Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naci posao?

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Kako naci posao?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22944 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako naci posao?04.06.2003. u 13:34 - pre 254 meseci
Ovaj način šljakanja je odavno provaljen i veoma preopterećen konkurencijom. Poslednjih godina se pojavila velika najezda Kineza, Indijaca i kojekakvih srodnih naroda koji rade za jako sitnu lovu.
Baš bih voleo da čujem iskustva onih koji i sada pronalaze isplative poslove na ovaj način, tj. kako isplivati iz mora programera koji svoje usluge nude za 5$ umesto za 500$, i sa visokom cenom zainteresovati naručioca.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako naci posao?04.06.2003. u 14:25 - pre 254 meseci
Uparvo je ta poplava kineza i i indjaca nesto sto ti daje mogucnost da posao naplatis vise nego sto realno vredi Narocito ako se opeku na neke od njih (kinezi i indijci umeju da se zaglave cim nesto nije uobicajeno, a tu su nasi ljudi da uskoce

Kao sto sam vec mnogo puta napisao, niko ne CITA sta je napisano u opisu posla pa onda imas po 20 istih cut-paste bidova za smesne pare i jedan ili dva ozbiljna. Pored toga vecina ljudi ima obicaj da ti ponovo da posao kad jedan dobro odradis. Lako je i moze se, samo treba citati sta pise

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?04.06.2003. u 20:17 - pre 254 meseci
Odavno sam ja apelovao da McKrakena zovnemo i ove godine na Leto live da covjek sa svima podjeli svoja iskustva.


 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Kako naci posao?04.06.2003. u 23:31 - pre 254 meseci
Pa i doci ce. Ali ne znam da li ce predavati ... :|
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 00:42 - pre 254 meseci
U pravu je covek. Kad jednom odradis neki posao za nekog webmastera i ako je on zadovoljan, on ce te imati u vidu za buduce poslove, i to nezavisno od ScriptLance-a. Mada, nesto sam razmisljao, ako radis nezavisno os SL, i sad, kad treba da mu naplatis, onda to ne mozes na SL, nego van njega. E sad, problem je u tome sto je jedini moguci nacin da ja dodjem do tog novca ako webmaster prebaci meni pare na moj account na SL, a posto, ako sam radio van SL za webmastera, onda su drugi uslovi placanja PayPal, wire transfer, ili WU, sto naravno otpada (WU doduse ne otpada, ako je webmaster negde blizu nase zemlje da ne bi uzeli veliku proviziju). Tako da je za nase uslove najbolje naplacivati sve preko SL-a i onda traziti check kad ti se napravi neka lepa sumica da ti posalju.

Znaci, pitao bih takodje, ako neko zna, kako naplatiti nesto sto radis nevezano za SL?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 00:52 - pre 254 meseci
Onda otvoris nalog na 2checkout i naplatis preko njega. Primaju sve vrste kartica i mozes da naplatis rad... Vrlo lepo funkcionise :) a provizija je relativno mala.

Ono sto je bitno je da kada radis van nekog sajta kao sto je SL ili neki drugi, nemas zastitu u vidu ecrow-a tako da radis samo sa ljudima u koje imas poverenja..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 00:53 - pre 254 meseci
Citat:

onda su drugi uslovi placanja PayPal, wire transfer, ili WU, sto naravno otpada (WU doduse ne otpada, ako je webmaster negde blizu nase zemlje da ne bi uzeli veliku proviziju).


A sta je problem sa wire transferom?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 00:58 - pre 254 meseci
Nemam pojma, izleteo sam se kad sam to rekao :D

Salim se, nemam iskustva sa wire transferom tipa: Outside SiCG----> SiCG

Da li sve banke kod nas ili samo odredjene mogu da rade wire sa ostatkom sveta?

 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.ptt.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 02:20 - pre 254 meseci
Citat:
Judge Dred:
Nemam pojma, izleteo sam se kad sam to rekao :D

Salim se, nemam iskustva sa wire transferom tipa: Outside SiCG----> SiCG

Da li sve banke kod nas ili samo odredjene mogu da rade wire sa ostatkom sveta?





Sve banke rade ali za primanje( jos nije donet zakon za slanje novca vani, iako je moguce uz odredjene peripetije, racune, lecenje.....ja nemam te probleme posto sam stranac:)

-unovcavanje cekova rade sve banke, ali da bi bilo sto brze treba izabrati banku koja puno poslluje sa cekovima SG, reifeisen ili HVB, komercijalnu ne PREPORUCUJEM nikako (juce me nisu primili u banku jer sambio u bermudama!!! kao takva pravila, ja im kazem pravila mozete postavljati svojim sluzbenicima a ne i klijentima koji donose lovu itd-ipak me ne primise:(
potom sam bio u meridijan banci,imam i tamo e banking, kazu: gospodine zao nam je kod nas se ceka 60 dana za naplatu!!!zasto? pa znate mi saljemo cek DHL-om na Vas racun u maticnu banku od izdavalaca pa kad naplatimo onda vas isplacujemo!!! sve u svemu na sumu od 572 $ provizija oko75 $-strasno
HVB uzima 2%
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.ptt.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 03:45 - pre 254 meseci
E i mene su jednom vratili zbog bermuda, ne iz banke vec sa VMA... ccc kako sam se tad iznervirao, presao pola grada da bi ga ispusio kod glupog pandura na vratima.

Anyway, 2 pitanja
1. Cekam cek sa rentacoder vec mesec dana, ovo mi je drugi cek, prvi sam primio pre par meseci za 2 nedelje..... sad ovo mi je malo sumnjivo jer ovaj cek kasni bar duplo duze a suma je prilicna... Neka iskustva, koliko jos da cekam? Vec mi je u planu da ponistim cek i kazem da mi posalju ponovo preko WU

2. U vezi onog "kad jednom obavis posao za kupca, onda radis dalje ali bez sajta"
Ok ali kako ja da ga kontaktiram, ako uzmemo u obzir da sajt ne dozvoljava kontaktiranje druge strane (rentacoder konkretno, po ugovoru dozvoljava samo za poslove jace od $500). Sajt nadgleda poruke i ako primeti npr mail adresu ili icq moze da ugasi nalog i naravno pokupi sve pare sa istog (po ugovoru).
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 10:25 - pre 254 meseci
Citat:
E i mene su jednom vratili zbog bermuda, ne iz banke vec sa VMA... ccc kako sam se tad iznervirao, presao pola grada da bi ga ispusio kod glupog pandura na vratima.


??! Ja nista ne razumem - mozes malo da pojasnis?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 13:33 - pre 254 meseci
Ne znam za Rentacoder ali na SL se komunikacija izmedju webmastera i programera uglavnom odvija preko email-a, i uglavnom ce webmaster tebe kontaktirati ako je zainteresovan da mu dalje radis posao nezvaisno od SL.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.96.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 13:43 - pre 254 meseci
Citat:
Judge Dred:
Nemam pojma, izleteo sam se kad sam to rekao :D
Salim se, nemam iskustva sa wire transferom tipa: Outside SiCG----> SiCG
Da li sve banke kod nas ili samo odredjene mogu da rade wire sa ostatkom sveta?


Za wire moras da posaljes onome ko ti salje tacne instrukcije koje dobijes u banci gde si otvorio racun. Obicno stize od 2 do 7 dana (pricam o Raifeisen) i provizija im je na $2000 oko $7. E sad, banka iz koje se salje uzima svoju proviziju od onoga ko salje a to zavisi od banke, negde je fiksno, negde je neki procenat. Uopsteno ta provizija nije mala pa ti se ne isplati da tako primas male sume, u takvim slucajevima treba razlotriti WU (mada i oni deru, ali trba izracunati sta je povoljnije)

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.96.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 13:48 - pre 254 meseci
Citat:
McKracken:
Uparvo je ta poplava kineza i i indjaca nesto sto ti daje mogucnost da posao naplatis vise nego sto realno vredi :) Narocito ako se opeku na neke od njih (kinezi i indijci umeju da se zaglave cim nesto nije uobicajeno, a tu su nasi ljudi da uskoce :)


Da li se isplati prepravljati njihov code? Imao sam par slucajeva (trnutno jedan flash) gde su ljudi u fazonu "nemoj da mi radis iz pocetka, vec sam dao pare za to, samo prepravi da na nesto lici". To se uvek na kraju pretvori u mnogo veci posao nego sto si planirao. (Ako nekoga interesuje mogu poslati primere). Pored toga, takvi poslovi su uvek "ultra hitni" i imas neke sumanute rokove.

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 13:57 - pre 254 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
E i mene su jednom vratili zbog bermuda, ne iz banke vec sa VMA... ccc kako sam se tad iznervirao, presao pola grada da bi ga ispusio kod glupog pandura na vratima.


??! Ja nista ne razumem - mozes malo da pojasnis?

Pa ti ne znaš šta je pojam „kulture“ kod nas?

To ti znači da leti, kada je +40 stepeni nosiš pantalone i košulju (po mogućnosti sa dugačkim rukavima) i da budeš sav oznojan i da smrdiš, umesto da se obučeš udobnije i prijatnije i za sebe i za okolinu ;-)

Meni su jednom srali oko toga kada sam nosio neku ponudu u SIV, ali su me ipak pustili :-) Ne može se protiv „logike“ :-P

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 14:03 - pre 254 meseci
Aaa... kapiram :) Nesto mi ne rade nervne celije jutros, verovatno zbog tone antihistamina koje sam uneo u organizam zbog )#*@)( prokletih biljaka...

Secam se da su nama u srednjoj poceli praviti problem oko bermuda, pa je problem nastao zasto sto je to selektivno (i.e. - devojka moze da dodje sa bilo kakvim minicem u skolu, ali zato za tipove su bermude... "nekulturne") pa zbog "equal opportunity" boraca nisu uspeli to da sprovedu u delo :) xexe



A propo wire transfera, dok sam ziveo u Beogradu sve poslove sam radio preko wire transfera, i za te isplate mi se najvise isplatilo da koristim takav nacin naplate -preporucujem da se dobro raspitate oko uslova kod banaka, jer procenti i provizije mogu znacajno da se razlikuju, kao i broj "korespodentskih" banaka izmedju vase i banke vaseg poslodavca. Verovatno za manje cifre (< $1000/$2000) moze biti isplativije ici preko cekova, ali se meni to cini kao preveliko cimanje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako naci posao?05.06.2003. u 19:33 - pre 254 meseci
a jel neko radio SWIFT sa amerikom, tj da li je dobio pare iz amerike preko wire-transfera..

pitam, pošto to mene mnogo zeza. probao sam sa dve banke (raifazen i MFB) u tri pokušaja, i sva tri puta sam završio sa WU. kao, nije potpuna adresa banke (ja poslao skenirana uputstva iz banke), kao ne može zbog ovog ili onog..

a sa evropom (švajcarska, nemačka, engleska) sve lepo radi.. (sem jednom kad je bila neka manja banka, ali je i to prošlo..)


znači, ako je nekome uspelo, koja banka, preko koje posredničke banke (valjda se tako kaže ona intermediary ili šta već) i... ostalo...

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako naci posao?06.06.2003. u 00:02 - pre 254 meseci
Citat:
-zombie-:
a jel neko radio SWIFT sa amerikom, tj da li je dobio pare iz amerike preko wire-transfera..

pitam, pošto to mene mnogo zeza. probao sam sa dve banke (raifazen i MFB) u tri pokušaja, i sva tri puta sam završio sa WU. kao, nije potpuna adresa banke (ja poslao skenirana uputstva iz banke), kao ne može zbog ovog ili onog..

a sa evropom (švajcarska, nemačka, engleska) sve lepo radi.. (sem jednom kad je bila neka manja banka, ali je i to prošlo..)


znači, ako je nekome uspelo, koja banka, preko koje posredničke banke (valjda se tako kaže ona intermediary ili šta već) i... ostalo...


Opet ja moram da se javim Delta banka a ovo su podavi koji ti trebaju za transfer preko nje:

Intermediary:
Swift: aeibus33
Routing code:; 1240-7188-9
American Express BAnk
New York, NY United states
Acc: 742833

account with institution
DBDBYUBG
Delta banka AD
Belgrade, YU

Beneficiary
Tvoj_acc kod Delte
Tvoje_ime


Znacajno je da uneses Routing code i Swift intermediary banke.

Meni stize transfer svakih 15 dana preko njih pa ti vidi
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako naci posao?06.06.2003. u 02:11 - pre 254 meseci
pa ovo je isto (ista banka i sve) što sam dobio od raifaizen, pa nije prošlo..

Code:

56A: Intermediary bank:   
        :AEIBUS33
        AMERICAN EXPRESS BANK LTD
        NEW YORK

57A: Account with institution:  
        :/745588
        RZBJYUBG
        RAIFFEISENBANK JUGOSLAVIA AD
        RESAVSKA 22
        BEOGRAD

59: Beneficiary customer:
        Acc. no: xxx-xx-...
        Ime, prezime, Adresa...


aa.. sad sam tek video. ja nemam taj routing code.. jel zna neko šta je to. i koga da psujem što mi to nije dao. (a najvažnije, kako sam primio nekoliko uplata iz evrope bez toga?!?)


btw, jel sam ja to dobro shvatio, da 2checkout vrši isplate preko swift-a. jel to možda preporučen način (tj manje vremena i manji procenti i sigurnije nego čekovi...)

(btw Zak, si primio uopšte PM od mene?)

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.38.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Kako naci posao?06.06.2003. u 02:19 - pre 254 meseci
Citat:
-zombie-:
a jel neko radio SWIFT sa amerikom, tj da li je dobio pare iz amerike preko wire-transfera..

pitam, pošto to mene mnogo zeza. probao sam sa dve banke (raifazen i MFB) u tri pokušaja, i sva tri puta sam završio sa WU. kao, nije potpuna adresa banke (ja poslao skenirana uputstva iz banke), kao ne može zbog ovog ili onog..

a sa evropom (švajcarska, nemačka, engleska) sve lepo radi.. (sem jednom kad je bila neka manja banka, ali je i to prošlo..)

znači, ako je nekome uspelo, koja banka, preko koje posredničke banke (valjda se tako kaže ona intermediary ili šta već) i... ostalo...


Naravno, to sam i napisao malo iznad ...
Svaki put je proslo bez problema preko Raifeissen. Intermediary: WACHOVIA BANK, NEW YORK...

Zaboravih da kazem, za svaku valutu imas posebne instrukcije, znaci moras da kazes u banci "dajte mi instrukcije za wire na moj racun iz amerike u USD" jer je razlicito da li je iz USA ili recimo UK, a da ne govorim o EUR - totalno druga Intermediary bank.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Kako naci posao?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22944 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.