Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko auto CAD-

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: pomoc oko auto CAD-

[ Pregleda: 4849 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student81

Član broj: 60016
Poruke: 2
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon pomoc oko auto CAD-01.06.2005. u 17:41 - pre 230 meseci
Treba mi pomoc znalaca Auto CAD-a . Naime, treba da uradim seminarski iz 3d projektovanja a nisam toliko upucena u to. 2d crtanje znam.
Pa sam htela da zamolim da ako neko zna gde na netu ima gotovih crteza u 3d da mi prosledi adresu ili eventualno ako neko ima svoju kolekciju crteza a zeli da jedan podeli sa mnom. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Garac
Dragan Radosavljevic

Član broj: 8601
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: pomoc oko auto CAD-01.06.2005. u 20:33 - pre 230 meseci
Mislim da ti gotovi crtezi ne bi bili od pomoci... za sada...
najbitnije je da provalis tehniku rada.. i onda sve ide samo od sebe..!
...najbezbolnija varijanta ti je da posetis http://www.yucad.com/tutorial/index.html
tu u okviru /AutoCAD - 3D Modelovanje/ imas dobrih tutoriala da te uvedu u sam 3D u ACadu... /znam lika koji je pisao.. i znam da se trudio da odradi dobro/...
inace videces da je 3D u AutoCADu... ravan samoubistvu... bar sto se tice arhitektonskog projektovanja.... /moje misljenje/
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: pomoc oko auto CAD-01.06.2005. u 21:51 - pre 230 meseci
Cao,

I ja mislim da ti 3D crtezi nece biti od neke pomoci. Ako, ipak, mislis da bi mogli da ti pomognu daj mi adresu na koji da ti posaljem ono sto mislim da bi, ipak, moglo nesto da ti znaci. Uzgred, za koji struku radis projekat?
Sto se tice Garacevog misljenja, potpuno je upravu, AutoCAD jeste malo nezgodan za 3D i mislim da je najbolje da uzmes neku Omurinu knjigu i prodjes deo koji se tice 3D-a. Za to ti ne bi trebalo vise od nedelju dana. YuCAD tutoriali su OK, ali mislim da je bolje da temeljno predjes sve, jer, obzirom da je Acad zaista neintuitivan u 3D segmentu, mozes da imas mnogo problema zbog gomile sitnica koje u tutorialima neces naci, a u praksi ce ti zatrebati.

Pozdrav
SerZile
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: pomoc oko auto CAD-01.06.2005. u 23:19 - pre 230 meseci
U Autocad-u 3d ti se sve svodi na:

Extrude (da das trecu dimenziju nacrtanom profilu)
Revolve (da napravis rotaciju profila oko ose - kao casa na primer)

Boolean comande Subtract, Union (Add) i Intersection (Difference -gde od dva tela seces jedno drugim, ili ih spajas ili njihovu razliku trazis...)

Uz sve to treba dobro da baratas pomeranjem ravni na kojoj crtas a to se radi pomocu UCS-a.

Sa srecom, i da sto pre batalis ovaj zastareli softver!

Ivan
 
Odgovor na temu

student81

Član broj: 60016
Poruke: 2
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: pomoc oko auto CAD-02.06.2005. u 18:41 - pre 230 meseci
Bila sam na sajtu www.yucad.com i imaju zaista fino objašnjena uputstva za modelovanje nekih 3d objekata - što ustvari meni i treba tako da se zahvaljujem. Valjda će biti od pomoći. Nabavila sam i neku knjigu pa ću malo da se mučim.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: pomoc oko auto CAD-

[ Pregleda: 4849 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.