Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows ili network problem?

[es] :: Security :: Windows ili network problem?

[ Pregleda: 2674 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Green-BABUSNICA

Član broj: 44710
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Windows ili network problem?04.06.2005. u 13:40 - pre 230 meseci
Kada otvorim Mozillu i krenem sa otvaranjem straica izbacuje sledeci prozor sa greskom:
------------------------------------------------------------------------------------
Security Warning
The information you have entered is to be sent over an unencrypted connection and could easly be read by a third party.
Are you sure you want to continue sending this information?
|./| Alert me whenever I submit information that's not encrypted.
Continue Cancel
------------------------------------------------------------------------------------
Sta se ovo desava i kako to da sprecim? Da li je to greska sa windows-om ili neki virus ili crv. Kaspersky 5.0.20 PRO mi je stalno aktivan. Kada je to poceo da izbacuje i Windows mi je postao nestabilan. Sta se to desava?
Hvala unapred!

Mess with the best, die like the rest...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows ili network problem?04.06.2005. u 18:17 - pre 230 meseci
Popunio si neki formular koji ne ide preko https-a (sto inace, najcesce i jeste slucaj) a u Mozilla-i ti je namesteno da te upozorava kad god radis tako nesto.
Samo iskljuci upozoravanje i nemas brige.

Sumnjam da ti je Windows zbog ovog postao nestabilan... Kako nestabilan (sta se desava)?
 
Odgovor na temu

Green-BABUSNICA

Član broj: 44710
Poruke: 83
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Windows ili network problem?05.06.2005. u 15:17 - pre 229 meseci
Usporio mi je racunar pa povezujem sa onim zato sto se to dogodilo od prilike u isto vreme. Mislio sam da je neki virus ili crv koji pravi problem, ali ti rece da nije nista ozbiljno pa cu pogledati sta je drugo u pitanju. Hvala na odgovoru!
Mess with the best, die like the rest...
 
Odgovor na temu

ReleaseTheChubchubbs!

Član broj: 57395
Poruke: 15
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Windows ili network problem?06.06.2005. u 02:44 - pre 229 meseci
To sto ti je rachunar usporio svakako nema veze sa tim pitanjem koje ti postavlja browser (na to treba da obratis paznju jedino ako recimo kupujes nesto preko neta, pa te upozori da prelazis na konekciju koja nije https i da pritom neko moze da se domogne tvog npr broja kreditne kartice). U svim ostalim slucajevima to je cisto informativni dijalog, a mozes da ga iskljucis-sad se vec ne secam da li odmah u prozoru postoji opcija da otkacis da ti to ne pokazuje,ili moras da pogledas negde u podesavanjima....

Sto se usporavanja samog rachunara tice,ukoliko ti je kaspersky redovno apdejtovan vrlo je mala verovatnoca da je u pitanju neki virus,ali ti zato svakako nije losa ideja da skinesh neki od antispyware programa kao shto je spybot S&D ili adaware i da njime preskeniras ceo sistem i uklonis ako imas neke spy-programchice (oni hoce veoma da uspore ceo sistem); kao i da koristis neki firewall dok si na netu-ako nista drugo nije los ni windows-ov built in [ja ga recimo koristim i nemam nikakvih problema],posebno ako internet koristis samo za surfovanje. Naravno,sasvim je moguce da ti do usporavanja racunara dolazi iz nekih sasvim drugih razloga koji nemaju veze sa malicioznim programima,ali svakako je najpametnije da prvo proveris u vezi sa njima,a ako nije,onda da pitas nekoga ko se razume i vidis shta ti je chiniti dalje.
Keyboard not found!
Press any key to continue....
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Windows ili network problem?

[ Pregleda: 2674 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.