Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo i nekih mojih radova

[es] :: Muzička produkcija :: Evo i nekih mojih radova

[ Pregleda: 3201 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Evo i nekih mojih radova07.06.2005. u 17:00 - pre 229 meseci

Prvo, da zahvalim kolegi "evil_angel_yu" na mestu za upload.

Dakle, ljudi, udrite...zeleo bih da cujem vasa misljenja.
Kritike i predlozi su dobrodosli ! Primam i pohvale ako neko misli da je ok.


Dakle: prva je jako stara, radjena je malo na mag. traci, malo u Sound Forge-u 3.0 (davno bese), pa kompresovana jedno 1000000 puta, tako da malo odskace od ostalih. Muski glas je moj, a zenski definitivno nije :):):):)

http://www.radiopek.co.yu/aca/1999atrium.mp3
http://www.radiopek.co.yu/aca/2002presskliping.mp3
http://www.radiopek.co.yu/aca/2003fmquiz.mp3
http://www.radiopek.co.yu/aca/2005nis.mp3
 
Odgovor na temu

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
82.208.209.*

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova07.06.2005. u 17:34 - pre 229 meseci
U pravu si, vidi se napredak iz godine u godinu. Prepoznao sam muzicku podlogu za "2005Nis" - Groovenews, ha? Koristio sam isto pre par godina za break spice u vestima.

Cist glas, sve je OK, samo mi malcice smeta pomalo nelogican break u ovoj reklami. Inace bez zamerki, narocito dobro prolazi "reklamni" glas.

Roll on!
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova07.06.2005. u 17:55 - pre 229 meseci
Svaka cast. Super su ti radovi. Samo napred!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.yubc.net.



+30 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova08.06.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Hvala, hvala :)

@ Play
Provalio si me....da, Groovenews je u pitanju (izgleda da smo svi bili srecni kada se pojavio besplatno na netu). Inace, reci tacno na koji break mislis, da obratim paznju na njega...jel' onaj na 7 sekundi, gde sam malo zakasnio sa vokalom ili onaj break gde izgovaram "ne salimo se". Ako mislis na ovaj drugi, trazili su da na neki nacin naglasim taj deo teksta, a prva stvar koja mi je pala na pamet je da "ukocim" i posle nastavim.
 
Odgovor na temu

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.sys.co.yu.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova09.06.2005. u 02:34 - pre 229 meseci
Citat:
acaradio: Hvala, hvala :)

@ Play
Provalio si me....da, Groovenews je u pitanju (izgleda da smo svi bili srecni kada se pojavio besplatno na netu). Inace, reci tacno na koji break mislis, da obratim paznju na njega...jel' onaj na 7 sekundi, gde sam malo zakasnio sa vokalom ili onaj break gde izgovaram "ne salimo se". Ako mislis na ovaj drugi, trazili su da na neki nacin naglasim taj deo teksta, a prva stvar koja mi je pala na pamet je da "ukocim" i posle nastavim.


He he, ima jos puno takvih stvari kao sto je Groovenews, smo kopaj malo po net-u i iznenadices se koliko korisnih stvari mozes da nadjes. Pogledaj malo i sajtove velikih produkcijskih kuca, i ako imas malo srece, poslace ti promotivne diskove sa brdom iskoristivog materijala, a dobices i lepe cene sa popustima. Veruj mi, ja sam za 80-ak $ dobio materijala dovoljno za celu godinu.

E sad, oko reklame.... Da, mislio sam na break "ne salimo se". U stvari nije nista strasno, kada poslusas vise puta i ne primecuje se. Ovo sam spomenuo jer je to bio utisak na prvo slusanje. Moj savet : samo malo vise obrati paznju na tok muzicke podloge, i pronadji bas logicno mesto za secenje ako je ono neophodno. Drugim recima, ti si na ovom break-u iskoristio efekat malog echo-a ili plate-a da "umeksas" prekid muzike, ali mislim (samo moje misljenje) je da bi mozda bolje zvucalo da si isekao malo parce onog *sympho* dela u muzici, obradio ga malo u Forge-u (dodao plate ili sta vec), i iskoristio tako dobijeno parce za break.

Slobodno eksperimentisi, reklama najbolje ispadne kada se igras.:-)

Pozdrav i keep on!
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova09.06.2005. u 07:02 - pre 229 meseci
@ Play

Znam, svi se snalazimo sto se tice soundera, zoozatova i ostalih zezalica za reklame, jinglove, spice itd....naravno da redovno kopam po netu (uvek se nadje ponesto), ima tu i skidanja sa satelita, stizali su mi i demo-diskovi iz inostranstva (pa onda izvlacim svaki koristan takt odatle), narucivao sam (preko svog radija, ne iz svog dzepa) i full pakete....ma uvek sakupljam to malo po malo, vise od 10 godina, ali se ipak vise trosi nego sto se sakupi. Mada, kada me ne mrzi, uradim neki svoj sounder, ali to je uglavnom za spice i jinglove....kazem "kada me ne mrzi" zato sto sam pre dve godine uradio dosta autorskih soundera za spice na mom radiju, i kada sam video da mi je plata tog meseca bila nepromenjena, mozes da pretpostavis sta sam odlucio.

Sto se tice tvoje kritike, naravno moze i tako....mada, ja sam bas hteo da to bude grub prekid, neocekivano, bez ikakvih omeksavanja (razmisljao sam da ubacim onaj klasicni fazon sa vinyl-scratchom, ali to je vec veoma zastarela i izlizana caka). Meni u toj reklami smeta jedna druga stvar. Posto moja soba nije akusticki obradjena, onaj "suvi" deo odvratno odzvanja, tako da se, nakon dodavanja kompresora na vokal, "podigla" soba, tj. imam neki odvratan njakavi roomverb....ali nadam se da cu ovog leta konacno da sredim taj jedan zid koji mi pravi najvece probleme.
 
Odgovor na temu

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.sys.co.yu.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova09.06.2005. u 08:12 - pre 229 meseci
Citat:
acaradio: Mada, kada me ne mrzi, uradim neki svoj sounder, ali to je uglavnom za spice i jinglove....kazem "kada me ne mrzi" zato sto sam pre dve godine uradio dosta autorskih soundera za spice na mom radiju, i kada sam video da mi je plata tog meseca bila nepromenjena, mozes da pretpostavis sta sam odlucio.


Da, bas mi je poznata situacija. Zato sam ja i napustio radio, pa sad soliram. Bilo je malo muke na pocetku, ali se na kraju ipak isplatilo.

Sto se tice problema sobe u kojoj snimas, ne mogu puno da pametujem jer ti najbolje osecas sta je tamo potrebno. Mogu samo da ti kazem sta sam ja radio u situaciji dok sam snimao u slicnoj prostoriji.

Elem, setio sam se starog i prastarog plug-ina TC Native Reverb > Small Bright Room, pa podesio efekat reverb negde na 0.7 ili 0.8. Meni je to kao malo dodalo na razumljivosti i prostornosti, pa ti probaj, mozda i bude neke razlike. (2 cents advice)

P.S. Poslacu ti linkove nekih svojih demo radova od pre par godina na PM, mislim da su jos uvek online kod mojih prijatelja.

Pozdrav!

EDIT : Poslato na mail iz tvog profila. PM ne radi.
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova09.06.2005. u 08:25 - pre 229 meseci
Citat:
Play
Elem, setio sam se starog i prastarog plug-ina TC Native Reverb > Small Bright Room, pa podesio efekat reverb negde na 0.7 ili 0.8. Meni je to kao malo dodalo na razumljivosti i prostornosti, pa ti probaj, mozda i bude neke razlike.


TC Native Reverb, prastari, ali jos uvek ga ponekad iskoristim. Ima lepe room-ove. Da, ali ja sam hteo da mi vokal u onom parcetu zvuci suvo kao barut (inace izbegavam reverb-ove), ali mi je soba to pokvarila


Poslusacu tvoje radove. Jos mi nije nista stiglo na mail.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 09.06.2005. u 10:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova09.06.2005. u 09:10 - pre 229 meseci
Citat:
Play: Mogu samo da ti kazem sta sam ja radio u situaciji dok sam snimao u slicnoj prostoriji


Znas kako sam ja resavao problem akustike: secam se kako sam pre dve-tri godine snimao onu reklamu za "Press Clipping"...prekriven cebetom :):)...da, da....uzeo Sennheiser 421 sa posla, antipop filter od zenske carape i legao ispod cebeta...baterijska lampa je bila tu da osvetli text.
Nazalost, sa kondenzatorskim M-Audio Nova koji sada imam to zvuci malo drugacije u cebe-varijanti, tako da ovu akrobaciju vise ne izvodim :)

E, sad mi reci kako si ti resio akustiku.....
 
Odgovor na temu

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.sys.co.yu.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Re: Evo i nekih mojih radova09.06.2005. u 17:09 - pre 229 meseci
Nikako! Na kraju smo moj ortak i ja izlepili itison po zidovima, da malo upija zvuk. Sva sreca pa to nije bila soba koja se koristila za druge namere, jer je bilo mnogo ruzno. Pomoglo jeste, ali sada je malo drugacija situacija jer snimam u prostoriji koja je potkrovlju, a prepravljena je za te potrebe (najlon, stiropor, mreza od letvica itd...) Nije bas profi, ali zavrsava posao i nema odzvanjanja.

Pokusacu da ti posaljem linkove ponovo,

PoZdrav!

-----------------------------------

EDIT : Kondenzatorski mic je odlicna stvar, definitivno ces imati sjajan zvuk! Ja jos uvek koristim Sennheiser 441 i 421. Old fart, ali sljaka super.

P.S. Linkovi su ti poslati na PM.
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Evo i nekih mojih radova

[ Pregleda: 3201 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.