Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.1 i Linux da li radi?

[es] :: Linux hardware :: 5.1 i Linux da li radi?

[ Pregleda: 1551 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gandalf the White
Bogdan Amidzic
Bukovac

Član broj: 45112
Poruke: 12
*.106.EUnet.yu.



Profil

icon 5.1 i Linux da li radi?08.06.2005. u 00:34 - pre 229 meseci
Imam integrisanu zvucnu ICH5, AC97 codec moze da radi kao 5.1 i 7.1, meni konkretno treba 5.1. Dakle prva stvar koju sam primetio je da XMMS salje output samo preko jedne zice umesto preko sve tri. Drugo zvuk nije bas najbolji kad je PCM na 100% cuje se krcanje i pucketanje. U windowsu sam 100% siguran da je output radio dobro (preko sve tri), a zvuk je bio beprekoran. Koristim ALSA sistem. Kad pustam DVD, nema ni govora o 5.1 output ide isto samo preko jedne zice, dakle stereo. Inace DVD pustam preko mplayera, koga sam uspeo da namestim da radi samo u textualnom modu, kad pokrenem gmplayer prijavi neke greske, pa bih bio jako zahvalan ako bi mi neko i to objasnio!
Inace radi se o SUSE 9.1 sa 2.4.6 kernelom
Hvala unapred

ps: ako neko ima Mayu 6 ili 6.5 za linux a da je iz NS, neka se javi na [email protected]
MooNdance
 
Odgovor na temu

reper
Vedran Bojcic
Skola za dizajn "Bogdan
Suput", odsek graficki dizajn
Novi Sad

Član broj: 33890
Poruke: 246
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: 5.1 i Linux da li radi?14.06.2005. u 21:07 - pre 229 meseci
Suse 9.1 nema 2.4.6 kernel nego 2.6.4 i mislim da bi mozda mogao to da sredis to preko yasta. Sto se tice mplayer-a ni meni neradi najbolje. Ja ti preporucujem da skines novi Kaffeine i novi xine-lib i da to lepo komajliras i instaliras. I Kaffeine ce ti pokazati koji ti lib fali za pustanje DVD-ova. Provereno radi.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: 5.1 i Linux da li radi?

[ Pregleda: 1551 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.