Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

excello dvd/divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: excello dvd/divx player

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15180 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wizardinho

Član broj: 178450
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: excello dvd/divx player13.04.2008. u 10:42 - pre 195 meseci
Probaj ovo, ovo je original (nemodificirani, ali očito najnoviji) firmware za DS-833, i izgleda (ako je za suditi prema alatima za editiranje firmwarea) da IMA OUTLINED fontove za subtitlove...

Uploadao sam ga ovdje:

http://rapidshare.com/files/107101646/MTK.BIN.html
 
Odgovor na temu

Reno666

Član broj: 79610
Poruke: 5
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: excello dvd/divx player13.04.2008. u 11:04 - pre 195 meseci
Možeš me malo podsjetiti kako se prži i instalira
hvala
 
Odgovor na temu

wizardinho

Član broj: 178450
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: excello dvd/divx player16.04.2008. u 09:22 - pre 195 meseci
E ovako, ja sam ga isprobao i NEMA outlined fontove, treba modificirati ARM kod u samom firmwareu, a to malo prelazi moje mogućnosti. O ovoj temi sam se raspisao na netu, pa će valjda netko riješiti problem.

Rješenje (barem privremeno, ali jako dobro) sam našao u softveru AviSub, koji u svaki divx film (ili xvid, svejedno) može ugraditi subtitlove iz .srt datoteke, i to radi jako brzo, unutar 2 minute. Pritom uopće ne dolazi do rekodiranja filma, već se subtitlovi ugrađuju u zasebni podkanal kojeg omogućuje samo divx verzije 6. Isprobao sam i radi perfektno, Excello 833 podržava divx 6.

Naravno, u softveru mozes birat sve, od velicine fonta, pozicije, outlinea, bas sve. A film radi na svim playerima koji podrzavaju divx 6.

Zasad mi drugo ne treba, imam vremena čekati dok netko ne sredi sam firmware.

Ako te inače baš zanima kako se flasha firmware, to ide ovako:

1) otvori sam firmware u softveru MTK Remaker i snimi ga iz njega (da se popravi checksum - naime ovaj firmware koji sam uploadao je tocno 1024 KB, ali iz nekog razloga u stvari je manji, 30-tak kilobajta je prazan kod koji ne sluzi nicemu, pa player ne prihvaca takav firmware jer ima krivi checksum - MTK Remaker ce to srediti)
2) datoteku MTK.BIN (mora se točno tako zvati, velikim slovima) zaprži na CD ili CD-RW. Postavke moraju biti ISO-9600 only (bez joliet), bez multisessiona, finalize CD. Naziv CD-a mora biti MEDIATEK.
3) Ubacis CD u player i kad te trazi da stisnes play, pisat ce upgrading na ekranu. Nakon par sekundi izbacit ce ladicu sa CD-om van, ali ne diraj nista nego cekaj jos minutu-dvije dok cijela slika ne "zatreperi" i ponovno se refresha. SKuzit ces o cemu pricam kad vidis. To je znak da je sve uspjelo.
 
Odgovor na temu

sportiva.t35.com
metalac
Rijeka

Član broj: 195064
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sportiva.t35.com


Profil

icon Re: excello dvd/divx player24.09.2008. u 22:23 - pre 189 meseci
Imam excello 588 i pokušavam mu ubacit ovaj firmware od 833 (http://rapidshare.com/files/107101646/MTK.BIN.html) kao opisano u uputama, al mi ne uspjeva :(
Svaki put kad ubacim sprženi CD sa firmwareo-m player kaže NO SUPPORTED FILES FOUND.
U čemu je kvaka??

p.s. Otvorio sam player. Ima ZORAN chipset. Pretpostavljam da excello 833 ima MEDIATEK chipset pa je logicno da ne radi.

[Ovu poruku je menjao sportiva.t35.com dana 25.09.2008. u 00:13 GMT+1]
http://sportiva.t35.com - super cars & super bike portal
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: excello dvd/divx player

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15180 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.