Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

intel and mac - together?!

[es] :: Mac hardware :: intel and mac - together?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16728 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!08.06.2005. u 23:56 - pre 228 meseci
Leopard će pičiti samo na 32-bitnim x86?????

HAHA. Ako se to dogodi, Apple is so dead.

Danas kad su 90% svih MS-ovih proizvoda 64-bit-ready, oni planiraju konkurirati LH-u na 32... HAHA.

AMD ne pravi već pola godine 32-bitne procesore, bolje bi im bilo da Intel drži nekog asa u rukavu.....

Jadni Mac developeri sa 4GB virtualne memorije. JADNI :>
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 00:13 - pre 228 meseci
joj bogo!
to ti se desava kada suvise rano krenes u objavu buducih proizvoda.
to je prva developers masina!alooo
drugo leopard izlazi za godinu i kusur dana imace buduci intel procesor i parirace slini od longhorn-a!
reality check.
posto svaki dan objasnjavam ljudi nesto vezano za xp 2003 i sl. stalno lljudi nesto zapitkuju i zele da skidaju alpha verziju (ranije) longhorna i sl.
ja pokusavam da im objasnim da se manu takvih stvari da nikada ne stavljaju i bete i da finalni proizvod nece imati previse slicnosti sa ranim instancama.
sada se ovde opet ponavlja sve!
nisi ni procitao prvi ilegalni utisak jedne osobe (!) i vec dolazis do potpuno pogresnih zakljucaka.
sto bi rekao morpheus you can believe whatever you want to believe.
nije dovoljno sto smo na ivici (mac users in serbia) da nas nema sada jos treba na ovaj nacin da se rasplinjavamo.
sto bi rekao genijalni kolumnista za hrvatski casopis bug kada je citirao poznati grafit:
malo nas je al smo g****!
true that true that!
poenta je samo u kvalitetu finalnog proizvoda iza koga ce stajati reputacija apple i jobs-a a osx od prve verzije podrzava x86.
mi jos pricamo o nnovijim implementacijama x86-64.
g5 cak i po sadasnjem poredjenju (te osobe) u nekim trenucima je los (dual).
vi kako hocete ja cekam svoj imac koji kipti sa barem dual ako ne i dual multicore intelom sa osmehom na licu.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 00:35 - pre 228 meseci
Citat:
Sundance: Leopard će pičiti samo na 32-bitnim x86?????

HAHA. Ako se to dogodi, Apple is so dead.

Danas kad su 90% svih MS-ovih proizvoda 64-bit-ready, oni planiraju konkurirati LH-u na 32... HAHA.

AMD ne pravi već pola godine 32-bitne procesore, bolje bi im bilo da Intel drži nekog asa u rukavu.....

Jadni Mac developeri sa 4GB virtualne memorije. JADNI :>
Citat:
hulja:nije dovoljno sto smo na ivici (mac users in serbia) da nas nema sada jos treba na ovaj nacin da se rasplinjavamo.
sto bi rekao genijalni kolumnista za hrvatski casopis bug kada je citirao poznati grafit:
malo nas je al smo g****!
true that true that!


Hulja,

nemoj da se primaš, tip ne koristi Mac, očigledno nikada i nije, što mu ne smeta da radi kao lead engineer u Apple OS X odeljenju, pa zna na čemu će Leopard "pičiti". Ne znam da li posećuješ Advocacy, tamo sve vrvi od njegovih postova, pročitaj par i biće ti jasno o kakvom se liku radi, opet je zalutao ovde. Bolje bre da se zaposli u MS-u i radi nešto korisno, kada ih toliko voli, ali i oni biraju, tako da mu ostaje da se vrati u Advocacy i radi nešto beskorisno, kao do sada. Treba ga ignorisati, verovatno će i ovaj njegov post biti obrisan, ako i tvoj i moj, a i treba. Probao sam da se suzdržim, ali eto, nisam mogao. Još kada bi postojala mogućnost da pored ignorisanih foruma podesim i kojih odlepa hoću da poštedim sebe... Jeste, vređem, potpuno osnovano.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 00:48 - pre 228 meseci
Ovaj....lijepo vam ovdje piše:

http://www.elitesecurity.org/poruka/784693

Mislite vi šta hoćete, ali 32-bitni Apple 2006./2007. je as good as dead.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 01:53 - pre 228 meseci
to je misljenje pojedinca.
na www.macworld.com stoji ovo:
"Does this mean Apple’s abandoning its commitment to a 64-bit architecture?

We don’t have any specifics yet, but it seems highly unlikely to us that Apple would turn its back on 64-bit chips. Intel offers 64-bit chips and it’s almost impossible to conceive that Apple would move backward in this area."
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 03:00 - pre 228 meseci
Dakle, 64 bita su uvjetni kondicional, današnji Tiger port i razvojni alati su 32...

Nebo i zemlja baby.

Mene mnogo zanima što će me konkretno spriječiti da instaliram na svoju x86-32/64 kantu Leoparda. Apple, za razliku od MS-a, nije baš u poziciji da Intelu diktira pravila igre. hardverski-enabled NGSCB neće doći sa prvim izlaskom LH-a, već par mjeseci kasnije (vjerojatno sa SP1, u paketu sa WinFS, Monad etc.), ergo Leopard vrlo vjerojatno neće biti nekom "pupčanom vrstom" vezan za CPU. Ili ipak hoće :>

Također će biti zanimljiva tranzicija svih Mac popularnih alata na windoze, ekvivalentne ili brže učinkovitosti, što će u konačnici rezultirati Apple-ovom orijentacijom isključivo na mobilne multimedijalne playere.
 
Odgovor na temu

diff

Član broj: 45094
Poruke: 21
*.ford.eu.uu.net.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 07:07 - pre 228 meseci
Mislim da ce instaliranje mac os x na regularni x86 PC, pre biti spreceno ogranicenom podrskom za hardver u XNU kernelu.

Nego, sto se tice NGSCB/palladium-a, nisam bas slusao na casu... ali zar nije slucaj da vazi OS+hardver = mogucnost za trusted aplikacije, tj. da sam OS ne moze da funkcionise kao trusted aplikacija (cime bi i mogucnost zastite mac os x preko NGSCB, zapravo bila nemogucnost :)?
Ko sto rekoh, nisam bas pazio, voleo bih da me neko ispravi/ili potvrdi u vezi ovog.

 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 10:56 - pre 228 meseci
Citat:
Jel ste opazili datum izlaska mac-a na intelu?
6.6.6 number of the beast


Hm, cena Apple I kita je bila $666.66 tamo daven 1976. godine. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 10:59 - pre 228 meseci
Citat:
Mene mnogo zanima što će me konkretno spriječiti da instaliram na svoju x86-32/64 kantu Leoparda.


Zdrav razum, možda?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 12:05 - pre 228 meseci
Interesantna priča od autora Delicious Library:

http://wilshipley.com/blog/200...decent-software-for-intel.html


 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 12:50 - pre 228 meseci
Citat:
madamov: Interesantna priča od autora Delicious Library:

http://wilshipley.com/blog/200...decent-software-for-intel.html


toje ono o čemu ja pričam,
procesor je "motor", a kako stvari izgleda stoje Power PC je izvrstan ali ogroman motor koji ne može da stane po "haubu"
meni je jedino žao što 64 bitna arhitektura (u ovom trenutku) "ode"

kako smo mi samo korisnici a ne analitičari ili hw dizajneri,
očigledno ne možemo da sagledamo celu problematiku
jer da je tako ja bih se zvao johnatan ive, miki loren ribardie (ili tako nekako), sundance bi se zvao william III gates i tako dalje
ps
ko zna? možda za pa meseci kupim kod sonneta intel Dual CPU board





Stay In Tune
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 17:19 - pre 228 meseci
Citat:
diff: Mislim da ce instaliranje mac os x na regularni x86 PC, pre biti spreceno ogranicenom podrskom za hardver u XNU kernelu.


U open-source kernelu, kojeg svatko može rekompajlirati kako mu šune? :)

Teško....jako teško.

Citat:
ali zar nije slucaj da vazi OS+hardver = mogucnost za trusted aplikacije, tj. da sam OS ne moze da funkcionise kao trusted aplikacija (cime bi i mogucnost zastite mac os x preko NGSCB, zapravo bila nemogucnost :)?


NGSCB služi za zaštitu aplikacija (tj. NCA - Nexus Computing Agenta, specifičnih "spartanskih" procesa koje ni OS ne može kontrolirati). E sad, sve što sam ja pročitao jest u takvu nekakvu namjenu...nigdje nije bila spomenuta baš zaštita OS-a.

A kao drugo, puni NGSCB dolazi tek nakon LH-a (a time i Leoparda), a s obzirom da je MS glavni nositelj cijele trustworthy computing inicijative, a Apple se tu nigdje ni ne spominje, ne znam baš kako će Apple spriječiti piratluk svog OS-a na ostale x86 kante.

Apple ovdje nije u poziciji da kontrolira hadver, ponavljam, osim ako Intel nema nekog asa u rukavu.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
194.106.185.*



Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 18:12 - pre 228 meseci
sundance a sta ti ustvari govoris?
da ce sledeci os x biti bullshit ali ces ti pored te cinjenice ipak (da skrnavljenje ide do kraja) hteti i mozed da stavis na svoj trash pc?
sto bi bila replika iz filma e super si ajd sad idi!
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu.



+1 Profil

icon Re: intel and mac - together?!09.06.2005. u 19:50 - pre 228 meseci
Jos jedan dobar artikl.
http://arstechnica.com/columns/mac/mac-20050608.ars

i molim vas drzite se orginalne teme da ne bih zakljucao raspravu.

Hvala
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!13.06.2005. u 22:30 - pre 228 meseci
bezveze ja sam navijao za cell.damn it my money is gone!
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!14.06.2005. u 21:19 - pre 228 meseci
www.macdailynews.com wroteApple Computer is the fastest growing brand in the world

Tuesday, June 14, 2005 - 11:03 AM EST



"Apple, creator of the iPod, is the fastest growing brand in the world, with internet brands Google, Amazon, Yahoo! and eBay following close behind, pushing notoriously powerful brands like Coca-Cola off the list," Sam Matthews reports for Brand Republic. "According to marketing consultants Vivaldi Partners and Forbes, Apple has managed to increase its brand value by 38% in the last four years -- largely thanks to the ubiquity of its portable music device iPod."

Matthews reports, "The report describes the growth brands as having 'outperformed their peers in their respective markets during the past four years and are likely to continue to do so into the future.'"
 
Odgovor na temu

Genex 99
Mirko Dragaš
Bosna i Hercegovina, RS

Član broj: 10839
Poruke: 192
*.etfbl.net.

Jabber: dragas@gmail.com
Sajt: users.prijedor.com/mirko1..


Profil

icon Re: intel and mac - together?!30.06.2005. u 10:37 - pre 228 meseci
ova me prica posjetila davno kada sam pre vise od godinu dana na ovom forumu napisao da Apple ima MARKLAR, os koji dugo sprema ya X86 platformu.

Medjutim niko do sada nije mi povjerovao.

Meen ova prica ni najmanje nije zacudila. Sam intel procesor sa HT na EMT64 i 3+ Ghz moze solidno da odvrti MacOS X ako imate 1Gb+ memorije. NA Chery OS.

Znam da to nije isto i bla bla bla ali dokazuje da je Powerpc kao arhitektura malo prevazidjena i da ce se taj proces nastavljati u buducnosti.

Meni licno je drago zbog ovog poteza jer to znaci da cu za XXXX Eura koliko sam platio svog Mac-a sada dobijam nista.


Iako ja licno preferiram MACOS X, sada sa dolaskom Longhorna i jacih Intel procesora shvacam da budaca kupovina MAc-a predstavlja bacanje novaca, osim ako kao i uvjek od jednom ne izbaci novu ideju.
|^^^^^^^^^^|____
| Network Impact...| '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
194.106.185.*



Profil

icon Re: intel and mac - together?!30.06.2005. u 15:26 - pre 228 meseci
prvo apple nije spremao os za intel platformu nego je svo vreme os x sa strane terao na ovoj platformi.
drugo powerpc arhitektura nije prevazidjena nego je problem veliko pregrejavanje (za laptop) i relativni problem podizanja frekvencije.
cherry os je na kraju ako se ne varam bila prevara i bio je pokraden kod pear pc.
"Meni licno je drago zbog ovog poteza jer to znaci da cu za XXXX Eura koliko sam platio svog Mac-a sada dobijam nista.


Iako ja licno preferiram MACOS X, sada sa dolaskom Longhorna i jacih Intel procesora shvacam da budaca kupovina MAc-a predstavlja bacanje novaca, osim ako kao i uvjek od jednom ne izbaci novu ideju."
?molim?
mac je mac.
sada sa dolaskom longhorna?:) ti mora da se salis.longhorn je godinu ili godinu i po dana udaljen.
mac je mac zbog os i genijalnog dizajna samih makina.
ako ce prelazak na intel da ubrza platformu snizi cenu mozda ponudi dual boot ili kao sto pisu da vecu kompatibilnost software super.
ako si ti hteo da kupis mac samo zbog powerpc onda nemas predstavu sta cini jednu platformu.

 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!30.06.2005. u 16:59 - pre 228 meseci
Citat:
ako si ti hteo da kupis mac samo zbog powerpc onda nemas predstavu sta cini jednu platformu.

ni < ni >

Stay In Tune
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: intel and mac - together?!02.07.2005. u 14:08 - pre 228 meseci
Citat:
hulja: drugo powerpc arhitektura nije prevazidjena nego je problem veliko pregrejavanje (za laptop) i relativni oproblem podizanja frekvencije.


Drugim riječima: nedostaci arhitekture su doveli do toga da ona zastari :)

Citat:
sada sa dolaskom longhorna?:) ti mora da se salis.longhorn je godinu ili godinu i po dana udaljen.


Baš kao i Pentitosh.

Citat:
mac je mac zbog os i genijalnog dizajna samih makina.


Mislim da želi reći da je nezadovoljan jer Apple sad prodaje nešto što je budući pluskvamperfekt.

Citat:
ako si ti hteo da kupis mac samo zbog powerpc onda nemas predstavu sta cini jednu platformu.


Slažem se. Napokon da jednom zauvijek završimo sa tim tlapnjama kako je "intel inferioran" bla bla. Bolji je i brži, to Stevie zna, za godinu dana će i svi ostali.

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 02.07.2005. u 23:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: intel and mac - together?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16728 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.