Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

korodirani mobitel-lijek?

[es] :: GSM - servisiranje :: korodirani mobitel-lijek?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6554 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon korodirani mobitel-lijek?05.06.2005. u 21:15 - pre 229 meseci
dakle, ljudi, majstori, hobisti, jamačno ste se susreli nekad s mobitelom koji je imao dodir s vodom...e sad, zanima me što učiniti nakon toga? znamo svi da paljenje ne dolazi u obzir, no mene zanima da li vrijedi očistiti cijelu pločicu i kontakte s nečim? da li se ta nastala korozija i oksidacija može otopit?
molim vaša cjenjena iskusvta i savjete?
 
Odgovor na temu

novack2

Član broj: 20632
Poruke: 595
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?05.06.2005. u 21:36 - pre 229 meseci
samo nemoj u naftu ili lož ulje stavljati da se korozija otopi.
Ako je bilo u dodiru sa morskom vodom, onda, uzalud ti trud svirači.
Koristi ultrazvučnu posudu ( kadicu ) u koju naspeš čistog alkohola, izopropanola ili benzola, uglavnom bilo koju lakohlapljivu tekućinu pri tome vodi računa da to nije i jako explozivna tekućina ili njena para koja se stvara pri hlapljenju.
Obaviš 2-3 tretmana na ultrazvučnoj kadi i to bi bilo to.
Matičnu ploču nakon toga dobro osušiti.
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?05.06.2005. u 21:38 - pre 229 meseci
PS neargumentirani odgovori poput ovog maloprije ipak nisu dobrodošli. Traži se neko kvalitetno rješenje, kužiš, a ne sad sasjeći sve u korijenu
 
Odgovor na temu

vivas
ivas vilim
vodice

Član broj: 24702
Poruke: 122
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 00:30 - pre 229 meseci
he he korodirani kažeš?
ja imam svaki dan po koji komad do dva tri , mislim u toku turističke sezone koje je već poćela.
Ako je pao u mor,stranka me nazove i kže što se desilo!
1 skinite bateriju i stavite ga u posudu napunjenu sa slatkom vodom
2 dođite do mene što prije možete.
3 ne pokušavajte ga paliti niti stavljati na punjać
4 sušenjem na suncu ili sa femom stvarate mogučnost nagle nepoželjne oksidacije,a u vodi je koliko toliko zaštičen.
Ako me je stranka poslušala i mobitel odmah stavila u slatku vodu pa mi ga donjela u odmah ili u toku dana šanse su velike.
Postupak: rastaviti ga što prije! dobro isprati u slatkoj vodi , ako ima tragova korozije isprati sa kistom i Mr Proper tekučinom , ako ima korozije koja se i dalje vidi
uzeti zubnu pastu i malu četkicu(idealan kist za tempera bojanje)
Naknadno ga dobro isprati sa vodom i uzeti neki tekući sapun ili šampon i dobro zapjeniti pa isprati i tako par puta.
Na kraju ga osušiti sa femom ili na suncu ,ako je jako sunce.
Pregledati ploću i sve kontakte , ako je potrebno malo prelemiti puhalicom.
Display , malo komplicirano ,najbolje ga je staviti u blizini žarulje par sati jer voda sa displeja se teško suši,recimo 100w i 5-6 cm udaljeno .
Spojiti ga ,ako radi provjeriti sve funkcije , ako ne pokušati rješiti ono što nevalja , ako ne radi prelemiti ga ,ali ne sa previše fluksa.
Ne rješim ih baš sve , ali negdje oko 80% se da srediti , a ono što je najvažnije ,ima ih puno koji su prije nekoliko godina bili u moru a poslje kod mene i dan danas rade.
 
Odgovor na temu

Dr S E M A
semir đedović
TUZLA

Član broj: 20802
Poruke: 814
217.71.52.*

ICQ: 6061980
Sajt: www.turbo-support.com


Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 05:33 - pre 229 meseci
Citat:
vivas: he he korodirani kažeš?
ja imam svaki dan po koji komad do dva tri , mislim u toku turističke sezone koje je već poćela.
Ako je pao u mor,stranka me nazove i kže što se desilo!
1 skinite bateriju i stavite ga u posudu napunjenu sa slatkom vodom
2 dođite do mene što prije možete.
3 ne pokušavajte ga paliti niti stavljati na punjać
4 sušenjem na suncu ili sa femom stvarate mogučnost nagle nepoželjne oksidacije,a u vodi je koliko toliko zaštičen.
Ako me je stranka poslušala i mobitel odmah stavila u slatku vodu pa mi ga donjela u odmah ili u toku dana šanse su velike.
Postupak: rastaviti ga što prije! dobro isprati u slatkoj vodi , ako ima tragova korozije isprati sa kistom i Mr Proper tekučinom , ako ima korozije koja se i dalje vidi
uzeti zubnu pastu i malu četkicu(idealan kist za tempera bojanje)
Naknadno ga dobro isprati sa vodom i uzeti neki tekući sapun ili šampon i dobro zapjeniti pa isprati i tako par puta.
Na kraju ga osušiti sa femom ili na suncu ,ako je jako sunce.
Pregledati ploću i sve kontakte , ako je potrebno malo prelemiti puhalicom.
Display , malo komplicirano ,najbolje ga je staviti u blizini žarulje par sati jer voda sa displeja se teško suši,recimo 100w i 5-6 cm udaljeno .
Spojiti ga ,ako radi provjeriti sve funkcije , ako ne pokušati rješiti ono što nevalja , ako ne radi prelemiti ga ,ali ne sa previše fluksa.
Ne rješim ih baš sve , ali negdje oko 80% se da srediti , a ono što je najvažnije ,ima ih puno koji su prije nekoliko godina bili u moru a poslje kod mene i dan danas rade.


Vrlo amaterski i krajnje neprofesionalno,razmisli ili još jednom pročitaj šta si napisao....bez ljutnje.....obavezno izvaditi bateriju.....oprati telefon u ultrazvučnoj kadici sa tečnošću namijenjoj za mobilne telefone....dobro dobro osušiti..............
JOŠ MALO I OVI ĆE SVI PILIĆARI DA POCRKAJU
 
Odgovor na temu

novack2

Član broj: 20632
Poruke: 595
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 07:12 - pre 229 meseci
@ Dr.Sema.
Ono što je Vivas napisao moglo bi se ipak protumačiti kao pružanje prve pomoći mobitelu, mi koji živimo uz more srećemo se češće sa takvim problemima nego vi koji ste u unutrašnjosti, vidim da si iz Tuzle gdje je poznati rudnik soli, pa ako nekom i padne u jamu, neće se nasoliti kao da padne u more.
Bolje ga je i odmah staviti u slatku vodu da se matična ploča desolarizira nego ga ostaviti onakvog jer NaCl ipak nagriza.
Ma zamisli ti budale, telefon mu pao još prošlo ljeto u more i on me tek sad zove dal bi mu mogao spasiti mobitel, nakon 10 mjeseci i još me pita koliko bi to sve koštalo, a telefon mu zvoni kao bebina zvečka jer su u međuvremenu pootpadali svi djelovi sa njega :))
Jedino mi nikako nije jasno, zašto u 99% slučajeva kad se ljudima smoči telefon, i ugasi se, zašto ga odmah idu paliti da vide dali telefon onako mokar radi i na taj način naprave nepopravljivu štetu??? Svi poslije sliježu ramenima :)
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 13:58 - pre 229 meseci
Citat:
Inovator: PS neargumentirani odgovori poput ovog maloprije ipak nisu dobrodošli. Traži se neko kvalitetno rješenje, kužiš, a ne sad sasjeći sve u korijenu

Dobro ti je Novack2 rekao, ne znam sta se ljutis?!?

Citat:
vivas
...Postupak: rastaviti ga što prije! dobro isprati u slatkoj vodi , ako ima tragova korozije isprati sa kistom i Mr Proper tekučinom , ako ima korozije koja se i dalje vidi
uzeti zubnu pastu i malu četkicu(idealan kist za tempera bojanje)...

E stari moj samo mi reci kako ces isprati taj Mr Proper koji zadje ispod chipova na kuglicama? Eeeee, nije to bas tako lako, ono kad bi chip bio nekih pola centa iznad ploce, pa bi mozda i moglo, a ovako....

Citat:
vivas
...Na kraju ga osušiti sa femom ili na suncu ,ako je jako sunce.
...

Ako si mislio na klasicni fem za kosu, onda nesto ne verujem da ces uspeti da ga upalis posle...ko razume, shvatice

Citat:
novack2: ...Ma zamisli ti budale, telefon mu pao još prošlo ljeto u more i on me tek sad zove dal bi mu mogao spasiti mobitel, nakon 10 mjeseci i još me pita koliko bi to sve koštalo, a telefon mu zvoni kao bebina zvečka jer su u međuvremenu pootpadali svi djelovi sa njega

Ja sam imao jednom slucaj da je coveku ispao tel u sneg i nije mogao da ga nadje, pa je ostao tu celu zimu, tek negde u aprilu ga nasao i odradio sam ga, uz zestoke napore, za nikakve pare
Citat:
novack2:
Jedino mi nikako nije jasno, zašto u 99% slučajeva kad se ljudima smoči telefon, i ugasi se, zašto ga odmah idu paliti da vide dali telefon onako mokar radi i na taj način naprave nepopravljivu štetu??? Svi poslije sliježu ramenima

A da ti nemas pojma sta se desava kad tel upadne u vodu i da ti se to isto desi i ti i ja bi u 99% slucajeva isto to uradio, jer:
1) Interesuje te je l' tel jos ispravan
2) Zao ti je para datih za njega
3) Zao ti je dati 10-15 eura nekom ko to moze da vrati u prvobitno stanje, mozda si to mogao sam
4) Jer si Homo Balkanicus, i mislis da sve mozes sam

When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

novack2

Član broj: 20632
Poruke: 595
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 14:04 - pre 229 meseci
@ Skymobile Citat:

novack2: ...Ma zamisli ti budale, telefon mu pao još prošlo ljeto u more i on me tek sad zove dal bi mu mogao spasiti mobitel, nakon 10 mjeseci i još me pita koliko bi to sve koštalo, a telefon mu zvoni kao bebina zvečka jer su u međuvremenu pootpadali svi djelovi sa njega

Ja sam imao jednom slucaj da je coveku ispao tel u sneg i nije mogao da ga nadje, pa je ostao tu celu zimu, tek negde u aprilu ga nasao i odradio sam ga, uz zestoke napore, za nikakve pare

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Re: To je još izvodivo, snijeg je drukčiji, ali more je ipak slano i izgriza sve elemente, nema spasa nakon toliko vremena nakon što je skvašen bio.
A za ovo pojašnjenje si u pravu.
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 15:08 - pre 229 meseci
@skymobile
znam da je dobro novack rekao, ono gore nije bilo njemu namjenjeno već je neki tip napisao kao možeš ga bacit u smeće, pa sam na to reagirao. No, isti je obrisao poruku, pa je sad ispalo da ja komentiram nečije tuđe riječi. Usput se ispričavam ako se netko uvrijedio, jer ekipi koja je ovo pisala svaka čast, svima.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 15:20 - pre 229 meseci
Jbg nisam video taj prethodni post, verovatno neko od ovih padobranaca, ima ih ko go.ana
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.proxy.astra-net.com.



+42 Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 15:46 - pre 229 meseci
Post sam ja obrisao, jer tip je neki padobranac koliko sam uspeo dva shvatim.
Dva posta na nasem forumu, i oba "najbolje da bacis telefon" -)
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 15:54 - pre 229 meseci
Citat:
legija: Post sam ja obrisao, jer tip je neki padobranac koliko sam uspeo dva shvatim.
Dva posta na nasem forumu, i oba "najbolje da bacis telefon" -;))


pretpostavljao sam da je mod, jer nije mogao obrisati nakon mog replya...
mislim, zbilja odgovora, ako ne želi pomoći, ne mora se ni petljat.
ujedno, hvala na brisanju!
 
Odgovor na temu

vivas
ivas vilim
vodice

Član broj: 24702
Poruke: 122
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 22:43 - pre 229 meseci


Pozdrav svima!

Namjenjeno posebno Dr Semi ,ali i ostalima.
Nemam se namjeru sad posebno pravdati na ove tvrdnje ////
" Vrlo amaterski i krajnje neprofesionalno,razmisli ili još jednom pročitaj šta si napisao....bez ljutnje.....obavezno izvaditi bateriju.....oprati telefon u ultrazvučnoj kadici sa tečnošću namijenjoj za mobilne telefone....dobro dobro osušiti.""
Dr Sema!
Pretpostavljam da nikada niste imali u rukama mobitel koji je pao u more prije dva sata bio u moru 5-10 sekundi možda i minut i bio poslje toga na suncu dva sata.
Ako niste to imali priliku vidjeti ,onda u jednoj čaši napravite otopinu vode i soli , može i soli iz Tuzle,stavite jednu žlicu sli u čašo otopite sol i ubacite jedan stari mobitel u tu čašu , zatim ga izvadite i osušite na suncu , nakon dva sata ga otvorite i imati četae što vidjeti.(tako ga obično donose nakaon dva sata)
Napravite istu stvar , ali mobitel nemojte sušiti nego ga odmah stavite u slatku vodu , otvorite ga za 24 sata i sve će vam biti jasno.

Za skymobile!
Sušenje femom za kosu je po meni ista stvar kao i grijenje sa puhalicom,s time da se ne postiže tako velika temperatura ,osim ako vi ne koristite neki specijalni zrak za vaše puhalice.
Napravite istu stvar kao što sam i rekao kolegi Dr Semi,pa onda pokušajte otkloniti koroziju kako god znate ,ultrazvučna kada itd ,razne kemikalije itd. pa čete vidjeti sa čime se korozija najbolje skida.
A Mr.proper , korodirani mesing u trenu pretvara u zlatnu boju,a sa cina također u trenu skida oxid (pogotovo između kuglica koje su spojene oxidom ) ,oprati ga? ispiranjem u vodi s pjenom nekog šampona i to napraviti nekoliko puta.

Ljudi ja svaki dan imam mobitele koji su se kupali u moru,ultrazvučnu kadu ne koristim jer mi u ovakvim slučajevima nije pomogla.
Radim onako kako mi najbolje ide za rukom i u tome imam uspjeha.
Jako dugo sam se mučio da dođem do ovakvog načina rada (probao sve i svaša i experemenitrao sa neispravnim mobitelima,namjerno ih stavljao u morsku vodu i poslje čistio) , pa sad bilo to amaterski ili neprofesionalno ja sam to podjelio sa vama.
 
Odgovor na temu

vivas
ivas vilim
vodice

Član broj: 24702
Poruke: 122
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 22:56 - pre 229 meseci
Evo imam još nešto dodati .

Inaće sol se ne otapa u nikakvom alkoholu koji se koristi za ultrazvućne kadice,ako ne vjerujete uzmite tečnost koju koristite za ult.zv.kadicu ulijte u neku minijaturnu posudu malo tečnosti stavite malo soli ,onako za probu i pokušajte otopiti sol u toj tečnosti?
 
Odgovor na temu

neodoljiv
izv

Član broj: 39110
Poruke: 20
*.neobee.net.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 23:06 - pre 229 meseci
ok vivas , naravno da postujemo tvoje iskustvo sa morskom vodom ,
i mogu da ti kazem da sam sa uzivanjem pratio ovu dikusiju , pogotovu mi je bilo interesantno kako resavate problem slane vode ali mi nije jasna ta Mr Proper tecnost ako sam dobro shavatio ona je dala dobre rezultate u skida nju korozije ali me buni sa cim posle ispiras nju.Mislim da ako imas dobra iskustva sa Mr Properom onda u redu ali imas mnogo finijih i daleko brzih rastvaraca kako za koroziju tako i za slanu vodu i nemoj se ljutiti ispravan proces skidanja korozije pravilnom metodom verovao ili ne traje 3min o rastvaranje soli ostale na maticnoj ploci oko 30 sek.tako da ceo ovaj tvoj tretman koji veruj mi izuzetno cenim jer vidim da si sa velikom mukom stigao do njega izgleda jako komplikovano
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
*.bxy.org.yu.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 23:09 - pre 229 meseci
@vivas

Slazem se s tobom u potpunosti,ultrazv.kada nije uvek srecno resenje imao sam par komada kad dodju sa letovanja pa znam kako izgledaju telefoni izvadjeni iz mora.
Mozda je nekome neprofesionalno ciscenje cetkicom ali ja uzmem sve lepo precistim pa osusim.Posle toga obavezno malo fluksa ispod svakog chipa koji je sumnjiv pa preduvam.U 90 % slucajeva radi bez problema.
Kadicu koristi moja konkurencija u gradu kao "specijalnu napravu kojom ce odmah resiti problem" ali cvrc.Samo to od opreme i imaju....

Pozdrav,
p.s. nisam probao Mr.proper
 
Odgovor na temu

vivas
ivas vilim
vodice

Član broj: 24702
Poruke: 122
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?06.06.2005. u 23:37 - pre 229 meseci
Mr Proper super gel? ima ga kupiti svugdje,jeftin je ,ispiranje.
Nije problem, mlaz vode,kist ,napraviti više puta dobru pjenu i isprati ,mlaz usmjeriti tamo gdje je najpotrebniji.
Vrijeme rastavljanja i sastavljenje zavisi ot tipa i modela mobitela.
Kada se mob rastvai postupak čišćenja traje oko 10 minuta ,nakon čega sljedi sušenje i sve ostalo.Naravno flux i malo zagrijati dobro dođe pogotovo tamo gdje je sumljivo.

Zašto Mr Proper? (sad se osječam kao da radim u Mr Properu u propagandi za prodaju) , ali nije tako.
Nabavio sam iz inozemstva razne tečnosti za skidanje korozije koje su zaista bile djelotvorne ,hmm čisi ko ludo. međutim dešavalo bi mi se da bi mi se ti mobiteli nakon nekog vremena vratili , a onda bi vidio ponovnu koroziju i mislio sam se šta kako i sa čime.
Pokušao sa raznim kemikalijama oprati ploće sa prastarih telefona osušiti i ostaviti ,napisati na neljepnicu sa čime sam radio ,pa bi ih nakon nekog vremena pogledao i tu mi se Mr Proper pokazao najbolji ,jer naknadno nije bilo korozije.
Ako bi nabavio nešto bolje , zašto da ne , za sada mi je ovo najbolje od svega što sam probao.
Danas sam imao dva utopljena,očistio,osušio ,nije mi se dalo sklapati i sad idem sklapati, Nokia 6310i i Samsung D410 ,vjerujem da će sve biti OK,ali nikad se nezna ,ponekad naprava izgleda grozno i proradi ,a ponekad se desi da izgleda izvrsno ,ali ne uspije se ništa napraviti.
 
Odgovor na temu

cybercom

Član broj: 17452
Poruke: 1158
*.cust.panline.net.



Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?07.06.2005. u 06:47 - pre 229 meseci
E,sada moje iskustvo,a postoji slican topic na jednom drugom forumu,ja sam se sit nasmejao,zimus negde kada sam ga citao,no moja iskustva :

Eve ovako,ja koristim tri vrste tecnost i to iskljucivo u ultrazvucnoj kadici!!! zavisno sta je sa telefonom ?!
1.Alkokhol (ali ne iz apoteke ili radnje,surak mi direktor spiritane tu u okolini,inace vrstan tehnolog),koji je 98% cist (apsolutno nijedan u slobodnoj prodaji nije toliko cist koliko god pisalo na njemu) i koji neostavlja bele tragove po ploci od kapilara !
2.Nitro razredjivac (iskljucivo domaci u limenom pakovanju,slovenacki je dosta slabiji i vredi samo za slovenacke proiyvode,jako je slab za nase,isto vazi i za grcke (barem je to moje iskustvo)
3.E tu je caka kod treceg,naime pre jedno dve godine,tast mi donese iz Francuske jednu emulziju koja je pakovana kao sampon za jedno pranje,a namena mu je za ciscenje i dezinfekciju podova i lainata.Na uputstvu pise da se sipa u 8l vode,e bio ja skeptican,a on me ubedi,ma uradi to samo ima tamo kod njega jedan Ukrainac,komsija a inace radi u jednom servisu za telefone,kaze mu da je to najbolje,i ajde ja uradih to.E vidi sada,nisam imao potrebe da je koristim jedno vreme,nego proslo leto dosla jedna tura klinaca sa letovanja (iz Bara svi) gde je jedno 10-ak telefona popilo slanu vodu (valjda se deca gadjala,odakle toliko u vodi pjma nemam),u Baru su im odma rekli da nema leka za njih,oni spakovali telefone i doneli kuci (kod mene),e ja ajde preobao sa svim i svacim ali nista,uzeh ja tu tecnost sipah u UZ kadicu operem ih,podmazem sa kapilarom i ugrejem "DUVALJKOM",kada vidi cuda od 10 7 je radilo,radi idan danas,koliko ja znam !

Eto moje iskustvom sa "Hrdjom" i "Korozijom"

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?07.06.2005. u 13:12 - pre 229 meseci
Citat:
cybercom: E,sada moje iskustvo,a postoji slican topic na jednom drugom forumu,ja sam se sit nasmejao,zimus negde kada sam ga citao,no moja iskustva :

........

Pozdrav !

zanimljivo... nisam znao da se razređivač može koristiti. ja sam mislio ruknut 98%-tni alkohol, imam ga. Sad sam u dilemi zbog ovog Mr.Propera:-) Ovaj moj primjerak je bio u slatkoj vodi. daje neke znakove života, tipkovnica, display, ali samo svijetli.
Šta da ga utopim u alkohol malo ostavim i osušim, najbolje, pa ćemo vidjet
PS oprosti, ali šta ti je ova kapilara??
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.vdial.verat.net.



+8 Profil

icon Re: korodirani mobitel-lijek?07.06.2005. u 15:02 - pre 229 meseci
Citat:
vivas: Pozdrav svima!

Za skymobile!
...Sušenje femom za kosu je po meni ista stvar kao i grijenje sa puhalicom,s time da se ne postiže tako velika temperatura ,osim ako vi ne koristite neki specijalni zrak za vaše puhalice...

Bez ljutnje molim
Nije isto duvaljka i fen za kosu, ne zbog temperature vazduha, vec zbog skroz drugacije sistema cirkulacije vazduha kroz iste. Vazduh iz fena je pun statickog elektriciteta, dok duvaljka nije. Zato se moze vrlo lako sje.ati tel ako ga duvas fenom.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: korodirani mobitel-lijek?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6554 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.