavno kupio iz USA Pentax S5i (300E komplet - aparat+512MB SD+strujni konverter+neke promotivne gluposti (dobih besplatno- mini tripod,set za ciscenje objektiva i folije za zastitu LCD displeja).
S5i je izvanredan izbor. 5 Mpix, vrhunska optika (SMC Pentax), mnostvo modova, izvanredni rezultati, nepostojanje suma (cak i sa visim ISO vrednostima), perfektna ostrina i neverovatno dobra reprodukcija boja u svim svetlosnim uslovima. Preporuka za ovaj aparat u svakom pogledu. Imam samo jednu primedbu na ovaj aparat. Bez obzira sto sam znao da je ultra-kompakt i koje su mu dimenzije, ipak sam bio u cudu koliko je minijaturan (kreditna kartica). Znaci, nije bas za "muskarcine". Nisam ja takav, ali izgleda da ce se vise vrteti u rukama moje zene. Ili mi treba malo vise vremena da se prebacim sa moje "prve ljubavi" - Canon T90 (manual focus), zvani "tenk" (pitam se zasto?) cije je samo objektiv tri puta veci i tri puta tezi od celog Pentax-a.
Usput, ko voli da se igra sa manuelnim podesavanjima ne treba da gleda u pravcu S5i, jer se u ultra-kompakt verziji ne moze ocekivati mnostvo manual settings-a.
Ko voli mini high-tech stvari - trk u kupovinu ovog malog perfekcionste. Nece vam nedostajati manual mod, jer aparat savrseno pokriva sve sto vam padne na pamet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Digitalni fotoaparati: Pentax ili Sony

[ Pregleda: 4380 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.