Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!

[es] :: PHP :: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!

[ Pregleda: 4953 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 30370501


Profil

icon da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!03.06.2001. u 15:27 - pre 278 meseci
pozdrav evo dakel u cemu je problem ....



zamislimo da imamo neki kao shop i kada nesto kupimo to normalno ide u
basket de pise koje smo sve proizvode kupili ... e sada da nebi doslo
zbrke recimo da se ime temp tabele u kojoj stoje podaci o kupljenim
stvarima generise i sastoji od brojeva... esada problem je u tome sto
kada ubacim proizvod u tabelu sve se refresuje i automacki se generise
novo ime tabele tako da novi proizvod se upisuje u novu tbelu ....
da li neko moze da mi kaze kako da resim mislim da mi ostaje taj broj
(ime temp tabele za basket ) ostane dok je kupac nezavrsi kupovinu.
ako ima neko ideju kako na neki drugi nacin odrdim ovo neka kaze...
sto pre to bolje


hvala unapred i pozdrav svima

 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!04.06.2001. u 10:30 - pre 278 meseci
Nisam siguran da sam te bas razumeo ali evo : pretpostavljam da podrazumevas da podatke o artiklima koje korisnik hoce da kupi stavljas u neku temporary SQL tabelu. Ovo sto ti budem napisao vazi za MySQL.

Znaci treba prvo da je kreiras kao temporary otprilike ovako:
CREATE TEMPORARY TABLE tabela (id int, podatak1 int, podatak2 int...);

E zatim ubacujes normalno podatke u tu tabelu sa insert, update-ujes podatke i sve to radis kao i sa svakom obicnom tabelom s tim sto ona "traje" samo dok traje konekcija, tj. dok ne zatvoris konekciju.
To je ono sto ti treba-kupac se loguje,napuni tabelu, naruci i kad se izloguje tabela se brise, tj. ne zapisujes je na hard-disk vec samo narudzbinu zapises.

Mozes i na kraj gornje deklaracije da stavis TYPE=Heap to podrazumeva da se tabela ISKLJUCIVO kreira u memoriji (citaj:ultrabrza) ali opet ako kreiras veliku tabelu, ogranicen si memorijom na serveru.

Eto toliko od mene, mislim da sam uspeo makar malo da ti pomognem.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!04.06.2001. u 13:16 - pre 278 meseci
ok hvala ti mnogo





to mi je trteblo tako nesto ....... nadam se da ce da mi resi problerm

pozdrav
 
Odgovor na temu

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!04.06.2001. u 14:31 - pre 278 meseci
hmmmm

izgleda da se vracamo na stari problem kada 2 usera nadju na sajtu u isto vreme i oba krenu da kupuju ... kreira se temp tabela i oba usera ubacuju svoje proizvode u tabelu i tu dolazi do katastrofe kada se pogleda u basket on prikaze i sadrzaje sve koji su u tabeli tacnije ono sto je ubacio i 1 i 2 user ..... to je meni glavni problem ... znaci ako moze nekako da se unapred odredi ime tabele ali da se pri refresovanju nemenja to ime npr ako stavim da je babela broj koji se generise imam problem sto kada refresujem sajt taj broj se promeni ...... da li neko moze da mi kaze kako da odradim deo sa generisanjem imena tabele ....

pozdrav....
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!04.06.2001. u 15:32 - pre 278 meseci

Hm.... ok, shvatio sam: potrebna ti je funkcija koja vraca sto bolju i sto "jedinstveniju" slucajnu vrednost. Inace se to koristi i za cookie-je i za razne druge namene, ali nebitno, sad cu da nadjem u manualu...

Evo je(izvod iz manuala):


int uniqid (string prefix [, bool lcg])

Uniqid() returns a prefixed unique identifier based on the current time in microseconds. The prefix can be useful for instance if you generate identifiers simultaneously on several hosts that might happen to generate the identifier at the same microsecond. Prefix can be up to 114 characters long.

If the optional lcg parameter is true, uniqid() will add additional "combined LCG" entropy at the end of the return value, which should make the results more unique.
With an empty prefix, the returned string will be 13 characters long. If lcg is true, it will be 23 characters.
Note: The lcg parameter is only available in PHP 4 and PHP 3.0.13 and later.
If you need a unique identifier or token and you intend to give out that token to the user via the network (i.e. session cookies), it is recommended that you use something along the lines of :

$token = md5 (uniqid ("")); // no random portion
$better_token = md5 (uniqid (rand())); // better, difficult to guess

This will create a 32 character identifier (a 128 bit hex number) that is extremely difficult to predict.


Dakle, stavish pri kreiranju tabele ovako nesto:

$table_name= "tabela_". md5 (uniqid (rand()));

...i mozes da smatras da imas jedinstveno ime tabele.

Pozdrav!

Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
*.novatv.co.yu

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!04.06.2001. u 18:11 - pre 278 meseci
to odlicno

sada cu da resim problem sinula mi je umedjuvremenu jos jedna ideja kako to da odradim.....

hvala
pozdrav

 
Odgovor na temu

Smrtko

Član broj: 326
Poruke: 61
195.66.174.*

ICQ: 16044064
Sajt: www.smrtko.f2s.com


Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!05.06.2001. u 01:10 - pre 278 meseci
Pazi pokusaj sa sesijama, a i reci nam kako si to smislio drugi nacin, ja cu moj postovati kad budem imao vremena, jer sam u guzvi...
I see dead people ...
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!05.06.2001. u 07:19 - pre 278 meseci

Sesije???

Da li neko moze da mi objasni (ukratko) sta je to i za sta se koristi???
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!05.06.2001. u 10:01 - pre 278 meseci
Uputstvo sa komentarima korisnika:
http://www.php.net/manual/en/ref.session.php
 
Odgovor na temu

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
*.jugodata.co.yu

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!05.06.2001. u 10:25 - pre 278 meseci
dakle o cemu je rec

treba da uradim kao neki web shop koji ce kao ulogu imai sledece .....


kada kupac dodje i kupi sve sto mu treba on se upise u bazu korisnika i kada popuni ono ime prezime ...... umesto da upise kreditnu karticu .. njegov zahtev salje se na mail i onda ga kontaktira ta radnja i postom mu salje stvari kada ovaj uplati kintu na racun ...... elem evo sta je bio problem .... ja sam to uradio samo sto se sve upisivalo u istu bazu koja bi se kasnije brisala ( kao neka temp tabela ) i kada bi se nasla 2 korisnika u isto vreme na sajtu desavalo bi se da i jedan i drugi u korpi imaju sadrzaje koje su obojica kupili tacnije ise nego sto su uzeli ( ako je ovaj uzeo kasetu a ovaj olovku oba bi videla i kasetu i olovku ) i da nebi bilo toga trebalo je da svaki user kada dodje na sajt da dobije svoju jedinstvaenu tabelu u kojoj bi se ubacivali njegovi proizvodi ..... i posto to sma redio da uradim pomocu kokija ........ elem ako posetilac ima kuki on pogleda u bazu nadje hha i kreira mu njegovu tabelu a ako nema kaze mu da se registruje i to je to ....... cela stvar nego kada sam vec ovde sto se tice kukia ovako bi trebalo da izgleda


setcookie ("cookie[userid]", $ID, time()+3600);

i trebalo bi da ima kako kaze u manualu rok trajanja 1 sat
e sada problem je sto nece da mi prikaze sadraj tog kukija a kada otklonim opciju za vreme onda je prikaze

pa moze li neko da kaze zasto to neradi jer mi ta opcija treba ko leb

ajd pozdrav
 
Odgovor na temu

Smrtko

Član broj: 326
Poruke: 61
195.66.174.*

ICQ: 16044064
Sajt: www.smrtko.f2s.com


Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!09.06.2001. u 00:42 - pre 278 meseci
Meni radi super...
Napravis sesiju, koja registruje varijablu proizvoda i variablu sesije, onda kada oce da doda proizvod su kantu () ono napravi temp tabelu sa imenom sesije, doda proizvode u tabelu, sa sifrom proizvoda (ili ID) onda povezes korisnikovu tabelu (ime tabele je session_id() ) sa tabelom proizvoda ono "..,where kanta.shifra = proizvod.shifra...;" da izlista kupljene prozivode, kada kupi proizvod "session_unregister("proizvod"); - deregistrujes variablu, pa je spreman da doda novi proizvod

Nadam se da je ovo nekome jasno?


[Ovu poruku je menjao Smrtko dana 06-09-2001 u 12:43 AM GMT]
I see dead people ...
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!11.06.2001. u 08:24 - pre 278 meseci

Ma da. To je pravo rešenje, zato što u sesijama mogu da se prenose parametri između skriptova.

Za sve što je u vezi sa prenosom parametara, skapirao sam da je najbolje koristiti sesije, iako do pre neki dan nisam ni znao da postoje :+(((

Naravoučenije:čitati manual uzduž i popreko!!!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: da li neko moze ovde da mi pomogne ... pogledajte !!!

[ Pregleda: 4953 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.