Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spor pristup Oracle Web serveru

[es] :: Oracle :: Spor pristup Oracle Web serveru

[ Pregleda: 2708 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bob-rock
baso hamzic
Bosna

Član broj: 38569
Poruke: 56
80.65.92.*



Profil

icon Spor pristup Oracle Web serveru30.05.2005. u 08:42 - pre 229 meseci
pozdrav,
nisam veliki poznavalac rada Oracle ali imam jedan problem vezano za brzinu pristupa webserveru.
U kratko, pristup je užasno spor. Najbolji prikaz toga je slijedeći:
Na brzini od 64 kbps ( ISDN ) klik na jedno dugme i vrijeme izvršavanja ( učitavanja )traje oko 40 sekundi. I to se neodnosi na neko veliko prelistavanje baze, već se to dešava kod svakog dugmeta. Ako ima neko ideju kako da se ubrza to , bio bih mu zahvalan. Inače server na kojem se vrti sve to je po mojim procjenama veoma jak za ovu aplikaciju.
Intel Xeon 3.0 GHz, 2 GB DDR, 2 Hot swap diska.
Shvatam da puno nisam rekao, ali da li mi neko bar može dat smjernice kako da počnem raditi na ovome.

uzas je moja furka
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Spor pristup Oracle Web serveru30.05.2005. u 10:15 - pre 229 meseci
U pravu si da nisi puno rekao. Ono što nikada ne treba da zaboraviš, kada želiš tačan odgovor je koja verzija baze (aplication servera), koji operativni sistem, koji pečevi.
Ono što mi prvo pada na pamet je problem kod pozivanja reports-a pre primene patchseta 14. Naime, AS 9i Release 1 je imao bag - neko je zaboravio da na početku reportsa izbaci 30 sekundi čekanja, pa je svaki report trajao 30+ sekundi.
Ako nije reports, da li onda na serveru radi kako treba, ili kada se serveru pristupa iz lokalne mreže?
 
Odgovor na temu

bob-rock
baso hamzic
Bosna

Član broj: 38569
Poruke: 56
80.65.92.*



Profil

icon Re: Spor pristup Oracle Web serveru30.05.2005. u 10:44 - pre 229 meseci
U lokalu se neprimjeti taj problem ( doduse u lokalu je 100MB ).
A problem nije samo u Raportima , već i u browsanju pomoću weba.
Možeš li mi reći koje ti trebaju informacije vezano za ovo.
unparijed zahvalan,.

Grupa T.N.T
uzas je moja furka
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Spor pristup Oracle Web serveru30.05.2005. u 11:46 - pre 229 meseci
Bilo bi korisno znati kolike su html strane koje se ucitavaju? Ako su velike ( > 100 kb onda je lako izracunati koliko je kasnjene). Takodje je bitno da li strana ima mnogo slika (i velicina tih slika).
U browser-u (IE) klikni file/properties pa procitaj velicinu strane (ili Desni klik/View file info u Forefox-u)

Pozdrav

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Spor pristup Oracle Web serveru30.05.2005. u 12:07 - pre 229 meseci
Pre svega, pitanje je koja je verzija Application Servera u pitanju. Koji se browser koristi za pristup.
Da li je na klijente instaliran jinit? Ukoliko nije obavezno ga instalirati zbog keširanja Java klasa. Trebalo bi na klijentima koji pristupaju preko sporog linka konfigurisati JVM da prikazuje Java konzolu, da bi se videlo koja se klasa trenutno učitava. Treba proveriti koliko je prostora razervisano za keš na klijentu.
Da li postoji sors formi koje se izvršavaju? Ako postoji sors, proveriti koji se sve trigeri ispaljuju, ako je sama forma izvor kašnjenja. Da li postoje trigeri WHEN-MOUSE koji ne smeju da se koriste u web pristupu aplikaciji. Da li se link koristi za još neke svrhe, osim za web pristup aplikaciji?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Spor pristup Oracle Web serveru

[ Pregleda: 2708 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.