Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Budzet vojske 530 mil. evra ????

elitemadzone.org :: MadZone :: Budzet vojske 530 mil. evra ????

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11037 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 14:48 - pre 229 meseci
Pre tri godine, kad sam ja sluzio vojsku, posle obuke, u tehnickom vodu smo bili nas 3 vojnika, 3 ugovoraca, 2 vodnika, 1 stari vodnik, 1 zastavnik, 1 kapetan prve klase i 1 major.
Ako racunamo vojnike po ugovoru u regrute, i onda je odnos 1:1.
Svaki oficir je maltene imao svoju licnu slugu...
Ne verujem da je situacija sada bolja. Za vreme obuke je verovatno drugacije , ali sam ja OVAKO ziveo 6 meseci. A mislim da ne mogu da sastavim 30 dana kada smo nesto mozda korisno radili. Koliko se ja secam ni oficirima nije bilo nista teze...
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 15:13 - pre 229 meseci
Nasa vojna delegacija treba da poseti Izrael i da se na licu mesta uveri kako izgleda jedna moderno obucena vojska. Treba uciti od najboljih a oni su No.1
Od njih bi mogli da dobijemo mnogo korisnih sugestija,saveta,i predloga kako da formiramo modernu profesionalnu vojsku. Takodje treba pozvati njihove eksperte da nas posete i da odrze ciklus predavanja nasim oficirima i pitomcima Vojne Akademije.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 19:22 - pre 229 meseci
Povodom Dana vojske u periodu od 14. do 18. juna biti podeljeno 228 stanova pripadnicima ministarstva odbrane i Vojske. Podela stanova pocela je danas predajom kljuceva za 43 stana na Bezanijskoj kosi u Beogradu, a do 18. juna predvidjena je podela jos 142 stana u Beogradu i 43 stana na teritoriji Srbije.

Sretno Vam useljnje :-)
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 20:42 - pre 229 meseci
podeljeno .... podeljeno !???!?!?! what the f#$k ??? ko jos u ovoj zemlji dobija stanove ?!?nekome dete dobije zuticu pri rodjenju zato sto nema para za dobru sterilizaciju instrumenata a neko dobija stanove :(((((((

kada kazes podeljno da li mislis da su im poklonjeni stanovi ili za njih ipak treba nesto simbolicno da plate ?

pozdrav

 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 21:17 - pre 229 meseci
"podeljeno"
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 21:30 - pre 229 meseci
Ti ljudi su ulagali u stambeni fond.
To jos uvek postoji u vojsci.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 21:46 - pre 229 meseci
kako rekoh ...sretno im useljenje
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 22:12 - pre 229 meseci
Pozdrav,

cisto informacije radi, stanovi koji se "dele" su sa pravom ili bez prava otkupa. Ukoliko se "dele" novoizgradjeni stanovi, nema simbolicnog otkupa osim ako neko tumaci onaj deo umanjenja koji se dobija na godine staza i izdvajanja za stambenu izgradnju. Sasvim valjda slucajno, ta brojka je visoka jer su prosle mnoge godine sluzbe.

...i ponovo se pitam cemu uopste tako nesto pisati jer ovde definitivno ima aposlutno malicioznih...

A Ti si Ivane prevazisao sam sebe, ja nisam verovao da se to moze ikada desiti, takav potencijal od inteligencije si toliko zarobio u mrznju za koju ne mozes nikako imati razloga jer si premlad za to i toliko si usavrsio vlastite mehanizme pljuvanja po necem svom da jednostavno vise nista i ne vidis, prosto Te ne interesuje koga nazivas catom u pogrdnom smislu i slicne stvari. Jednostavno, samo je bitno da bljujes otrov i toga ima toliko da covek ne stigne ni da se zapita da li uopste nesto znas o stvarima o kojima pises. Naravno, sve si to iskusio, svo znanje i iskustvo sveta kao da si nakupio pa sebi dajes tolika prava pljuvanja...strasno. Pogubljeno je nesto u bazi ali jos uvek ima Tvog otrova na ovom forumu koji redovno sipas da se covek moze najeziti a sve je to usmereno ka ovoj nasoj zemlji. Zbog vega ista kritikujes ako radis za drugoga, drugu zemlju i druge gazde/gospodare? Pusti fino nas ovde da se slepi patimo sami i ne moras se uopste truditi da nam otvaras oci...eto, nemoj molim Te, pusti da svisnemo u mraku koji nas okruzuje i uzivaj u svojoj svetlosti i prosvecenosti bez nas, ma nama spasa nema ocito, bar po Tvojim postovima. Pusti nas da svisnemo mastajuci da je komunizam bio neka dobra ideologija, da nam ne treba ozvanicena droga, da nam vojska nesto drugo radi sem sto glumi cate, pusti nas da cekamo na red u bolnicama i sam uzivaj u operacijama sa prsatim medicinskim sestrama i poniznim lekarima srebroljubcima, pa zar ne vidis da smo nepopravljivi?

Pa vidis da zivis i duze od svojih 24 godine ne mozes da nas nikako prosvetlis, ma mi matori smo bas neki nepopravljivi i stalno se pravdamo kako zivimo u nekom realnom svetu a ne u Tvojim pljuvackim avanturama. Cuvaj to golemo zivotno iskustvo koji si tako u svom dugotrajnom zivotu mukotrpno sticao za nekoga ko je toga vredan, sto ga arcis na nas nezasluzne?

PS: nemoj ni pitati da li sam sve ovo mogao napisati u samo jednoj reci....naravno.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 23:19 - pre 229 meseci
opet :) znaci to sa faktorom ulaganja u stambene fondove je isto kao i ona logika po kojom su penzioneri uplacivali doprinose proteklih xx godina pa im se sada penzija isplacuje iz tih fondova :))))))

Znaci za stanove koji su podeljeni su sa pravom otkupa ili su podeljeni na koriscenje ?

lancia88 : nemoj da se uvredis ali na koji nacin si povezan sa vojskom ( neko ti radi tamo ,sam radis ) ? Da li ti mislis da vojska nije nezasluzeno u povlascenom polozaju u odnosu na druge oblike drzavne sluzbe (osim mup-a ) ? Mislis da je tih "tricavih" 530 miliona dobro i pametno ulozeno ?

pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????14.06.2005. u 23:50 - pre 229 meseci
Pozdrav,

ne vredjam se ja nista i smatram takodje da danas svaki dinar ulozen u Vojsku jeste baceni dinar. Problem je sto ne mozemo ne ulagati u bravu samo zato sto nas lopov jos nije opljackao i to je jedna od osnovnih stvari kojima se rukovodim u razmisljanjima. Slicno tome mozemo nihlisticki razmisljati i o pravosudju u koje je ulaganje bespredmetno ako ce kriminalce oslobadjati iz zatvora ili ce, nasuprot tome, pare dobijene za trosak ulagati u bolje opremanje zatvora. Sve je stvar relativna, zavisno od ugla posmatranja ali se u jednom momentu u zivotu moras popeti na prste da sagledas i nekakav sutrasnji razvoj dogadjaja. Niposto se ne treba ugledati na S.Koreju svakako i to je potenciranje izuzetno tendenciozno u nedostatku kakve pametnije argumentacije ali ne treba ni zaboraviti ni da jedne SAD sve svoje uspehe postizu upravo svojom vojskom, posredno ili neposredno. Cak i ono sto postignu novcem naizgled, postignuto je ustvari vojskom koja je tu alternativno, ako novac ne prodje. Dakle, ima rezona nesto gajiti i cuvati.

Mi inace mozemo dounedogled bistriti da li trebaju Vladi skupi automobili, racunari itd. i za sve cemo pronaci da nesto ne treba i da je suvise i da su tu bacene pare (mada ovde imamo i pametnjakovice koji petljaju nesto u Vladi pa bi oni mozda objasnili da Vladi ipak trebaju skupi automobili a Vojska neka spava pod satorima na kraju, jelte), i ponovo cemo stici do te relativnosti na osnovu koje mozemo zakljuciti da se bez vecine stvari moze i to u vecini sfera ali se negde podvuce crta i kaze se da to ipak treba tako zbog toga i toga.

Ne bih ponovo objasnjavao koje su zakonske obaveze drzave prema vojnim licima po pitanju stambenog zbrinjavanja jer sam to vec pojasnio, samo zelim jos jednom reci da se stanovi koji nisu samo za koriscenje vec za otkup (svi se oni "dele" ali ne postaju svi vlasnistvo, pa ko se useli nek mu je sa srecom useljenje sto bi se reklo), otkupljuju danas prema trzisnim vrednostima umanjenim za koeficijent po osnovu starosti zgrade i po osnovu akomulacije odbijanja od plate prema godinama efektivnog staza. Takodje, treba imati u vidu i da se ukupan broj "podeljenih" stanova dobija tako sto se danas mahom grade veci stanovi te se u njih useljavaju oni kojima kriterijum bodovanja dozvoljava preseljenje u vecu stambenu jedinicu (boduju se godine, broj clanova domacinstva, pol dece itd.), a u njihove manje stanove dotadasnje se useljavaju oni koji se pomeraju po istom principu ili se uopste prvi put useljavaju. Da je bilo raznih malverzacija, definitivno ih je bilo i nije Vojska na to imuna svakako. Postoje i oni koji to vec robijaju kao i oni koji su u sudskim procesima pa cak i oni koji su na poternicama, izmedju ostalog i zbog malverzacija sa podelama stanova. Ipak, to definitivno nije razlog da se zarad toga ostavljaju pod satorima ili u kasarnama vojna lica koje stambeno zbrinjavanje sleduje prema zakonu.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????15.06.2005. u 00:03 - pre 229 meseci
Pozdrav,

izvini, nisam odgovorio na pitanje o povlascenom polozaju Vojske. Povlasceni polozaj je jedna veoma relativna kategorija jer u odnosu na skupstinske poslanike nikako ne vidim ama bas ni trunku povlascenosti. Opet, kada pogledam mnoge druge drustvene sluzbe, vidim povlascenost svakoga ko prima redovnu, pa makar i malu platu, pa samim tim i Vojsku vidim u odnosu na njih kao povlastenu. Recimo, carinska sluzba je najverovatnije rekorder u povlascenosti ali to nije nikako bitno. Pomenuti budzet je nesto veci od gubitka procenjenih republickih prihoda samo zbog loseg rada granicne sluzbe sa Kosovom (preko 300 miliona), pa opet nikom nista. I opet nekakvi povlasceni. Na kraju, moras se zapitati sta konkretno rade u Vojsci i kako to rade, u kojim rezimima i sa kojim radnim vremenima i onda dobijes odgovor da li su cate ili nisu, opet prosto. Ako nisu cate vec nesto rade i u uslovima kako rade, sagledas stavri i zakljucis jesu li najpovlasceniji ili nisu i da li su cak i povlasceni. Plate kada kasne, nema strajka - zabranjeno zakonom. Kada ide General u Hag nema mitinga - zabranjeno zakonom. Kada neki ludak odluci da ratuje sa 19 najjacih zemaljana svetu, nema bolovanja ili godisnjeg odnora, nema cak ni zdrave pameti - zabranjeno zakonom....a zakon kroje oni isti poslanici sa onim silnim platama, dnevnicama, izostancima sa sednica i nedostatcima kvoruma koji cak ne mogu da se dogovore ni da jasno i glasno kazu da osudjuju sve zlocine. Ko li je ovde sad povlascen? Vojska i MUP? Pa nista onda ako je tako....

I ja radim za tu Vojsku i taj MUP i za tu SUC i Skupstinu, ja sam sitan privatnik kome je citava familija zaposlena u toj mojoj privatnoj firmi. I ja necu nikada ni od koga dobiti stan vec cu ga morati kupiti (jedan imam ali ga koristim kao deo poslovnog propstra a ostale placam zakupnine). I ponovo razmisljam sta bi moglo nekada biti i kako se postaviti prema tome, izmedju ostalog i o Vojsci je rec. Dakle, nemam nikakve "koristi" od nje, samo je izdrzavam zajedno sa malobrojnima koji placaju porez ovde ali imam drugacije stavove. Proceni sam da li sam mazohista mozda. Naravno, sve je moguce...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????15.06.2005. u 00:53 - pre 229 meseci
@Ivan Dimkovic

USA izdvaja bar 5 puta visde za vojsku od bilo koje druge drzave. Vojska USA nije transparentna npr. To ne smeta Americkoj demokratiji, cak naprotiv (jaka je mnogo :D
Pricaj mi malo za beneficije vojnika u USA, molim te.
Budimo realni - 25000 vojnika nece moci ni siptare na kosovu da zaustave. Mora opet da se ide na vojnu obavezu. Nego, ti si u EU a ne ovde u Leskovcu, Medvedja i Bujanovac su daleko od tebe.
 
Odgovor na temu

CimBac
Fax
Novi Sad

Član broj: 37332
Poruke: 157
*.nspoint.net.

Sajt: irrlicht.sourceforge.net


Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????15.06.2005. u 02:07 - pre 229 meseci
Citat:
Budimo realni - 25000 vojnika nece moci ni siptare na kosovu da zaustave


Pa naravno da nece kad su obuceni i naoruzani podjednako kao i 50000 albanskih gerilaca.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????15.06.2005. u 10:24 - pre 229 meseci
Ivane, šta ti bi sa odgovorom? Sad ga vidiš-sad ga nevidiš? Da li si se sam predomislio, ili je neko pomogao? ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Budzet vojske 530 mil. evra ????15.06.2005. u 10:25 - pre 229 meseci
Ma jok, obrisao sam odgovor - posto je useless, nema tu nesto puno da se prica.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Budzet vojske 530 mil. evra ????

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11037 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.