Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI TV@nywhere Master

[es] :: Video karte i monitori :: MSI TV@nywhere Master

[ Pregleda: 6211 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batabata
Slavisa Ilic
nis

Član broj: 59721
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon MSI TV@nywhere Master29.05.2005. u 20:35 - pre 229 meseci
Imam problem sa ovom tv karticom, naime ni sa jednim programom(a koristim i ovaj sto ide uz nju InterVideo MSIPVS ,ChrisTV Lite,
DScaler419) ne mogu da pronadjem ni jedan kanal.Kartice je relativno nova i dok nisam uveo kablovsku na sobnoj anteni je hvatala neke
kanale.Medjutim sada ne nalazi ni jedan kanal ni na kablovskoj ni na sobnoj anteni.
Da li je moguce da je vec "crkla"i kako mogu da proverim da li je ispravna
tj. da li joj funkcionise tv tuner sobzirom da radio FM radi?
Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
195.252.101.*



+1 Profil

icon Re: MSI TV@nywhere Master31.05.2005. u 21:29 - pre 229 meseci
Trebaju ti modifikovani drajveri. Idi na sajt www.msi.com.tw i klikni na forum, pa na forumu pronadji poseban podforum o TV Anywhere. Tamo imas i detaljna objasnjenja u vezi svega sto te zanima. Ja sam se patio dugo s ovom karticom dok nisam skinuo te drajvere. Sve u svemu kartica je djubre ali ponekad koristi.
 
Odgovor na temu

batabata
Slavisa Ilic
nis

Član broj: 59721
Poruke: 2
213.244.197.*



Profil

icon Re: MSI TV@nywhere Master02.06.2005. u 15:35 - pre 229 meseci
Hvala na odgovoru!!!
Bio sam na njihovom sajtu i skinuo ove drajvere(New8606MasterBETA) i sa njima moze da uhvati neke kanale ali je slika ocajna, puno snega.
Jel ima neko ideju sta da radim osim da bacim ovo djubre od kartice?
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
195.252.101.*



+1 Profil

icon Re: MSI TV@nywhere Master04.06.2005. u 22:16 - pre 229 meseci
Pogledaj da mozda razvodnik nije u redu. Tako je drug imao problem, mislio kartica, windows, sta vec, kad se na kraju ispostavilo da je jedan kraj razvodnika neispravan i to onaj sto ide u karticu. Probaj kabl sto ti ide u tv da ubodes direkt u karticu(naravno ako je to moguce zbog duzine kabla) pa da vidis dal radi. Ako nije to zaista ne znam sta bi moglo biti, meni lepo nadje kanale.
 
Odgovor na temu

Fingolfin
Danko Vujnić
Bačko Dobro Polje

Član broj: 25884
Poruke: 13
*.80.EUnet.yu.

ICQ: 137220737


Profil

icon Re: MSI TV@nywhere Master19.06.2005. u 01:05 - pre 229 meseci
Evo ukratko mojih iskustava sa ovom karticom:

Na starom racunaru uopste nije dozvoljavala da se startuje racunar nakon paljenja, bez obzira kakvu kombinaciju izveo kroz PCI slotove, sa i bez ostalih PCI kartica. Ploca je bila Abit ZM6 i PIII celeron na 600MHz. Imao sam strpljenja i sacuvao je za sledecu konfiguraciju u nadi da ce raditi ok: Epox 8rda3+ i Barton 2600+box. Po prvoj instalaciji WinXP SP1 nije htela da proradi. Dolazilo je samo do toga da se splash screen zamrzne i ostane tako. U task manager-u je medju procesima bila aktivna, ali ni makac. Sa WinXP SP2 stvar se nije popravila uopste.

Naoruzan strpljenjem i jakim zivcima procesljam sve moguce forume na koje sam naisao da se spominje ova tv karta. Iako sam naisao na bezbroj obeshrabrujucih postova nisam se predavao. Najkorisniji su bili forumi na MSI i ChrisTV.

Po savetu sa foruma skinem zadnje drajvere sa MSI sajta i instaliram windows na cisto i upotrebim te drajvere i opet NISTA. Sledece sto sam uradio sto je dalo neki rezultat bila je instalacija ChrisTV 3.80 pro koji mi je automatski restartovao racunar svaki put po pokretanju (znaci problem sa drajverom), ali kada pokrenem MSIPVS dobio sam zvuk, ali se program i dalje pokretao isto-citaj: nije se pokretao. Tada sam deinstalirao drajvere i pocistio sve tragove u windows/inf od kartice i posle restarta ponovo instalirao, racunar je sam zatrazio drajver za novi uredjaj. Nakon toga program je proradio, odusevljenju nikad kraja. Posle pocetnog podesavanja, ono sto sam uradio sto me kasnije spasilo mnogih muka, snimim oko 30sec neki video zapis i ostavim tako. Posle prvog restarta - corak, nemoguce skenirati podrucje u potrazi za kanalima, country setings = Afganistan i neda da se promeni. Sada vec iz ocaja pokrenem onaj video zapis sto sam snimio i posle toga se nekim cudom namestilo da sve bude ok, kartica radi perfektno. To mi se desilo jos dva puta zaredom (video zapis spasio stvar), ali posle toga nikada vise.

Da li je moguce da se sama kartica bila zaglupila (neki njen firmware ili sta vec) to mi nikada nece biti jasno.

Uglavnom, do danas mi je kroz ruke proslo najmanje desetak razlicitih modela tv kartica raznih proizvodjaca: AsusTV, Leadtek (3 modela), Pinnacle (2 modela), KWorld u nekoliko varijanti, Miro... zakljucak je da je NE BIH menjao ni za jednu od tih. Izuzetno sam zadovoljan onim sto mi pruza: kvalitet slike (na kucnu antenu koju preko skretnice delim sa televizorom dobijam oko 40 kanala) i narocito lakoca grebovanja sa VHS kaseta i kvalitet dobijen pri tom. Na ovaj nacin sam je vec otplatio nekoliko puta.
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
195.252.101.*



+1 Profil

icon Re: MSI TV@nywhere Master20.06.2005. u 09:48 - pre 229 meseci
Slazem se, bolja je slika u odnosu na sve kartice koje sam imao prilike da vidim. Da ne kuburi sa softverom dao bi joj ocenu 10, ovako samo 8.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: MSI TV@nywhere Master

[ Pregleda: 6211 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.