Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Clarkconnect, koristi li tko?

[es] :: Linux mreže :: Clarkconnect, koristi li tko?

[ Pregleda: 4626 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dambo
Zagreb

Član broj: 1189
Poruke: 56
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Clarkconnect, koristi li tko?04.06.2005. u 07:28 - pre 230 meseci
Da li netko koristi clarkconnect http://www.clarkconnect.com/ .
Iskustva home, office verzije. Bilo šta. Usporedba s IPCop-om.
Hvala
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
*.cust.panline.net.

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Clarkconnect, koristi li tko?04.06.2005. u 22:19 - pre 230 meseci
Poz Dambo, ja koristim ClarkConnect Home 3.0 (pre toga Home 2.2) vec nekih godinu dana.

Radim kao mali Wireless ISP, i trenutno imam oko 20-ak korisnika koji su nakaceni preko mog rutera (SNAT). Poredjenje sa IPCop-om (koji sam nedavno instalirao prijatelju na slabiju mashinu) je "Joj razlike,... drasticne!".

IPCop ( http://www.ipcop.org ) je kvalitetan ruter/firewall, dovoljna mashina je i Pentium I sa 24MB RAM-a, a verovatno i manje, tj moze da radi (po autorima) i na >=386, sa 4-8MB RAM-a. Kako bi (ako se ne varam) 486 trebala da propusta negde oko (bar) 10 Mbps, ni sa tim setup-om ne bi trebala da stuca. Postoji kontrola protoka po servisima/portovima, ali ne i po IP adresama (racunarima). Na CD-u zauzima oko 40MB, a kada se instalira mislim da zauzima oko 120MB MAX!. Ja sam je stavio ako se ne varam na HDD od 340MB.

Za IPCop postoje i dodaci (Add-on) koji dodaju neke stvari kao pomenuti QoS (raspodela protoka za koji sam rekao da nema), ali jos nisam proverio koliko je ta instalacija jednostavna.

ClarkConnect ( http://www.clarkconnect.com ) je (cak i u Home verziji) mocniji ruter/firewall zasnovan na Red Hat-u 9.0 (ako se ne varam), trenutno koristi kernel 2.6.9-5, i na sastavljen je od rpm paketa (za razliku od IPCop-a, za kojeg su Add-on-i kao tgz fajlovi), tako da sve sto moze da se instalira na RH i Mandrake, moze i na njega. Takodje (kao i IPCop) ima Webconfig interfejs (podesavanje preko web stranice), ali moze i da se skine i Webmin interfejs za njega. Update sistema se vrsi takodje iz Webconfig-a, ali se pre toga sistem mora registrovati na njihovom sajtu (besplatno). Kada se registrujes, otkljuca se i jos po koji servis, ali se ne secam tacno koji. Verzija 3.0 (cak i u Home varijanti) ima i VPN Server! i to i za PC-to-LAN (PPTP) i za LAN-to-LAN (IPsec) povezivanje.
Za IPSec pise nesto o mogucoj pretplati?, ali kako sam v3.0 postavio nedavno, a nisam imao vremena da probam na nekoj drugoj mashini (sa glavnim ruterom se nije igrati :0) ), nisam siguran da li je taj servis besplatan ili ne. PPTP je sigurno besplatan i aktivan, ali ni njega jos nisam stigao da probam :0(.
U sebi ima Web server sa PHP podrskom, Mail (POP, IMAP i SMTP) i Webmail servere (obican i secure), Antispam, Mail Queue, FTP server, Users(za PPTP, mail), Ogranicavanje protoka (Bandwidth - preko HTB skripte) sa podesavanjem za koji port se trazi ogranicenje i sa kojim prioritetom, Port Forwarding, Wireless podrska, a tu je i dosta izvestaja (Intrusion, SMTP, Web proxy, Web reports, Logs, Statistics
Kako je sistem zasnovan na RH rpm-ovima, mozes da ubacis bilo koji rpm paket, a cak mozes da instaliras i DEVELOPMENT pakete, pa da kompajliras do mile volje (naravno ne na sistemu koji ti izlozen napadima spolja, zbog bezbednosi.
Hardverski zahtevi za ClarkConnect su ako se ne varam Pentium I pa na gore, sa bar 64RAM-a i 1GB HDD, mada ja to nisam proveravao. Ja imam Celeron na 633MHz sa 128MB RAM-a i 1,2GB HDD, i njegov load (opterecenje) je u proseku od 10-20%.
Kako bi sto bolje radio, sistem napuni RAM do kraja (ma koliko ga imao) tako da sto manje koristi HDD.
Sistemom sam jako zadovoljan, i cak planiram da cim budem imao malo vremena, odradim prevod na srpski, i time priblizim distribuciju vecem broju korisnika.

Nadam se da ce ti ovo pomoci.

Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

Dambo
Zagreb

Član broj: 1189
Poruke: 56
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Clarkconnect, koristi li tko?04.06.2005. u 23:40 - pre 230 meseci
@Dr.Love puno hvala.
Inace prvo sam koristio m0n0wall, pa sam presao na IPCop i jako sam zadovoljan s njim.
(mala kucna mreza 4 racunala). No vidio sam slucajno i naletio na office verziju Clarkconnecta, instalirao ju i normalno zapeo na registraciji. Sada vidim da home verzija i nije toliko slabija, a ima puno više opcija nego IPCop pa me je interesiralo pouzdanost, updateovi (iako vidim na njhovom sajtu da svako malo nesto dodaju) i koliko dugo vredi ta home verzija. Da li je to godina dana ili neograničeno.
Inace router mi je pentium 3 na 550MHz, sa 320MB rama.
Hvala još jednom
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
*.cust.panline.net.

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Clarkconnect, koristi li tko?05.06.2005. u 12:11 - pre 230 meseci
Ja sam poceo da se bavim ruterima u Martu 2004, i probao sam ih nekih 10-ak, a za razne svrhe koristim Freesco http://www.freesco.info (na 1 floppy staje), ClarkConnect, krekovani Mikrotik koji cu da odstranim jer je em zastareo (v2.7.14), em sam u-punu poceo da gotivim open-source projekte, i IPCop od nedavno.
Gde ne moze ClarkConnect, stavljam IPCop, a gde nemam HDD, a ima floppy i 4-8 RAM, stavljam Freesco (odlican za privremene LAN-LAN rutere, ne dira HDD a posluzi).
ClarkConnect v2.2 sam koristio registrovanu od Aprila 2004 do Maja 2005, i koliko sam upoznat, registracija nije ogranicena. Cak i da jeste, reinstaliras sistem i registrujes se pod drugim imenom i to je to :0) . Izuzetno je pouzdan i stabilan, a podrzava i kao i svaki RH sijaset drajvera (kudzu - automatska detekcija). Samo mi se pred kraj zaglupljivao kod PPPoE veze, ali mislim da je to moja greska u bezbednosti, tj. pokusao je da mi se zakaci na suparnika i poslao svoju PPPoE sifru, koja je mojom gluposcu bila i sifra za pristup racunaru :0(. Inaca je zakon.

To je moja preporuka, samo napred sa njim.

Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

1864
Srdjan Kujundzic

Član broj: 60529
Poruke: 2
*.omik.org.

ICQ: 48084233


Profil

icon Re: Clarkconnect, koristi li tko?15.06.2005. u 10:16 - pre 229 meseci
Ono sto me interesuje je da mi neko ko ima iskustva sa ovim firewall/ruter-om odgovori: da li podrzava wireless AP rezim rada kartice i koje sve chipsetove tj. kartice prepoznaje?
Na sajtu sam video da je inicijalno podesen za Orinoko, i da moze da mu se doda drajver..... konkretno me interesuje PRISM 2.5 podrska.
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
*.cust.panline.net.

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Clarkconnect, koristi li tko?18.06.2005. u 19:38 - pre 229 meseci
Sto se tice Prism 2.5 podrske, ClarkConnect dolazi sa "Wireless tools"-om i pcmcia paketima, i ja sam bez problema koristio bas PRISM 2.5 kartice dva tri proizvodjaca.
Za rad kao AP nisam siguran, posto sam ja izabrao da mi AP bude AusLinx-ov (citaj SENAO) 200mW, koji je LAN kablom povezan sa Ruterom, na kom mi je PCMCIA Prism 2.5 kartica 200mW, koja se preko HyperLink 24dBi gridovke, kaci sa mojim NADprovajderom "PanLine.net" na daljini od, vazdusno, oko 13 Km.
Posto je u pitanju RH, samo instaliras rpm sa drajverom za tvoju karticu, i to je to.
Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Clarkconnect, koristi li tko?

[ Pregleda: 4626 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.