Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL - ucenjivanje

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - ucenjivanje

[ Pregleda: 3941 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
*.beotel.net.



Profil

icon ADSL - ucenjivanje09.06.2005. u 12:04 - pre 229 meseci
Da li neko pouzdano zna zasto je korisnik u obavezi da svakog bogovetnog meseca uplacuje adsl i ako mu potrebe nisu tolike? I sta se desava ako korisnik ima svoju opremu? Je li i tada obavezno placanje svakog meseca?
Mislim, nije to mnogo - 2000 mesecno, ali 40 - 50 gb protoka jeste, a mnogima toliko ne treba, tako da je investicija neopravdana.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - ucenjivanje09.06.2005. u 13:22 - pre 229 meseci
Pouzdano ne znam, ali priblizno da. Ako koristis dial-up recimo, to ide preko postojece zice, preko postojece centrale - nista posebno nije dodavano, osim sto si nabavio modem, tako da koristio ti ili ne dial-up njima ni u dzep, ni iz dzepa. Ako koristis ADSL onda su zbog toga tamo nesto dodali i sad to nesto treba da se odplacuje kroz tvoju pretplatu. Koliko je meni poznato odavde (ES), mesecno ide oko 1200 dinara Telekomu, ostatak je za provajdera. Ako jednog meseca ne uplatis, Telekom i dalje zahteva od provajdera svojih 1200 dinara. Ne znam kako je u drugim zemljama i da li je ovo opravdano i uobicajeno, ali od prilike je to to.

Zasto placas 2000 ako imas male potrebe? Ima provajdera koji nude flat za 1700 dinara mesecno (moj provajder, Verat) a opet imas neke koji daju jos jeftinije, ali sa ogranicenjem protoka (mislim da Sezam ima nesto od 1400 dinara).

"Sta ako imas svoju opremu" - ne mozes da imas svoju opremu u celini. Ja imam svoj modem, jer Verat ne daje modeme na koriscenje, ali ono nesto u centrali nije moje. USB modemi za korisnike se prodaju vec od 15 eura, ali "ono nesto u centrali" verovatno kosta mnogo vise.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

talicni
Novi Beograd

Član broj: 53449
Poruke: 63

Sajt: www.eposao.rs


Profil

icon Re: ADSL - ucenjivanje13.06.2005. u 10:07 - pre 229 meseci
Odgovor si vec dobio, imas flat odes na odmor, za taj mesec platis ogranicenje tj BASIC rezim recimo kod Sezama, kad se vratis koristis normalno, u sledecem mesecu kazes ocu HOME, opet kod Sezama, ili flat kako ga neki zovu i to je to. Provajderi placaju zakup Telekomu i cela prica MORA da se placa mesecno, ako neces.. otkazi, ali i tu ima procedura. Em ne mozes lako da ga dobijes, em ti je tesko da ga se "oslobodis" pa ti vidi kako je to :) Naravno promena brzine se takodje ceka ... ustvar bolji je dial-up zar ne ? :)
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.beoland.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: ADSL - ucenjivanje16.06.2005. u 17:48 - pre 229 meseci
Ne verujem da Telekom uzima 1200din mesecno jer je previse, ja pretplatu Sezamu placam 1300din, nema sanse da se ISP zadovolji sa mojom stotkom, to nije ni za dva piva :)
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.205.eunet.yu.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: ADSL - ucenjivanje16.06.2005. u 18:24 - pre 229 meseci
Tih 1200 din. se placa Telekomu valjda samo u slucaju flat tarife,u ostalim slucajevima,to je manje.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - ucenjivanje

[ Pregleda: 3941 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.